Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24-heteske vagyok! Segítséget...

24-heteske vagyok! Segítséget szeretnék! (elsö baba) Mik azok a dolgok amit felesleges megvenni a babának?

Figyelt kérdés
Amire nincs szügség,mert anyagilag nem állunk vmi jól.Köszönöm.
2009. febr. 28. 10:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem sok ruhát nem érdemes mert hamar kinövi. Kókuszmatrac helyett megteszi a sima is, nekem is olyan van. Ha van egészségkártyátok akkor sok mindent meg tudsz venni a gyógyszertárban. Nem fontos a márkás popsitörlő, én is Tescost vettem. 1 cumi elég, esetleg 2 cumisüveg, pelenka. Használtan vettem kiságyat és pelenkázót is, de az ágyon is tisztába lehet tenni.
2009. febr. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Először csak a legszükségesebbeket vegyétek meg, de nem kell új jó a használt is. Mi a kiágyat is mg a pelenkázót is használtan vettük. Ne vegyél sok 56-os méretű ruhát, inkább 62-es kell több, mert azt tovább tudja hordani. Aztán csak 1 cumi kell, mert nem biztos, hogy szeretni fogja. Gyógyszertári popsi krém és fürdető, nem kell márkás. Egyedül a pelenkánál kell kitapasztalnod, hogy melyik a legjobb neki. Én nem vettem külön babaollót se, a mienkkel vágtam le, semmi baja nem lett. Próbáld a szoptatást erőltetni ameddig csak tudod, mert a tápszer egy horror!!! Babakocsit is lehet használtan venni. Hát ennyi jutott eszembe. Ha vmi kérdésed van még írj nyugodtan privit!
2009. febr. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


Az én két kedvencem a témában. Emellett, ha beírod, a google-ba, hogy felesleges babaholmi még találsz fórumokat, ahonnan szintén érdemes mazsolázni. Kiságyat, babakocsit minden további nélkül vehetsz használtat. Az egyszerű mezei kiságy is bőségesen megfelel, a kombináltak ára,nem biztos, hogy arányban áll a használhatóságával. Lehet kapni kiságyra vagy kádra helyezhető pelenkázó feltétet, de ügyes kezű apuka vagy nagypapa is tud ilyet csinálni. Később pedig úgyis ott fogsz pelenkázni zömmel ahol utoléred a gyerkőcöt.

2009. febr. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
MÁR ELNÉZÉST KÉREK, DE HASZNÁLTAN IS ANNYIBA KERÜL A KISÁGY, MINT ÚJONNAN!!!! 9500 FT RÁ A PELENKÁZÓLAP, AMI CSÚSZÁSGÁTLÓ 2600 FT. NA????
2009. febr. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha spórolni szeretnél, pl. a duriban vagy akciósan vásárolt rucikkal rengeteg pénzt meg lehet takarítani. Nem vállfás duriban 1000 Ft-ért egy egész méretből szükséges rucit megvehetsz, 1-2 szebb, új darabot "jelenésekre" hipermarketekben jó áron (főleg, ha leértékelés van) megkaphatsz. Még van időd, érdemes nézelődni. Kiságyból nekünk az a síma rácsos ágy van, az a lényeg, hogy a fekvőmagasság állítható legyen. Az is hipermarketekben 10e Ft körül kapható, használtan már fele áron is. Pelenkázni, kiskádban fürdetni lehet az asztalon is. Kiskádból nekünk megfelelt a legolcsóbb, síma kiskád. Babakozmetikumokból a gyógyszertári készítmények jók és olcsók. Kell legalább 2 kifogó, 10 textilpelenka, pelusból jók a Penny, DM stb. pelenkák, nem kell a legdrágább, babakocsi, 2 kistakaró, ha autóztok hordozó. Cumisüveget, mellszívót mi a kórházból hazajövés után vettünk, ki tudja, lesz-e egyátalán szükség rá. Inni az újszülött is tud akár pohárból is. Szoptatós melltartó nélkül is lehet boldogulni (igaz az nekem van)csak ne fémmerevítőset használj. Mechanikus mérleget nálunk adnak a védőből is kölcsön, azon kitapasztalhatod, hogy akarjátok-e használni és boldogulsz-e a mechanikussal, mert az fél-harmad árú, mint a digitális. Más nem is igen jut eszembe. Érdemes jól átgondolni a vásárlást, mert iszonyatos összegeket el lehet költeni, ha az ember mindent megvesz, amit reklámoznak.
2009. febr. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia,én is a kilós turiból vettem neki nagyon jó minőségű ruhákat.Ha a családban van(nálunk igen)gyerkőc,és ha már nem kell,kölcsön lehet kérni a kiságyat,kiskádat,babakocsit-nekünk ez mind úgy van.Cumi,cumisüveg,kisolló,popsitörlő,pelenka mind mind DMes.A fürdető,popsikrém gyógyszertári-egészségkártyával!Takarót én magam készítettem neki,meg a nagyszülők rokonok is sok mindent vettek.Szerintem ha olyanok,úgyis megkérdik,mi az ami kell.Mérni a védőnőnél szoktam,vagy kijön,vagy megyünk hozzá.

