Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kérdéses az apa, kínzó lelkiis...

Kérdéses az apa, kínzó lelkiismeretfurdalás, hogyan tovább? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

A párommal már nagyon régóta együtt vagyunk. Nemrégiben szétmentünk egy kis időre (pár hét) és nekem ezalatt az idő alatt volt egy alkalmi kapcsolatom. Viszont a párommal mindketten rájöttünk, hogy szeretjük egymást és kibékültünk. Nemsokkal később kiderült, hogy babát várok viszont az utolsó menszeszem után tartott még a "viszonyom" aztán békültünk ki a párommal. Mivel napra pontosan nem tudták megmondani azt, hogy mikor fogant a baba, kénytelen voltam leülni a párommal és elmondani ezt Neki mert képtelen lettem volna eltitkolni. Ő ennek ellenére azt javasolta, hogy tartsuk meg a babát és neveljük fel együtt. Én ugyanezen a véleményen voltam, mármint, hogy megtartom a kicsit, mert nem akartam, hogy Ő szenvedjen azért mert én felelőtlen és buta voltam. A páromnak nagyon sokáig mondogattam, hogy ha nem szeretne kitartani mellettem én teljesen megértem ezt, hiszen hatalmas nagy hibát követtem el és ezért nekem kell vállalnom a felelősséget! Viszont nap mint nap elpityeredem azért amit tettem, hogy ekkora fájdalmat okozok a páromnak aki mindennél jobban szeret és azon gondolkozom mindig, hogy nem lenne -e tisztább ha elengedném Őt, hogy új életet kezdhessen, tiszta lappal? Nagyon bánt ez az egész, nagyon sokszor vannak rossz álmaim és álmatlan éjszakáim emiatt és nincs olyan nap, hogy ne emésszen ez az egész ... Soha, ehhez fogható butaságot még nem tettem, de most mégis és képtelen vagyok megbocsátani magamnak ezért. Ha kérhetem ne ítéljetek el, azt minden nap megteszem én magammal szemben ... Mit tennétek a helyemben? A párom tud erről de Ő kérte, hogy a családjának ne beszéljünk erről pedig én szerettem volna leülni velük és elmondani ezt az egészet, de azt mondta, hogy elég ha csak Ő tud róla. Én tudtam, hogy mit vállalok magamra ha megtartom a babát és nem is bántam meg ezt, bármi történjék, én szeretni fogom ezt a babát de félek, hogy később milyen következményei lehetnek ennek...

23/L


2011. ápr. 1. 14:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mákod van, hogy ilyen a pasi! Ne taszítsd őt el magadtól, csak szeresd és tiszteld mert megérdemli ritka az ilyen! Szeretitek egymást és persze lehet hogy ő a vér szerinti apa, szóval szerintem éljetek boldogan!
2011. ápr. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Először is hagyd abba az önmarcangolást. Ezzel a múlt nem változik meg, de szétcseszi a jövőtöket.

Szétmentetek, összejöttél mással, rájöttél, hogy még szereted, kibékültetek.

Nem csaltad meg, nem hazudtál, nem verted át, abszolút tisztességesen csináltad.

Ne edd magad, mert nem a párod miatt megy tönkre az életetek, hanem miattad.

És ha a párod később úgy dönt, hogy mégsem tudja ezt felvállalni, akkor elmegy. Tulajdonképpen mindegy, hogy most vagy később megy el, fájni így is úgy is fog, de ha ezt így folytatod, akkor még esélyt sem adsz arra, hogy boldogan éljetek családként.

És ha az övé? Akkor is elhajtanád, valami rosszul értelmezett önzetlenség címén?

A párod felnőtt, értelmes ember, engedd meg neki, hogy eldöntse, mit szeretne. Ha téged és a babádat, akkor ne te beszéld le erről!

És ha úgy találkozol vele, hogy van egy gyereked, akkor nem is jönnél vele össze? Csak mert ő mást érdemel? Ha neki te kellesz, annak ellenére is, ami történt, akkor légy boldog, és ne tedd magad tönkre!

2011. ápr. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

azért próbáld meg kiszámítani, kié a baba, mikor volt peteérés...

egyikkel se védekeztél? melyik lehet esélyesebb?

tisztességes vagy, amiért elmondtad, a barátod meg nagylelkű, hogy így is bevállalná.(lehet, hogy neki is volt más:) )

sok sikert

2011. ápr. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra, hogy lehet, hogy ez a párodtól van. Én drukkolok nektek, hogy legyen még közösebb gyermeketek is. Az is hűtlenség lenne, ha a megbocsátása után elhagynád. A lelkiismeret furdalás azért van, hogy eszünkbe vésődjön, mit nem csinálunk a későbbiekben. Próbálj meg túllépni ezen, ha ő megbocsátot, te is bocsáss meg magadnak és élvezd az anyaságot! Emberből vagy, így hibázol néha. Szeresd nagyon, és minden jóra fordul. Szép lassan elfognak múlni a rossz álmaid, amúgy ez a lelki-álapot, nem csak a kialakult helyzettől, hanem a terhességtől is lehet.
2011. ápr. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
nem sajnos...nagyon közel van egymáshoz a két együttlét. nagyon buta voltam. Ezt a nőgyógyászommal is közöltem, hátha tud nekem segíteni de sajnos csak annyit fűzött hozzá, hogy napra pontosan nem tudja megmondani, az ultrahang tud mondani egy körülbelüli terhességi kort és minél nagyobb a baba, annál pontosabb. Édesanyámmal is leültem beszélni erről még az elején, Tőle is megkaptam a megérdemelt fejmosást de szerencsére Ő támogat. A párom is és nem lehetek elég hálás Neki ezért.
2011. ápr. 1. 15:12
 6/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is hagyd abba ezt az onmarcangolast, engedd el a multat, nem tudsz valtoztatni rajta. Az ido minden sebet meggyogyit. Orulj neki, hogy ilyen csodalatos emberek vesznek korul es szeresd oket viszont, azt ugy tudod a legjobban kifejezni, hogy boldog vagy es nem vagy depis a mult miatt. Orulj neki, hogy egy uj elet novekszik benned, ne ess ketsegbe ilyen hulyesegek miatt, csak magadat tenned tonkre es a kapcsolatodat. Legyetek boldogok egyutt es ne foglalkozz a multtal.
2011. ápr. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
arra nem válaszoltál, hogy egyikkel se védekeztél? megszaíktással sem? és mindkettő peteéréskor volt?
2011. ápr. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
nem védekeztem... vagyis a "viszonyban" legtöbb alkalommal igen, a végefelé esett már be 1-2 alkalom amikor nem. és nekem teljesen rendszertelen a ciklusom. :( már ezerszer próbáltunk utánaszámolni de rájöttünk, hogy esélytelen.
2011. ápr. 1. 16:46
 9/18 anonim ***** válasza:
Butaság, hogy annak ellenére, a párod megértő, és elfogadja a helyzetet, te nap mint nap mérgezed a kettőtök ( most már hármótok) jövőjét! Hihetetlen jellemre utal, hogy a párod ezt megértette, és túl tud lépni rajt! DNS vizsgálattal ugye majd kideríthető, ki a biológiai apa, de hagyj időt magatoknak, s meglátod mennyire múlnak a kétségek!
2011. ápr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Tudom! Rendkívül különleges ember! Köszönöm a válaszokat és remélem idővel elmúlnak a félelmeim... :) De a babát mindentől eltekintve már most nagyon szeretjük és nagyon várjuk! :)
2011. ápr. 1. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!