Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek a terhesség-...

Mi a véleményetek a terhesség-megszakításáról (abortusz)?

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 13:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Volt már pár ezer ilyen kérdés. Olvasd el azokat. Minek szítani a feszültséget?
2011. júl. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
Vannak esetek, amikor szükséges, illetve jobb ha így történik, de alapjában véve ellenzem.
2011. júl. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%

Nekem 18 évesen volt és már valahol bánom, hogy elvetettem, csak akkor tanultam. Sokat gondolok rá, hogy most hány éves lenne, fiú vagy lány lenne... (most vagyok 35 éves)

Egyébként van egy 7 éves gyönyörű lányom és most várom a másodikat.

13 h km.

2011. júl. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Van, amikor kell. Például: betegség, akár anya, akár gyermek részéről, erőszak áldozata....

Minden eset egyedileg értékelendő, nem tudok általánosítani. Én magam amúgy ellene vagyok, de mint mondtam, minden esetet külön megvizsgálva lehet csak dönteni. Sajnálom az olyan esteket, amiknél szerintem indokolatlanul történik.

2011. júl. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2011. júl. 20. 13:18
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem életkortól függően ellenzi vagy pártolhatja valaki, legalábbis rám ez igaz.

A jogi kar alatt a világból ki lehetett volna kergetni egy csecsemővel.

Ha terhes lettem volna, gondolkodás nélkül elvetettem volna.

Most, hogy anyuka lettem már másképp látom a világot. A saját kislányomban megláttam önmagam, a jogi pálya nem hozta meg azt az örömöt és elismerést, amit vártam tőle.

Szóval, ha most lennék fiatal újra és ezzel a tapasztalattal a fejemben kellene dönteni, már nem vetetném el.


Viszont lányanyaként szülni biztos út a magányhoz, elvált, özvegy és lányanya gyerekkel nem kell a férfiaknak.

2011. júl. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%

Talán a legundorítóbb emberi bűn, én nem is végezném (vagy mondjuk érzéstelenítés és altatás nélkül, ne csak az ártatlan magzat szenvedjen már!).

Védekezni joga van bárkinek, és tudomásul kell venni, hogy aki szexel, az így is nagyon nagyon kis eséllyel terhes lehet. Akinek nem fér bele ez a kockázat, az ne szexeljen. Még úgy is jobb élni mint gyilkosként.

2011. júl. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

semmi különös.

akinek szüksége van rá, annak hasznos.

amúgy nem nagyon tudok együttérezni azzal a nővel, akinek abortusza volt, mert miért nem volt óvatosabb, nem kellett volna felelőtlennek lennie.


én inkább az orvosokat sajnálom, akik nyilván nem boldogok, hogy ismét ki kell oltaniuk egy életet.

2011. júl. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

Mindíg elleneztem.Sosem gondoltam volna,hogy velem megtörténik.Most sajnos szükséges volt.

Igy a jövöben ilyen kérdésekre másként reagálok.

Most már tapasztalatból tudom,hogy elég baj annak akinek (sajnos)szükséges.


38/N

2011. júl. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha kiderül, hogy a baba beteg, vagy az anyuka egészsége miatt nem megoldható a terhesség, akkor rendben van.

Amúgy meg aki nem akar gyereket, igazán tehet ellene a XXI. században!

2011. júl. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!