Boldog babavárást!

2009. febr. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha megnézed a 10.23as válaszban becsatolt első linket, és elolvasod a hozzászólásokat is, kiderül, hogy mennyire szubjektív dolog is ez. Lehet valaki nagyon szid egy terméket, más meg el se tudná képzelni nélküle...Szerintem nem lehet ebben a témában normális tanácsot adni. De ha pl. nem csináltok még babaszobát, akkor láttam egy olyan kombinált kiságyat, amin van pelenkázórész, komóddal, és később átalakítható nagyobb ággyá. Ha valaki helyszűkében szenved, ez nagyon praktikus lehet.
2009. febr. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért használtan mégsem annyi a kiságy,mint az új! Mi a védőnőn keresztül vettünk egy kiságyat kókuszmatraccal és pelenkázólappal 10 ezerért. Kíváncsi vagyok ennyiért hol lehet megvenni újonnan!
2009. febr. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is elolvastam a becsatolt linkeket.

Nekünk digitális lázmérőnk van, simán megy a popsiban mérés, fülhőmérő nélkül.

Zenélő játékunk sincs a babakocsin, tényleg felesleges.

Játszószőnyeget Rossmann-ban vettem akciósan 3000-ért, imádja a gyerek. Persze itthon is le lehetett volna gyártani egyet, de 3000 Ft-ért nem kínlódok vele.

Cumisüveg-melegítő szerintem is felesleges, gázon van a gyereknek egy saját edényke, abban forralom/melegítem neki a vizet.

Pelenkatartó kuka szintén felesleges. Vmelyik barkácsáruházban vettem egy kiskukát, aminek fedele van, azt' jó' van. Bőven megteszi.

Szoptatós hálóing helyett piacos gombosom volt, azzal is kibírtuk a kórházban, itthon meg mindegy, h a pólót húzza fel az ember vagy mit is.

Légzésfigyelő: én meghalnék az idegtől, ha nem lenne, sztem nem hülyeség.

Gumilepedőnk van, nem volt drága, sztem nem felesleges.

Suttogós könyv nélkül viszont jól megvagyunk.

Nem volt szívhangfigyelőnk sem, anélkül is kibírtam azt a 9 hónapot.

Babanapszemüveg, 16-os Nike cipő: no comment

Hálózsák: jó dolog, nem rúgja le magáról a kicsi.

Mózes: számomra felesleges volt, éppúgy, mint az állványos fürdető. Egyszer fürdött benne a gyerek, aztán felkerült a padlásra, mert az alján azokat a dudorokat nem tudtam tolerálni. Sokkal jobb a hagyományos kiskád.

Pólya nélkül is megvoltunk, ha nagyon ragaszkodsz a feelinghez, akkor gyerekplédbe bugyoláld be, kényelmesebb neki is!

Semmiképpen ne vegyél olyan rugdalózót, aminek nem patentos a lába (van az a fordított T alakban patentolós, gyűlölöm kibontani belőle a gyereket).

Hűrős rágóka: vettem egyet, de a gyereknek nem jött be. Helyette rágcsálja a kiselefánt fülét, a textil pelus csücskét, saját kezét,...

Felesleges volt még a babakesztyű, mivel kidörzsölte a kicsi arcát, amikor ráadtam. Persze felkarmolta a kh-ban a pofiját, azért adtam rá. Karmolás helyett lett rajta egy nagy vörös folt. Hurrá!

Babafarmer: ajándékba kaptuk, 62-es méretű Levi's. Jól mutat - a szekrényben.

C.üveg melegen tartó, tudod, az a zippzáros, belül hungarocellhez hasonló vacak. Na, elmondanám, h mire szükségünk lett volna a MELEG vízre, addigra kihűlt benne. :/

Hűű, ezt sokáig tudtam volna még folytatni!

Ja, ki ne hagyjam! Van 3 db 62-es méretű kiskabátunk! Mivel állandóan felcsúszott a gyereken, inkább használtam az overállt a kocsiban!

2009. febr. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Felesleges az rengeteg van, inkabb azt irom, amit mindenkepp vegyel meg a babanak.

Turkalobol markas, jo minosegu ruhakat.

Kisagy, hasznaltan vagy ujonnan de a legegyszerubbet

Babakocsit hasznaltan vatera, tesz-vesz nezegesd talan talalsz a te lakohelyeden is valakit aki arulja, es akkor meg postakoltseget sem kell fizetned.

Minel tovabb szoptasd, ha ugyes vagy 4-5-6 honapig csak szopizik a baba, utana fozol mar neki. Ez nagyon fontos lesz, mert a tapszer rettenetes draga.

Ezek azok a dolgok, amiket vegyel meg a babadnak, ezenkivul ismerosok, rokonok ha megkerdezik mit szeretnel, akkor mindig hasznosat kerjel toluk.

2009. márc. 1. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!