Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Átnéznétek a "babakelengye"...

Átnéznétek a "babakelengye" listámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy-két dolog már megvan, de nem akarok túl nagy hülyeségeket venni. Tapasztalt anyukák, kismamák átnéznétek, hogy jó-e ez így kb?

Előre is köszi!


Bútorok:

Kombi kiságy + kókuszmatrac 50 000 Ft

babakocsi hordozóval - Espiro Vector Air 3 in 1 90 000 Ft


Pelenkázás, fürdetés, ápolás

pelenkázó feltét 2 000 Ft

Johnson's táska, minden szükséges kozmetikummal 8 000 Ft

1 csomag (78 db) Pampers premium care newborn pelus - 1-es méret 2 500 Ft

1 csomag (72 db) Pampers premium care mini pelus - 2-es méret 2 500 Ft

Graco elemes orrszívó 8 000 Ft

10 db textil pelus 3 300 Ft

Biztonsági fürdető kiskád helyett 6 000 Ft

2 db kapucnis frottír türcsi 4 000 Ft

olló, fürdető szivacs, fésű 3 500 Ft

vízhőmérő 3 200 Ft


Altatás

2 matracvédős frottír lepedő 5 000 Ft

1 kókuszpólya + 1 hálózsák vagy 1 takaró 6 000 Ft

1 fejvédő 7 000 Ft

1 pléd 4 000 Ft

AngelCare légzésfigyelő 22 000 Ft

zenélő körforgó 6 000 Ft


Etetés

Tommee Tippee kézi mellszívó 9 000 Ft

1 db cumisüveg + cmisüvegmosó 2 500 Ft

2 db cumi 1 000 Ft

1 kiskanál 1 500 Ft

szoptatós párna 6 000 Ft


Nekem a szüléshez és utánra

Dianatal gél 30 000 Ft

eldobható bugyi (Bébé Confort) 3 500 Ft

Chicco gyermekágyas betét 2 500 Ft

melltartóbetét (Madela) 2 000 Ft

mellápoló krém (Avent) 2 600 Ft

2 db szoptatós melltartó 10 000 Ft

2 hálóing (mert csak pizsamáim vannak) 7 000 Ft

éjszakai betét - 2 csomag 1 000 Ft


Luxuscikkek, mert szeretnénk:-)

játszószőnyeg 9 000 Ft

kéz-láb lenyomatkészítő 2 000 Ft

Valami fali dekoráció 4 000 Ft

Kismama fotózás 20 000 Ft


Babaruhák - örököljük - szerintem nem sok mindennel kell kiegészíteni:-)


2011. jún. 1. 14:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
még csak az első harmadnál járok, de a Johnsons táskát hagyd ki, úgy általában a Johnsons termékekkel együtt. én nem vagyok nagy biomami, de ez tényleg tele van mindenféle kőolajszármazékkal, se az orvosaim, sem a védőnő, sem a gyerekorvos kifejezetten nem ajánlja.
2011. jún. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem jó ez a lista amit írtál..Viszont én porszívós orszívot vennék a helyedben az elemes helyett.

Nekünk az elemes nem volt jó!

2011. jún. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Teljesen jó, csak szerintem ez nem: Johnson's táska, minden szükséges kozmetikummal 8 000 Ft, úgyanis a babák 80%-a kiütéses lesz tőle!
2011. jún. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
ismét én: az elemes orszívó nálunk semmit nem ért, csak a porszívóssal tudtam kitakarítani az orrát. a kézi mellszívó a másik, ami szerintem nem kell, leszakad a kezed, mire megcsinálod. én az elektromosat ajánlanám.
2011. jún. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
irigyellek hogy ennyi pénzed van:P,de mind jó csak én is a porszívós orszívót tudom ajánlani.A Johnsonos tusfürdőtől mi is kipattogtunk ,így mi a Gabinál maradtunk.
2011. jún. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
A lista jó, de szerintem az áraknál néhol túl sokat írtál. Ja és a Johnsosn's csomagot nekem sem ajánlotta a védőnő, mert drága is és kiütést okoz némely babáknál...
2011. jún. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

- az elemes orrszívót ne vedd meg semmiképp,nem jó semmire! Csak a porszívós használ valamit,hiába hangos és tűnik kegyetlennek,hidd el nem az!


- 10db textilpelus nagyon kevés lesz,nekem rengeteg volt,mert az első időkben egyszerűen nem volt időm és erőm és kedvem naponta mosni. Viszont bármit csinálsz a babát arra teszed,azzal törlöd,stb....szóval legalább 30db textilpelus kell. Orvoshoz,táskába,vállra büfiztetéshez.


- csak egy javaslat: mi egyáltalán nem szerettük a kapucnis frottír törölközőket.

