Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van kozottetek olyan kismama,...

Van kozottetek olyan kismama, akinek a maj funkcioja nem jo? Mit mondott ra az orvos?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 18:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem előző terhességnél volt gond... illetve a májfunkciómat nem nézték, de a májammal gond volt, és utólag mondták, hogy ezt bizony kimutatta volna egy vérkép. Sajnos "kiképeztem" magam a témában.... A máj rendkívül megdolgozik a sok vérrel a terhesség alatt, így az is előfordul, hogy csak a terhesség előrehaladtával a Got,Gpt, egyéb értékeken ez a küzdelem megmutatkozik. Azonban a máj az egyik legfontosabb méregtelenítő szervünk, és bizonyos terhességi toxémiánál próbálja a "mérgeket", idegen anyagokat kiszűrni. Ilyenkor nagyon elmozdulnak az értékek, és nagyon veszélyes tud lenni. Ha rossz a májfunkció, és ne adj isten még vizesedés is van, vagy magas vérnyomás, azt rendkívül fontos figyelni!!! Nekem sajnos nem nézték orvosok, a májam nagyon megsínylette.... Bizonyos vérzékenységgel járó terhességi toxémiának is lehet a májenzim értékek elmozdulása a jele... Szóval fokozott figyelem!!! Főleg ha mással is társul!!!

Remélem segítettem. Minden jót neked.

2011. márc. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!