Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet, hogy buta a kérdés de...

Lehet, hogy buta a kérdés de a pocakban a baba nem sírhat? Ha esetleg fáj valamije vagy kényelmetlen Neki valami? Részletek lent

Figyelt kérdés
Először énis megmosolyogtam a kérdést, mert tőlem a párom kérdezte az imént ezt és én erre azt válaszoltam, hogy szerintem nem mivel akkor sír először amikor megszületik és innen tudhatjuk meg, hogy lélegzik! :) De akkor hogy fejezi ki bent a pocakban a baba ha valami nem jó Neki? Azt is olvastam, hogy már a pocakban is álmodnak a babák. Álmodhat rosszat? Én úgy gondolom, hogy heves mozgolódással fejezi ki ha esetleg valami mégsem jó Neki. Ki mit gondol?:)
2011. ápr. 12. 21:03
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Én is pont ugyanezt mondtam az elején, de látod, hogy akad ellenvélemény is ... :) Érdekes...
2011. ápr. 12. 22:58
 12/17 Vilcsianyuja ***** válasza:
Nem ismerem a magzati anatómiát, de gondolom, a magzat tüdeje születéséig magzatvízzel van tele. Vagyis éppen úgy tudja a vizet ki és be áramoltatni, ahogy majd a levegőt is. és akkor meg tudja rezegtetni a hangszálait is, ami nyilván másféle rezgéseket kelthet, mint a levegőn képzett emberi hangok. szóval lehet benne valami. Már ha tényleg tudja áramoltatni a vizet a tüdejében, ha a tüdő tényleg vízzel telt.
2011. ápr. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Igen tudnak:

[link]

[link]

[link]

2011. ápr. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
a baba már a pocakban gyakorolja a levegővételt, ilyenkor magzatvizet nyel..stb. Szerintem tud sírni. Hallani pedig azért nem halljuk, mert a magzatvíz elveszi a hangokat. Rosszat álmodni is tud szerintem, csak másban nyilvánul meg, mint nálunk. Ő még nem látott semmit, de álmában esetleg meg ijjedhet egy külső hangos zajtól, már működik az agyacskája, biztos vagyok benne, hogy dolgozik rendesen.
2011. ápr. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes a kérdésed!

Sokat gondolkoztam már én is rajta!

Szerintem "hangosan" nem sírhat, mert ugye ahhoz levegővétel kell. Azt pedig először a megszületése után történik. Viszont láttam a Néma sikoly c. felvilágosító filmet amiben, mintha hang nélkül kiabálna, sírna a baba...

Ha valami nem tetszik nekik, biztosan kifejezik valahogy.

Szerintem már a pociban is kialakul a személyiségük, így lehet, hogy babafüggő is????

Jó lenne, ha valaki tudná a választ!

2011. ápr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

"...most azonban sikerült azt is igazolni, hogy erős külső hanghatásokra akár már az anyaméhben is "sírva is fakadhat".


Ezek szerint ha hangosan hallgatom fülesen át a zenét akkor Neki az nem esik jól? a Buszon utazva mindig hallgatok zenét és nem éppen a legalacsonyabb hangerőn hiszen a busz zúg, az emberek hangosak, jobban hallom őket mint a zenét. :)

2011. ápr. 13. 23:32
 17/17 Vilcsianyuja ***** válasza:
A fülhallgatóval max. a saját hallásodat roncsolod, a babád hogyan hallaná ott lenn a pocakban? Nyugi, annyira azért nem vezeti jól a tested a hangokat, pláne nem erősíti fel őket, hogy a fülhallgató zaja elérhessen a pocakodba. Ha elmennél koncertre, na az már biztos zavarná, de legalábbis felébresztené.
2011. ápr. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!