Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent ha a 22 terhességi...

Mit jelent ha a 22 terhességi héten méhlepény mélyen tapad. Lehet e házaséletet élni mert erröl nem mondott semmit. Van e esély hogy fennbb menjen és veszélyes e az ilyen mély méhlepény. Esetleg császárvágás lesz belölle?

Figyelt kérdés
2011. márc. 17. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Remek nőgyógyászod lehet, ha alapvető dolgokról sem világosít fel.


A megtapadt méhlepény az fixen tapad és nem mozdul el. Általában a méh középső-felső harmadában vagy a pocak felől vagy a hát felöli oldalon tapad. De vannak kivételek, pl ha mélyen tapad.

A mélyen tapadó méhlepény azt jelenti hogy a tapadás közel van a méhszájhoz. Ez akkor veszélyes ha megnyílik a méhszáj, és ebből lepényleválás, vérzések, koraszülés is bekövetkezhet.

A probléma nélkül teljes időt kihordott terhesség esetén a mélyen tapadó lepény alapjában nem indokolja a császármetszést.

A házasélet veszélyességét a nőgyógyásznak kell eldöntenie és tőle kell e kérdésben pontos tanácsot kérni.

2011. márc. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mónika87 ***** válasza:
Szia.Nekem is mélyen tapad,és kérdeztem a dokit hogy lehet e nemi életet élni.Azt mondta,hogy kímélt házaséletet javasol,kérdeztem hogy jobb lenne e ha nem csinálnánk?De azt mondta,hogy nem kínozzuk egymást.Lehet csak finoman (kímélten).
2011. márc. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az a jó ha mélyen tapad.Szóval már ott is fog maradni.Sexelni meg lehet,ha csak nem ezt akarod kifogásnak.
2011. márc. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az egyáltalán nem jó, ha mélyen tapad a lepény. Nekem is mélyen tapadó lepényt állapítottak meg a 18. hetes ultrahangon, ami azt jelenti, hogy a lepényed a méhszájhoz közel van megtapadva. 22 hetesen még mindig mélyen volt tapadva az enyém, de a 28. hetes ultrahangon már jó helyen volt. Ahogy nő a méhed, a lepényt majd elviszi magával feljebb. Ezt úgy tudod elképzelni, hogy ha egy lufi szájához közel filctollal raksz egy pontot, és utána felfújod, akkor a pont fentebb húzódik. Hát így múködik a lepény is. Persze a lepény fix, csak a méh növekedésével kerül meszebb a méhszájtól.

Engem az orvosom eltiltott a házasélettől, mert mindenféle mechanikus hatás vérzést okozhat, még a méhösszehúzódás is, úgyhogy én a helyedben teljesen kerülném legalább addig, amíg azt nem mondják, hogy jó helyen van. Sőt nekem sokat kellett pihennem, meg mindenféle fizikai munkát kellett kerülnöm. Nem akartalak megijeszteni, csak felhívni a figyelmedet ezekre a dolgokra. Már nálam is minden rendben van és ha Te is betartod ezeket az apró szabályokat, akkor Nálad sem lesz semmi gond. A császármetszést meg csak akkor szokták alkalmazni ilyen esetben, ha nem változik a lepény helyzete, de remélhetőleg ez nem így lesz. De ha beírod a keresőbe, hogy mélyen tapadó lepény, akkor egy csomó cikket olvashatsz ezzel kapcsolatban a neten. Jó babavárást!

30. hetes kismama

2011. márc. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!