Nem volt benne jó fogása a babának,mert túl vastag,a kapucnija a legtöbbnek egy picike babához túl nagy,rábukik az egész fejére,ha meg már nagyobb akkor azért nem jó rá szóval nagyon nem praktikus

Helyette: lehet kapni úgynevezett kifogókat,olyan anyag mint a textilpelenka,vékony anyag és jól érzed benne a babát,és azonnal felszívja az összes nedvességet,és elég nagy ahoz,hogy tetőtől talpig bebugyoláld a babát.


- újszülöttnek a takaró nem annyira praktikus,mert beforgolódhat alá,és akkor fennáll a veszélye hogy nem jól kap levegőt. A hálózsák praktikusabb,lehet kapni egészen lehellet vékony anyagból is és egészen vastagot is.


- mellszívó: a kézit nem ajánlom,főleg előre ne vedd meg.

Egyrészt,lehet hoyg nem is lesz rá szükség,de ha lesz,akkor is csak az elektromosat ajánlom,mert a kézivel nem lehet olyan jól kiszívni,ráadásul előfordulhat hogy 10-15 percig is eltart a fejés,és a végére már iszonyúan nehéz kézzel pumpálni - főleg éjszaka félálomban,fáradtan. Az elektromos egyetlen hátránya,hogy hangja van.

Ja,és tiszta szívből ajánlom a Medela márkát,sokan dícsérik a környezetemben is,és én is maximálisan elégedett voltam vele.


- a szoptatós párnáról nagyon sokan le fognak beszélni,DE NEKEM PL EGY ÁLDÁS VOLT,irtó nagy segítség volt. Sokan arra hivatkoznak,hogy meg lehet lenni nélküle is (ami való igaz),de ha megteheted hogy megvedd akkor megéri!


- etetésnél: sterilizáló kimaradt! Ki lehet főzni a cumikat,de akkor nagyon hamar rongálódnak,és kifőzni azért elég macerás. Nekem TommeeTippee márkájú volt a cumi is és a hozzá tartozó sterilizáló tökéletesen működött. Mikróban elvégezte a dolgát 10 perc alatt.


- kórházban tartózkodáshoz: én utáltam a hálóinget! De ez már tényleg csak egyéni érzés,hogy neked hogy lesz jobb. Vettem szuper szoptatós hálóingeket,egy se volt rajtam,mert megőrültem benne. Kényelmetlen volt feküdni benne,és zavart hogy alul "ömlött a vérem" és közben nem volt rajtam valami ami úgy egyben tart (bocsi a béna megfogalmazásért). Úgyhogy én pizsamában voltam ,nappal pedig rendes melegítő nadrágban vagy rövidnadrágban.

A kórházi szobában iszonyú meleg van akár télen akár nyáron szülsz,azért hogy a csecsemők ne fázzanak meg. De ez az anyukáknak néha túl sok.


Remélem segítettem.

Még gondolkodom,ah eszembe jut valami később írok!

2011. jún. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

14:39 vagyok újra.

Közben újra átolvastam,és rájöttem,hogy kimaradt: a Johnsons dolgokat az én lányom bőre sem bírta,tiszta kiütés lett tőle. Sőt,azt kell hogy mondjam,hogy ilyen előre összekészített,tapasztalatlan anyukákra sózható csomagokat semilyen márkából nem érdemes megvenni,mert legfeljebb később fogod használni,először nem valószínű. A gyerekorvos az összes ilyesmit fel fogja írni neked receptre,amit majd ki kell váltanotok ha a bab megszületik. Azok a legjobbak az első hónapokra.

Későbbre én is a Gabit ajánlom!

2011. jún. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szívesen veszek bármilyen költségcsökkentő ötletet;-), mert számomra is sok a vége:-( Egy csomó helyen így is vaterás árral számoltam:-(( Akkor Johnson's kilőve... pedig olyan egyszerűnek hangzott egy kész csomag, amiben minden benne van:-) Épp most kaptam szülinapomra egy porszívót, és direkt valami hiper szuper erőset kértem... na ez olyan jól sikerült, hogy felszedte a padlószőnyeget (szó szerint):-S így a gyerek orra közelébe nem merem vinni:-)
2011. jún. 1. 14:45
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

14:39 vagyok újra.

A porszívós orrszívónál mire azon a vékony csövön a levegőszívás elér a baba orrához,már nem is lesz olyan erős.

De őszintén mondom az elemes és elektromos meg nem elég erős,és hidd el,ha esetleg benáthásodik a baba,és szegényke aludni sem tud tőle,akkor ki kell szívni. És ha nem szívod ki rendesen,akkor bent marad és ráhúzódhat a fülére és be is gyulladhat!

2011. jún. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!