Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5-6 hetes vagyok, ma az...

5-6 hetes vagyok, ma az ultrahangon csak petezsákot láttak, és a doki úgy fogalmazott, hogy folyadék van benne. Kaptam egy hetet, ha még mindig üres lesz befejezik a terhességet. Nem korai ez még? Nem lenne korai befejezni a terhességet?

Figyelt kérdés
2009. febr. 23. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Nem korai , mert a 7. hétre már jól kell látszódni a szívhangnak, de ha te tiltakozol és még esélyt adsz, akkor gond nem lehet. Nyugodtan mondd a dokinak, hogy még egy hetet várjon, mert te nem akarod még befejezni, hátha mégis.

Volt már ilyen , hogy később vették észre a babát, és addig ciszta volt szegényke.

2009. febr. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 5 hetesen szintén csak petezsák látszódott,10mm volt.Én nagyon korainak gondolom ezt.Próbálj meg beszélni más orvossal, kiváncsi lennék a véleményére.
2009. febr. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Miért nem kérsz hüvelyi ultrahangot?azzal biztosabban megmondják mi a helyzet,de az az egy hét még sokat jelenthet ha esetleg mégis baba van.
2009. febr. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia! Átérzem a helyzeted, mert én is így voltam, az 5-6. hétben még nem látszott semmi, 1 hetet még végigkínlódtam, mert nagyon szerettem volna a babát, és a 7. héten nagyon örültem, mert már volt szívhangja. Szerintem ne aggódj - könnyen beszélek tudom - de szívhang általában 6-7. hét környékén már van. Attól függ mikor estél teherbe, mert a dokik úgy számolják a terhességet, hogy a menszesz első napjától, de nagyon ritka hogy valaki a menszesz napján essen teherbe. Lehet hogy te a menszeszed napjától a 3. vagy a 4. héten estél teherbe. Átlag két hét csúszással lehet számolni. Nyugodj meg, minden renben lesz.

Boldog babavárást!

21 hetes kismami

2009. febr. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hüvelyit is csináltak és a petezsák 10mm-es, de sajnos üres.nagyon kiborultam mert már volt egy vetélésem 7hónapja.jövő hétfőig kaptam haladékot. köszönöm a válaszokat!
2009. febr. 23. 11:43
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Na ezért szokták mondani,hogy nem kell olyan korán orvoshoz szaladni.Bőven ráér a menstruáció után 2-3 héttel!

Remélem legközelebb már látszódni fog valami és nem kell így befejezni a terhességet.

Sok sikert!

2009. febr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem volt tavaly olyan terhességem, ahol az elejétől fogva üres volt a petezsák. Most megint babás vagyok. Dec 30-án volt az utolsó mensim. Neked mikor? Nekem 5+3 naposan 10 mm-es peteszák látszódott. 7+2 naposan pedig láttam a kisbabánkat és dobogott a szívecskéje! Szóval szerintem ne izgulj, a következő alkalommal rendben lesz minden. Ja és ha kérsz még időt, úgyis adnak, én az elsővel a 9. hétig vártam, a dokim megértette.
2009. febr. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

január 8-án volt az utolsó mensim első napja. köszi a bíztatást!

nem rohantam az orvoshoz túl korán,egy hét késéssel csináltam a tesztet, csak óvatosabb vagyok egy vetélés után, ami szerintem érthető...

2009. febr. 23. 13:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy érthető. Először amikor én voltam a dokinál, még ennyit sem látott, csak a megvastagodott méhnyálkahártyát! Szerintem még nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni. NEm értem én ezeket a dokikat, nem gondolnak bele, hogy ezzel ijesztgetik a kismamákat. Legfeljebb mondja el, hogy lehet ilyen is. De ilyen korán sokmindenkinél csak petezsákot látnak. És a szívhang is lehet, hogy csak a 8. héttől van. (főleg, az is lehet, hogy a fogantatás később van, akkor meg lehet fiatalabb terhesség is).
2009. febr. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!