Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon félek a fogorvostól...

Nagyon félek a fogorvostól :s. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Persze,azt tudom,hogy a legtöbb ember fél..De én a szokásosnál is jobban..Fogszabályzó kell nekem,mert nagyon görbék a fogaim,és ezért a fogorvos elküldött röntgenre(ahol ma voltunk),mert nekem még nagyon sok tejfogam van pedig már nem kéne..Szóval elküldött röntgenre,hogy lássa,melyik tejfogaim mögött vannak már a csontfogak,és melyikeket kell kihúzni..Ahogy jöttünk hazafele,megnéztem azt a felvételt,és nagyon sok tejfogamat kikell húzni,vagy 10et láttam amimögött ott bújtmár a végleges fogam...Én a tejfoghúzást még elviselem,abba csak azt nem szeretem hogy elzsibbasztják a számat:D. De láttam a felvételen hogy az egyik tejfogam gyökeres,és most még jobban parázok..Mert már volt egy gyökeres tejfogam,amikor azt kihúzták,azthittem ott halokmeg anyira fájt :/..Ez most mégjobban megrémített,meg még valami..Van egy plussz fogam.A szájpadlásomon,és azt is kikell húzni(kioperálni)..Nem szeretném a doki előtt a hisztis kiscsajt játszani,de tényleg nagyon félek..Most inkább a gyökeres fogam miatt..Kedden megyek fogorvoshoz..Aztse tudom elmerek-e egyáltaláb menni.Apukám visz de akkoris..12/L..
2011. júl. 22. 12:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Hát nézd.. nem lesz kellemes, ezt mindenki tudja így a doki is biztos, hogy mindent a legkíméletesebben fog csinálni és mindent a Te érdekedben. Gondolj arra, hogy már hány millióan túl élték és gondolj arra, hogy ha ennek vége milyen szép fogsorod lesz. Amúgy nem hiszem, hogy ilyen sok fogat kihúznának..

Nekem is van fogszabályzóm már 1,5 éve! :) és egy percre se bántam meg. A cél lebegjen a szemed előtt!

2011. júl. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Én például ma megyek fogorvoshoz, és én sem fogom élvezni. De ezt át kell vészelni, nincs mese. Gondolj arra, hogy ha túl leszel rajta, már sokkal jobb lesz. Mgánrendelésre mentek, vagy SZTK-ba? Remélem magándoki. Drágább, de ott talán nem spórolnak az érzéstelenítővel és kíméletesebben is adják be.
2011. júl. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Magándoki :).. Az érzéstelenítő injekció fáj? mert én eddig csak valami spray szerüt kaptam de az még egy másik doki volt.
2011. júl. 22. 12:58
 4/23 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy ennyi szenvedést meg ér ez egész ahhoz, hogy utána több 10 éven át szép fogaid legyenek :)
2011. júl. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Szerintem inkább azért félek,mert új és számomra ismeretlen fogorvoshoz kell menjek,és még nem tudom hogy sprayt vagy szurit kapok-e meg stb..:s
2011. júl. 22. 13:21
 6/23 anonim ***** válasza:

Gondolom szuri lesz, de előtte szoktak spray-t adni, hogy ne fájjon a szuri. Sőt, ha jó fej a doki, először csak egy kevés anyagot nyom a tűvel, és ha elkezd hatni, akkor adja a többit.

Ja, és én be szoktam csukni a szemem, mert ha nem látom, mit művel, akkor jobb egy fokkal.

2011. júl. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Te nem láttad az én számat...Meg azt első pár évben még kivehető meg éjszakai volt és nem nagyon akartam hordani.Mikor elkerültem általánosba alig-alig tudtam beszélni...nagyon ronda volt...Folyton cikiztek meg minden.5.be tették fel az egésznapit és várhatólag jövőre veszik le.17 éve vagyok fogszabályzós.4éves korom óta.amúgy hány éves vagy?
2011. júl. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :). utolsó az tényéeg nagyon rossz lehetett :s Egyébként 12 éves vagyok
2011. júl. 22. 17:11
 9/23 anonim ***** válasza:
www.fogaim.blogspot.com
2011. júl. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
utolsó,az a te blogod :)?
2011. júl. 22. 19:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!