Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hanyadik terhessegi hettol...

Hanyadik terhessegi hettol szunik meg a veteles kockazata? Amikor mar koraszulesrol beszelunk es nem vetelesrol? En mar 16 hetes vagyok, ha vigyazok magamra, akkor mar megmarad?

Figyelt kérdés
2009. febr. 28. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
A 12. héttől szűnik meg, de azért utána is nagyon kell vigyázni. A 36-37. hét körül már nem baj ha megszületik.
2009. febr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
akkor mar megnyugodhatok?
2009. febr. 28. 17:09
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

kb a 12 hétig áll fent a vetélés veszélye. Te ezen már túl vagy. Régi definíció szerint a 24-32 hétig beszélünk kora szülésről, ilyenkor elég rizikós nem biztos, hogy életben marad. Az új def. szerint kb a 32-36 hét között koraszülött. de inkább súlyra mondják már: vagyis nem terhességi hétre. Hanem kb 500g-2000g-ig korababa.

Ma már olyan az orvostudomány,hogy megszületett 500 g-os babát is képesek vagyunk életben tartani. De ez azt jelenti,hogy akár hónapokig inkubátoros kezelésre szorul, szoptatni nem biztos,hogy tudja az anyuka, mert még nincs szopó reflex, de persze a lefejt anyatejet neki adják.

2009. febr. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
S egyébként meg ne aggodalmaskodj ilyennek, hanem élvezd a másállapotot.
2009. febr. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyósom kolléganőjének a menye áprilisra volt kiírva és januárban, azt hiszem 28 hetesen megszületett a kisfia. Azóta is inkubátorban van, de magától lélegzik, és fejlődik. 900g-mal született, most azt hiszem 1400g.
2009. febr. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A 24. terhességi hét után született babák már koraszülöttek, előtte vetélésről beszélünk.

De miért aggódsz? van valami probléma? Mostanában annyi ilyen kérdést olvasok, és furcsállom, hogy én, aki hármasikrekkel vagyok terhes, és nagyon valószínű, hogy a 34-36 hétnél tovább nem fogom kihordani őket( és már boldog leszek, ha a 30. hetet átlépjük!), én nem aggódok annyit, mint itt egy csomóan. Pozitívan kell hozzá állni, nem szabad ilyen rossz dolgokra gondolni.

2009. febr. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!