Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes vagyok 6,3mm nyakired...

Cs.dóraa kérdése:

12 hetes vagyok 6,3mm nyakiredő orr csontot nem látták lehet azért mert ficánkolt mindig. Budapestre küldtek genetikai tanácsadásra. Szerintetek agódjak?

Figyelt kérdés
2011. okt. 27. 16:46
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
95%
Most erre szívesen írnám,hogy ne, de akkor hazudnék. Valamennyire nyilván aggódik az ember. Sajnos nem tudsz mást csinálni, mint megvárni a genetikait!
2011. okt. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
szia!én sem szeretnélek elkeseritni....de...6,3mm több mit a duplája a felső határnak!!!3mm-ig normális,(reméljük hogy "csak"elmérte a doki) az orrcsont nem ábrázolodik az sem jelent tul jót!
2011. okt. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Egyenlőre ne gondolj semmi rosszra,hanem nyugodj meg!Várjuk meg aa genetika eredményt.Tavaly ugyanez volt velem,nekünk 7 mm volt a nyakiredő.Ha beszélgetni akarsz majd róla,nyugodtan írj privit!
2011. okt. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Engem 2,3mm-es nyaki redővel, látszó orrcsonttal, elküldtek kombinált tesztre, ahol a vérvétel értékeim alapján nagyon rossz érték jött ki Down-korra korom ellenére, kb mint egy 40 évesnek.

Aztán genetikai tanácsadásra kellett mennem, majd pedig amniocentézisre. Nálad is biztosan fogják javasolni,vagy az amniocentézist vagy a chorionbiopsziát, és az tuti eredményt ad majd. Én addig nem aggódnék,amíg az ezeknek az eredménye nincs nálam,persze tudom, könnyű így utólag mondani.

De egy ultrahang illetve vérvétel során elég magas az álpozitív ráta.


Másrészről szerintem működik az anyai megérzés. Én éreztem, hogy nincs odabent semmi baj.

2011. okt. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Én se akarlak elkeseríteni,de ez az eredmény arra utal,hogy fenn áll a veszélye annak,hogy a baba Down kóros. A nyaki redő 0.7 és 3mm között normális, de már 2.5 fölött vizsgálatra küldenek. Az orrcsont is ha nem látszik,szintén betegség jele....Reméljük a legjobbakat.
2011. okt. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni de ez sok. Az én babámnak 1,5 mm-es volt a nyaki redő vastagsága.
2011. okt. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a választ csütörtökön lesz meg a véreredményem,péntekre kaptam időpontot Budapestre.bajt nem érzek csak félek....
2011. okt. 28. 12:30
 8/34 anonim ***** válasza:
szorítok,hogy ne legyen semmi gond
2011. okt. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:

Én is szorítok ne legyen gond!

Légy szíves írd meg az eredményt!

Kitartás!

2011. okt. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem pénteken mértek 4.2 mm-t. Már teljesen kétségbe vagyok esve! A véreredmény megvan, de fogalmam sincs, mit jelent, nem mondtak semmit, és az orrcsont sincs feltüntetve a papíron, nem tudom nézték e egyáltalán. Én csütörtökön megyek Pestre genetikára. Majd írok, de jelezz már te is, hogy mi volt! Szorítok!!!
2011. nov. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!