Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességmegszakításra a...

Terhességmegszakításra a kórház hány napon belül ad időpontot?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 7. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:

- Előbb el kell menned a védőnődhöz, aztán a Családvédelmisekhez. Ott anonim módon felvesznek, beszélgetnek (miért akarod, nem lenne-e jobb megoldás, stb.), adnak 1 igazolást, h voltál náluk. Kapsz három nap gondolkodási időt.

(Ha a három nap alatt meggondolod magad, akkor nem kell visszamenned a CsvSz-hez.)

- Ha kitartasz az elhatározás mellett, 3 nap múlva megint elmész, kapsz egy második igazolást, és csekket az eljárási díjról (most valahogy 29000.- körül jár). Az igazolással, meg a befizetett csekkel 8 napon belül meg kell jelenned a kórházban.


A kórház "várni" fog, ugyanis a családvédelmis küld neki értesítőt, h a második "tanácsadáson" is voltál, és h valószínűleg mész megszakíttatni.


(Ha a kórházba nem mész el - de már van 2. igazolás, meg csekk, de meggondolod magad -, akkor a kórház visszajelez a csvsz-esnek, vnődnek, h mégsem mentél, és a védőnőd innentől kezdve veszélyeztetettként fog gondozni)

2011. ápr. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy nem a kérdésedre válaszolok, csak tök meglepődtem az első válaszon. Hallottam, hogy ilyesmi a menetrend, de ilyen sokat várnak? És ha valaki csak a 11.hét körül dönti el, hogy abortusz? Akkor azért megsürgetik? Nem mintha ilyen helyzetben lennék, csak kíváncsi lennék rá.
2011. ápr. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is így tudom ahogy az első írta! Nemrég hasonló helyzetben volt egyik ismerősöm és azt hiszem,hogy neki a 8-9ik hétig el kellett dönteni,hogy mit akar!
2011. ápr. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Már eldöntötted, hogy elveteted? Nem akarod örökbe adni a kicsit?

2011. ápr. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Védőnőnek tanulok, módszertanon meg szül.-nőgyógyból is vettük, azért tudom ennyire részletesen.

Egyébként, ha későn jössz rá, akkor nem csak a 14. hétig lehet megszakíttatni, sok-sok okból kifolyólag akár a 24.-en is elvetetheted.

2011. ápr. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!