Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most fogok felvételizni új...

Most fogok felvételizni új munkahelyre,3 hónapos terhes vagyok. Van esélyem az orvosin átmenni, vagy nem vesznek fel?

Figyelt kérdés
Nincs más lehetőségem dolgoznom kell, különben az utcára kerülünk. Szeptember óta nem volt munkám és csak most találtunk olyat ami szállást is biztosít. Szerintetek megoldható, hogy ne az utcán neveljem a babánkat?
2011. ápr. 10. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Munkaadótól függ. Nyugi utcára nem kerülsz, vannak anyaotthonok. Kapod a gyest + a családit, a párod gondolom dolgozik, ebből ha mást nem egy szobát bérelhettek!
2011. ápr. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Átmehetsz az orvosin, a gond majd akkor lesz, amikor kiderül hogy terhes vagy:( Mivel az általánosan meghatározott próbaidő 3 hónap, 6 hónapos terhes leszel már, amikor kiderül. És a próbaidő alatt sajnos indoklás nélkül elküldhetnek. Persze ha addig tudod titkolni a terhességet, akkor jó, de 6 hónaposan már látszani szokott.

És az sem biztos, hogy a szálláson maradhatsz, még ha le is telik a próbaidő, és nem küldenek el, hiszen ha nem dolgozol, nem biztos, hogy biztosítanak szállást.

Az elmúlt 4 évben volt 365 nap munkaviszonyod? Ha igen, akkor igényelhetsz álláskeresési támogatást, az kitart szülésig. Utána valószínűleg gyest fogsz kapni, kivéve, ha a az elmúlt másfél évben dolgoztál 365 napot.


Be kellene menned az önkormányzathoz, és támogatást kérni, kérd, hogy utaljanak ki neked lakást, és rendszeres szociális támogatást, úgy nem kell az utcára szülnöd.

2011. ápr. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én Budapestre vagyok bejelentve,de nem ott lakunk most, mert vidékre jöttünk dolgozni.
2011. ápr. 10. 14:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Átmehetsz,de ha később kiderül,és határozottrt munkaidőn vagy,simán kirúghatnak.
2011. ápr. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Ha határozott idejű a szerződése, akkor sem rúghatják ki csak azért, mert terhes. Ilyen esetben a felmondási védelem él a határozott idő lejártáig.
2011. ápr. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze,pontatlan voltam,de a lényeg ugyanaz...
2011. ápr. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!