Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit értenek TÖRLŐKENDŐ alatt...

Mit értenek TÖRLŐKENDŐ alatt a babakelengye listák?

Figyelt kérdés

Az eldobhatóst? Abból van olyan, ami ajánlott (nem illatos, stb)?

Vagy valami finom rongyot, amit baba bolt árul?


2011. ápr. 16. 08:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked kell eldönteni. Az ápolók és védönök azt ajánlják hogy a baba számára a legjobb ha minden alkalommal vizes kendövel megmosod a popót. hát nekem annyira nem jött be mikor tiszta kaka hogy mosható kendövel törögessem. nekem jó volt az eldobható is.

De kell mosdó kendö is. kicsi kb 15x15 centis nagyon finom rongy amivel mosdatod a babát. minél vékonyabb annál jobb mert ki kell száradnia, és pl egy vastagabban jobban megtelepednek a bacik.

2011. ápr. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Szia, nekem 2 gyermekem van, amikor keszültem rajuk, nemcsak a popsi törlökendöt vettük, hanem un. "büfiztetös" kendöt. Ez arra van, ha büfiztetünk es visszajönne a tej, a vallamra teritettem büfizteteskor. Vagy ha visszajött a tejcsi azzal lehetett gyorsan letörölni a kis szajarol. Ez olyan mint a textil pelenka, de sokkal kisebb.

A popsitörlö ujszülöttnel ajanlottabb, ha erzekeny börre valo, nedves törlökendö. Sokszor a kakalas utan par csepp babaolajra is szükseg volt mert nem hozta le a nedves törlökendö sem a ragados kakit. De vannak akik szaraz törlökendöt vesznek es minden pelenkazaskor nedvesitik be meleg vizzel, ez kicsit hosszadalmasabb folyamat.


Sok boldogsagot a babaddal!

2011. ápr. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A nedves, eldobhatósra gondolnak.

A kórházba tuti vigyél nedves törlőkendőt, mert neked is és a babának is kell majd.

Én a dm sensitiv-et, és a johnsons sensitive-et használom, nincs erős illatuk, és nem allergizálnak. De ha itthon vagyunk, és bekakil, akkor én még mindig a csap alatt mosom a fenekét.

2011. ápr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nedves törlőkendő

Hogy melyik? Ezt sajnos neked kell ki tapasztalnod.

Én egyszer (illetve anyukám) vett Tecosat és iszonyú ronda volt a popsija, minden kakilás után, üvöltött a fájdalomtól, ha hozzáértem és mihelyt lecseréltem a tölrőkendőt, még popsikrémet sem használtunk soha. De nyilván van akinek bejön, hiszen akkor minek gyártanák, árulnák. De ugyanígy jártam a Nívea, Neogranormon kendővel is.

Nekünk a Pampers jött be, de abból is csak a zöld. A lila végigmarta a kezem és ekcémás lett (a gyereknek attól nem volt baja)Illetve a Johnson, de van akinek az okoz allergiát.

2011. ápr. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznos minden tapasztalat, segítség :-)))
2011. ápr. 16. 12:28
 6/9 anonim ***** válasza:
Újszülöttnél kezdj neogranormon törlőkendővel, vagy gabi szenzitívvel, azok a legjobbak, csak sajnos drágák. Ahogy telik az idő, kitapasztalod, hogy mennyire érzékeny bőrű.
2011. ápr. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A gabi tökéletes választás, 3 hónapig mi is azt használtuk, aztán áttértünk a neogranormonra (azóta is ez van).


Valaki írta neked a büfiztetőkendőt. Azt mi úgy oldottuk meg, hogy négyfelé vágtam egy pelust, anyum meg 2 perc alatt beszegte.

2011. ápr. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. ápr. 16. 14:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi először vattát használtunk. Sajnos az első popsikrém nem vált be,és pöttyös lett a pici popsija. Mivel nem tudtuk mitől,így krémet váltottunk,és vizes vattát használtunk.
2011. ápr. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!