Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nyugtassatok meg?! 14 hetes...

Nyugtassatok meg?! 14 hetes vagyok. Kombinált teszt eredményén van egy csillaggal jelölt érték.

Figyelt kérdés

12 hetesen voltam ultrahangon (minden teljesen jó volt, koponya és gerinc is), és vérvételen. A vérvétel eredményei:


PAPP-A 3,0 U/L

PAPP-A korrigált MoM 3,59 * 0,40-2,50

Szabad béta-HCG 75 U/L

Szabad béta HCG korr. MoM 2,05 0,40-2,50

Életkori kockázata 1:579

13/18-as triszómia kockázata <1:10000

alacsony kockázat

21-es triszómia kockázata 1:2339

alacsony kockázat


Nem tudom, hogy ez a PAPP-A érték mennyire számít itt. A dokimmal beszéltem, annyit mondott, hogy ne idegeskedjek, majd úgyis lesz a következő (16.heti) vérvétel és a következő (18.heti) ultrahang és ha gond lesz, akkor még úgyis elküld magzatvíz vizsgálatra.


Volt valaki hasonló helyzetben?


2011. márc. 29. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, itt van róla egy topik, de nem volt semmi baj. :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2011. márc. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ez a lényege:


Magas AFP érték


Ha 2,5 feletti az AFP eredmény, akkor magasabb a kockázat az ún. idegcső- (velőcső-) záródási rendellenességre, melynek sok formája van, de a két legismertebb az agyhiány (anencephalia) és a nyitott gerinc (spina bifida). Ezek a rendellenességek (kivéve a kisfokú nyitott gerinc) ultrahangvizsgálattal, nagy valószínűséggel felismerhetők, ezért magas AFP esetén egy nagy felbontású, minimum B vizsgával rendelkező ultrahang jártasságú szakember által végzett ultrahang vizsgálat szükséges. Szerencsére az idegcső záródási rendellenességek a terhesség előtti és koraterhességi fólsav bevitellel 85%-ban megelőzhetőek, így a vizsgálat jelentősége sokat csökkent a magzatvédő vitaminok bevezetése óta.

2011. márc. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 29. 14:42
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj!!! Nekem is kicsit emelkedett volt ilyenkor a Mom. Azt mondták, ez fokozatosan csökken, és kb. a 12.hétre csökken le... Előfordulhat hogy pár nappal korábban vettek vért, vagy pl. aki dohányzott, valamilyen gyógyszert szedett (lombikos, vagy inszemes, esetegleg ikres) lassabban csökken. Azt mondták, a kombinált tesztet összességében kell vizsgálni, itt még magasabb a Mom mint majd 16.héten... Persze neked (és nekem is kicsit magasabb az átlagnál), de azt is mondta a doktornő, hogy az életkori eredményen ha javít az ember az már önmagában tökéletes eredmény... Tehát a véred eredményei egyértelműen jobbak, mint az életkori kockázatod. Nekem is ennyi az életkori kockázatom mint neked, az eredmény 1:1500-hoz és mégis azt mondták tökéletes!!! AFP-t csütörtökön tudom meg, de a lényeg, hogy majd az u.h-n minden rendben legyen.
2011. márc. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Jó egészséget nektek!!
2011. márc. 29. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!