Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség vagy abortusz?

Terhesség vagy abortusz?

Figyelt kérdés
18éves lány vagyok.Édes anyám 35 éves nem rég kiderült hogy terhes.Évek óta erre vágyott és most hogy sikerült nem szeretné megtartani a babát,és erről nem szándékozik apunak szólni.Arra hivatkozik hogy elég lesz neki még öcsémet(16éves) és fizetni a főiskolát-természetesen nem várom el hogy ő fizesse felnőtt vagyok megoldom.De nem bírom elviselni a nyomást hogy csak én tudok a babáról-(akit mellesleg nagyon szeretnék).Tudom támogatnom kéne bármit tesz de nem megy.Nem szeretném hogy abortuszra menjen.Szerintetek beszéljek apuval?
2011. márc. 20. 23:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
14%
Ne beszélj vele. Anyukád dolga, meg akarja tartani vagy sem, és hogy szól-e erről apukádnak vagy sem. Csak azt nem értem, ha vágyott rá, most miért gondolta meg magát hirtelen? Mindegy, ez akkor is az ő dolga.
2011. márc. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ezt én sem értem hogy miért nem akar már babát.Mindig ezt akarta:S de most már nem.
2011. márc. 20. 23:53
 3/20 anonim ***** válasza:
80%

Nem egészen, az elsőnek nincs igaza. Mivel ma divat az abortuszt támogatni mindenféle mondvacsinált szándékkal, ezért nem leszek népszerű, de tessék már belegondolni, hogy ennek az életerős, egészséges, FIATAL!, családban élő, férjezett nőnek milyen indoka lehet elvetetni egy megfogant babát? A lánya jól érzi. Az a baba már az ő testvére, akinek az életéről az anyja úgy akar dönteni, mint egy kismacskáéról: megtartsuk? ne tartsuk?

Nem fognak éhezni, ha megszüli: a lánya még az egyetemet is vállalja, hogy fizeti, nem mellesleg megjegyzem, hogy AZ ELSŐ DIPLOMA INGYENES! Tehát olyan sok mindent fizetni nem kell, de ezen nem érdemes vitázni, mert nem erről van szó.

Hanem arról, hogy az anyuka felelőtlenül viselkedik, eddig babázni akart, aztán most hirtelen nem, hopp, meggondoltam magam, csak ám ez nem olyan, hogy ma a kék ruhát akarom felvenni, aztán mégsem, inkább a zöldet, itt a gyerekéről van szó, aki megfogant!

A kérdezőnek még azt is mondanám, hogy egy család életét ez tönkreteszi, nem tönkreteheti, hanem tönkre is teszi az, ha valaha is kiderül apukád előtt, hogy volt egy gyereke, csak a megkérdezése nélkül megölték. És ha ő akarta volna? Az ő gyereke is! Ezen tuti szét lehet menni. Győzd meg anyukádat, hogy ezt el kell mondani apádnak, és ne hagyd lerázni magad, ha más nem, akkor beszélj apuddal te magad, mert ez pont nem az az eset, amikor az anyuka maga dönthet, van egy férje, van egy családja, gyereke is, mostmár 3, felelősséggel tartozik, nem lehet elbújdokolni!

2011. márc. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Valahogy így érzek.Ő már hozzánk a családhoz tartozik.Szeretném hogy megszülessen és felnőjön. (amúgy költség térítéses főiskolai szak:/-fizetnem kell.)
2011. márc. 21. 00:07
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenkeppen beszelj vele, amig nem tul keso! Talan elbizonytalanitotta anyukadat a penzugyi helyzet, de ha te az erzelmi tamogatasodrol biztositod, akkor talan megvaltozik a velemenye. Eloszor anyukaddal probalj meg ujra es ujra beszelni, ne egybol apukaddal.
2011. márc. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Próbáltam nem egyszer beszélni vele és elmagyarázni hogy támogatjuk.Erre csak annyit felel hogy pár év és én is anya leszek foglalkozzak majd a saját gyerekemmel.
2011. márc. 21. 00:11
 7/20 anonim ***** válasza:
71%
En ujra es ujra megprobalnek vele beszelni es mondd meg, hogy te is orulnel meg biztos tesod meg apukad is. Mintha anyukad belekeseredett volna a helyzetbe. Lehet, hogy kesobb megbanna az abortuszt, ha korabban ennyire akart gyereket.
2011. márc. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Én borzalmasan vágyok rá:)Egy "kis" öcsi mellé jó lenne egy hugica.Mindent megteszek a megszületése érdekében.Már most szeretem.
2011. márc. 21. 00:25
 9/20 anonim ***** válasza:
80%

Szia,


Jól érzed, egyáltalán nem csak anyukád döntése ez már. Apukádnak ugyanúgy joga van erről dönteni! Jól írták előttem is, hiszen a Baba az Ő Babája is. Abban az esetben, ha apukád esetleg azt mondaná, hogy legyen abortusz... na akkor nem tudom mi van. Akkor nem tudom van-e beleszólásod, de egy biztos, joga van róla tudni.

2011. márc. 21. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
43%
Én mennék az apámhoz azonnal. Joga van tudni. Az ő gyereke is. Anyukádat meg nem is minősítem.
2011. márc. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!