Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak én félek a fogorvostól?

Csak én félek a fogorvostól?

Figyelt kérdés

17hetes vagyok,jövő héten mennem kell a fogorvoshoz.Nagyon rettegek tőle...szerintem jobban félek,mint a szüléstől.,viszont tudom hogy muszáj minél előbb túl lennem rajta...mert van 3rossz fogam,abból kettőt biztos húzni kell.Na ettől félek annyira,ugyanis már nagyon letörtek ezek a fogak és rettegek hogy húzza ki.Egyet meg be is kell tömnie...

Nagyon félek tőle,de már alig várom hogy túl legyek rajta,hogy ne kelljen ettől paráznom egész nap...

Valaki rajtam kívül aki szintén fél a fogorvostól???tapasztalatokat várok ,ti hogy birkóztatok meg ezzel a félelemmel??


2011. ápr. 7. 11:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Én is nagyon nagyon féltem a fogorvostól,de szerencsére nagyon rendes volt,szépen megcsinálta a fogaimat,mindig adott injekciót,így nem fájt egyáltalán. Ne aggódj,biztosan nem fog fájni!
2011. ápr. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
én úgy tudom, hogy terhesen nem adhat érzéstelenítő injekciót. Épp itt lett volna az ideje, hogy menjek fogat tömetni, de terhes lettem, így biztos nem megyek! Majd ha már megszültem.
2011. ápr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28 hetes kismama vagyok, épp 1 hete fejeztem be a kezeléseket a fogorvosnál - kaphatsz érzéstelenítőt, emiatt ne aggódj, nekem is húztak egy fogamat, ami már szinte csak gyökér volt, én is nagyon aggódtam, hogy ezt hogyan fogja kivenni? - ehhez képest nem volt 2 perc az egész! A tömésekhez nem is kértem érzéstelenítőt, így utólag már abszolút nem volt vészes! Gondolj arra, hogy ez a babó érdeke is , nehogy fájdalomcsillapítót kelljen később szedned a fájó fog miatt!
2011. ápr. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálam jobban biztos nem féltél ;-)


Nekem a 13.héten kellett mennem, mert a bölcsességfogam széttört egy magtól és nagyon fájt. Kaptam sürgősségivel időpontot, hogy nehogy begyulladjon. 3 helyre kaptam szurit (NEM FÁJT, mert előtte valószínűleg ráspriccelt az ínyemre) és kikapta. Semmit sem éreztem!!!


Szurkolok, hogy mielőbb, fájdalommentesen túl legyél rajta te is!!!


25 hkm

2011. ápr. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Természetesen lehet adni érzéstelenítőt terhesség alatt is! Viszont ha valaki nem kezelteti a rossz fogát és begyullad, akkor azzal már árthat a babájának!

Pocakos fogorvosi asszisztens

2011. ápr. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 16-17 hetesen jártam a fogászatra. Én is nagyon féltem mivel volt egy írtó rossz fogam, amit a végére hagytunk, azt hittem kifogja húzni, de szerencsére belehetett tömni, kaptam érzéstelenítőt is, ami nem is fájt. 3 fogamat pedig szuri nélkül tömte, nagyon ügyes, kedves és jó orvost fogtam ki. :) Azt hittem rosszabb lesz, de minden simán ment és gyorsan. :) Remélem Te is jó fogorvost fogsz ki!

2011. ápr. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

remélem én is szerencsével járok...Nagyon félek,de már annyira túl akarok rajta lenni....sajna még 1hetet ki kell bírnom...:(

Pedig lehet ettől a rossz fogamtól görcsölget a fejem...

jó lenne mielőbb túlesni rajta...Talán az első alkalom után már nem fogok ennyire félni...

2011. ápr. 7. 13:14
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem én nem félek pedig nekem 6 fogam is lyukas lett a terhesség alatt abból már hármat be is tömött.
2011. ápr. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szóval akkor ha fogtömést kell csináltatnom, akkor kérhetek érzéstelenítőt?
2011. ápr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy kérhetsz (de elvileg úgyis adnak)!

Nekem egyetlenegyszer nem adtak tömésnél (pedig terhes sem voltam), mert olyan picike lyuk volt. És tényleg nem is éreztem semmit.

A lényeg, hogy csináltasd meg a rossz fogat, légy mielőbb túl rajta, nehogy begyulladjon!!!

2011. ápr. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!