Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kb 5 perce belenyilalt a...

Kb 5 perce belenyilalt a fogamba. Iszonyúan fáj. Mit csináljak? 14+3hetes vagyok. És iszonyúan félek a fogorvostól.

Figyelt kérdés
2009. márc. 9. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Menj el azonnal fogorvoshoz!

A félelemtől csökkenni fog a fájdalom (rövid időre el is múlhat). Ez éppen megfelelő arra, hogy a fogorvos helyrehozhassa a problémát.

Amúgy ennek a fogadnak valószínűleg vége... (gyökérkezelni lehet még) - nem kellett volna megvárni, míg ide jut a probléma.

2009. márc. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De fájdalomcsillapítást nem alkalmazhat...gondolom én. És abba belepusztulok, ha kihúzza, vagy gyökérkezeli...
2009. márc. 9. 17:13
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj!Kaphatsz injekciót!Csak szólnod kell,hogy babát vársz.És más fajtát kapsz,de hatni fog.

Fel a fejjel!!!

2009. márc. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hú....rendesen be vagyok parázva....már szültem egy gyereket, de attól nem féltem ennyire mint most. Kicsit enyhült, de bele bele nyilall, és az iszonyú. Mintha tűvel szúrkálnák...Dugtam a fogamba egy pici panadolt.(épp csak a csücskét a gyógyszernek)

De elmegyek.

2009. márc. 9. 17:28
 5/7 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt különösen kell vigyázni: a gyerek kiszívja belőled a kalciumot (is). Sokkal többet kell enni ilyenkor.

Van, akinek 8 foga ment rá egy gyerekre. Másnak is egy - minden gyerekére.

2009. márc. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! A második trimeszterben már nyugodtan beszedhetsz egy egész panadolt is, ne kínlódj feleslegesen! Mivel a fogorvoshoz ígyis-úgyis el kell menj a kiskönyv lepecsételéséért, nézesd meg vele! Inkább csinálja meg most, mind a kűzdelem később.

Kitartás, ha egy gyereket már megszültél, ezt is ki fogod bírni! :)

2009. márc. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Menj nyugodtan, 22. hetes vagyok, én is most voltam, sőt a lányommal 3 éve hónapokig jártam gyökérkezelésre terhesen és szoptatás alatt is. Röntgent nem engedtem, az érzéstelenítés pedig el sem jut a piciig, csak a perifériás keringésben marad. Azt kérjed, mert csak a mazochisták kérnek érzéstelenítés nélkül komoly fogkezelést. Bár a fogorvos nagyon nem mindegy milyen, kérdezz kismamákat a környezetedben, vagy a védőnőt.
2009. márc. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!