Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12. hetes genetikai UH-n...

12. hetes genetikai UH-n nagyon vastag tarkóredőt mértek. Van olyan, akinek hasonló volt? Mi "sült ki" belőle?

Figyelt kérdés
Nagyon meg vagyok ijedve, semmi jóval nem biztattak, sőt. Orrcsontot megvan, csak nagyon vastag a nyaki redő. Tapasztalat érdekelne, esetleg volt akinek ilyen mérés után egészséges babája született? Kérlek segítsetek!
2009. febr. 23. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Mégis mennyire vastag? A dokid mit mondott? Elvileg ilyenkor elküldenek genetikára és ott nézik meg mi a helyzet. Kombinált tesztet, vagy integráltat csináltattál? Ha úgy értékelik a genetikán akkor pedig magzatvízvételt fognak javasolni. Hallani már hallottam olyat hogy egészséges babája született akinek szintén vastag tarkóredőt mértek, de ebből nem lehet kiindulni. Remélem, csak elnéztek valamit,és minden rendben lesz. Beszélj szakemberrel.
2009. febr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
4 mm fölött van. Genetikára küldtek, de mindenhol csak a rémhírekkel fogadnak. Legalábbis a dokim már ott tartott, hogy elhagy a férjem, én idegroncs leszek ha nem vetetem el... Könyörgöm, még csak egy UH volt!!!!!! integrált tesztet most megyek majd csináltatni. Csak jó lenne tapasztalatokat hallani, ugyanis az orvosaim csak a negatívokról hajlandóak beszélni.
2009. febr. 23. 20:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem értem a dokikat!Az egy dolog,hogy tájékoztatnak téged arról,hogy a tarkóredő vastagsága jele lehet kromoszómarendellenességnek,de hogy miért temetik el ezt a kis embert egy uh-os vizsgálat után?Csináltasd meg az integrált tesztet,nekem akkor,amikor csinálták-elmúltam

35,ezért kellett-azt mondták,hogy az uh. és a véreredmény együttes értékelése után tudnak véleményt mondani.Azonkívül még mindig ott van a magzatvízmintavétel lehetősége ami 100 %-os erdményt ad.Én nem hagynám a helyedben,hogy megijesszenek,csináld végig a tesztet,ha az eredmény kétes lesz,akkor meg a magzatvízmintavételt is kérd.Nekem van olyan kolléganőm,akinek pozitív integrált teszt után a magzatvízvizsgálata negatív lett és egészséges babát szült.Ne add fel,amíg nincs biztos eredmény a kezedben!

2009. febr. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia

Nekünk az elsőszülött fiúnknál volt magas, 3 mm. sajnos ez volt az egyetlen vizsgálat, ami jelezte, hogy baj van. az összes többi negatív lett, 40. héten szültem meg, és fél szíve volt, meghalt 3 naposan.

vizsgáltasd ki, integrált teszt, magzati szívultrahang, genetika. Visszatérési pont a 16. hét. Akkor kell dönteni. (Szerintem)

A házasságodat pedig ne bízd az orvosodra.

2009. febr. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!