Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A doki honnan tudja megállapít...

A doki honnan tudja megállapítani méhszájvizsgálatból hogy nagy baba lesz?

Figyelt kérdés
2009. febr. 28. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Uh nélkül egy sima hüvelyi méhszájvizsgálat során? Szerintem sehogy!
2009. febr. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Anyáink, nagyanyáink korára volt ez jellemző, hogy a méh illetve a has nagyságából próbáltak következtetni a baba nagyságára. (sokszor az iker terhességet is csak ez alapján gyanították) Az ultrahangos mérések most már sokkal korrektebb adatokat szolgáltatnak a baba méretét illetően.
2009. febr. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
MÉhszájvizsgálatból szerintem sehogy, a méh körbetapogatásából már inkább következtethet rá. Abból, hogy hol van kb a baba feje, milyen magasan van a méh boltozata, mennyire terjedelmes oldalra, mert nagyobb terhességnél ekkor már a babának a testrészeit is ki tudják tapintani. Legalábbis 30. hét után már mindig nagyon profin megmondták nekem terhesgondozáson, hogy kb mekkora, hogyan helyezkedik, melyik testrésze merre van.
2009. febr. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ehhez az "anyáink korában" dologhoz én is tudnék mit hozzátenni!

Anyósom mesélte, hogy amikor szült, a doki a szülőágyon megtapogatta és kijelentette, hogy ez a gyerek nem lesz még egy kilós sem! Majd jó hangosan, hogy anyósom is hallja, mondta a szülésznőnek, hogy ezek a mai kismamák nem törődnek azzal, hogy mekkora lesz a gyerek, csak az alakjukkal foglalkoznak. Majd kibújt a több mint 3 kilós kisfia! Szóval ennyit a tapogatásról!

Amúgy a mai súlysaccolgatásnál is szépen el tudnak számolni!

2009. febr. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!