Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Már teljesen összezavarodtam....

Már teljesen összezavarodtam. Babakelengye?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

34 hetes kismama vagyok, a babaholmik legnagyobb része már beszerzésre került, de egyszerűen képtelen vagyok kiigazodni, hogy mi az, ami kellhet még, mi az, amit felesleges volna beszerezni, meg úgy egyáltalán: mi hiányzik VALÓBAN.

Leírom, hogy eddig mi van meg:


1 db kiságy

1 db matrac (szivacs, de nem puha)

1 db légzésfigyelő

1 db nagy, vastag pléd

1 db vékonyabb polárpléd

2 db kötött pléd (ebből az egyik vékonyabb, a másik vastag)

1 szett babaágynemű

1 db bölcsőpárna (dupla háromszöges cucc, hogy ha oldalt van altatva, akkor ne tudjon átfordulni - kaptuk)

1 babakocsi

1 bébihordozó

2 csomag Pampers Newborn pelenka (2-5 kilóig)

1 csomag noname pelenka (4-10 kilóig - kaptuk, ez jó vagy inkább újat vegyünk?)

2 csomag popsitörlő

2 gumilepedő

2 csomag fültisztító pálcika

2 cumisüveg

Annyi cumi, amivel Dunát lehet rekeszteni :)

2 Aventes tejgyűjtő pohár


Mi az, ami kellhet még?

Textilpelenkát a jövő hónapban tudunk venni, abból mennyi szükséges?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. szept. 23. 09:13
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Jah, és persze a babaruhák már a szekrényben sorakoznak, azokból nincs hiány. :)
2011. szept. 23. 09:14
 2/23 sumergo ***** válasza:
100%

Szerintem még 1 szett babaágynemű kell, a textilpelusból, ha nem akarod azzal pelenkázni, akkor 20 db elegendő (gyerekorvostól kérdeztem ezt), és mivel jön a tél, kell egy overall is. Tapasztalatom még nincs, én is most írogatom a listát. :-)


33+4 hkm

2011. szept. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Fürdetőkád, állvánnyal érdemes, azon nagyon stabilan áll és neked is kényelmes a használata.

Textilpelusból vegyél vagy 20-at, az se baj, ha többet, mert teszed a feje alá a kiságyba, babakocsiba, büfizéshez is használod, stb., szóval ha nem akarsz naponta mosni, legyen legalább ennyi.

A pelusból nem érdemes sokat venni, inkább több fajtát is próbálj ki, majd rájössz, melyik a jó nektek. Első babámnál én is elkövettem azt a hibát, hogy nagyon jó áron jutottam Libero-hoz, így bevásároltam. Na azt a sza..rt.... Soha, a portára többet nem jön Libero. Nekünk a Huggies vált be, de mindenkinél más, a baba formája nagyban befolyásolja, melyik lesz jó. Próbáld ki nyugodtan a noname pelusokat is, mert lehet, hogy jó lesz.

Nekem a gumilepedő sose vált be, ha azt akarod, hogy kényelmes legyen a babának, úgyis terítesz rá rendeset, akkor meg mi értelme? Amúgy két gyerekem van, 3 és 1 évesek, de még soha, egyetlen alkalommal se hiányzott a gumilepedő, mert még soha nem lett pisis az ágyuk. Viszont a gumilepedő kényelmetlen, beizzad, nekem pénzkidobás volt.

Szoptatós párna jól jöhet.

Hordozókendőt nagyon szerettem, a legnyűgösebb babát is meg lehet benne nyugtatni, a lányom rengeteget volt rám kötve, szuper volt és nulla naptól használható. A fiam jobban szerette a mei-tai-t, de azt csak 3 hótól lehet.

2011. szept. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj ha nem a legpuhább a matrac,nekünk kókusz volt,mindenki ezt ajánlotta(én szivacsot vettem volna,de ezt ugy kaptuk)tehát ha azt dicséri mindenki-az se puha-akkor nem baj ha a szivacs se a legpuhább


-pelus:jo a noname is(azokat nem szerettem aminek müanyag volt a külső fele,a tesco gazdaságos ilyen,ha épp nem tudnád elképzelni miröl irok:))

jo lesz,hisz lehet nektek se a márkás fog beválni,nekünk is a rossmannos volt a legjobb.

meg ha épp elfogyott a pelus,lesz mihez nyulni,vagy ha rövid időre adsz rá pelust(fürdés elött egy orával kalil be,sokszor sajnáltam azért az egy óráért a drágát ráadni,ennyi időt a noname is kibir)



remélem érthető voltam:)))

2011. szept. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ja! nekünk is volt babaágynemü,de elsö időkben nem is használta,hálózsákban aludt.
2011. szept. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Textilpelusból én 15 db-ot javaslok, nekem 20 db van, de volt, hogy 17 mosás-száradás-vasalni kell állapotban volt. :)

Popsitörlőből is szerezhettek még be, nem kér enni később sem.

Pelenkából vehettek már egyel nagyobb méretet is, lehetőleg nagy csomagosat.

Körömcsipesz vagy babaolló.

Vattalap v. pamacs (áttörölni a hajlatokat, a lázmérőt fertőtleníteni...)

Lázmérő.

Kifogó, törölköző.

2011. szept. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Én vettem még vattapamacsokat, olyan kis gombóc alakúakat, azzal könnyebb volt tisztítani a köldököt, és mivel előre formázva van, nem szöszöl, amikor letépnék belőle egy darabot, mint az egybevattából.


A noname pelenka attól függ, milyen. Én nejlonosat nem adnék a babára. Nyissátok ki, nézzétek meg, ha olyan, én elvinném a védőnőnek, hogy adja oda olyan családnak, akik rászorulnak. volt már ilyen, igaz, márkásabb pelusból, mert kaptunk egy csomót és kinőttük. Nagyon hálásak voltak érte.


Mi pelenkázólapot fogunk még venni, olyan kemény aljút, amit rá lehet tenni a kiságyra. Nem tudom, hogy nektek komód van, vagy hogyan tervezitek. Van akinek az ágyon kényelmes és ott pelenkázza a picit az elejétől. Én elég magas vagyok és szülés után főleg az első időkben volt nagyon jó, hogy nem kell hajolgatni és/vagy ülni közben. És nem mellesleg rendszeresen történtek balesetek pelenkázás során, sokszor a parkettát is takarítanom kellett utána. Kicsit kellemetlen lenne az ágyat tisztítani minden pisiszökőkút vagy hirtelen jött kaka után.


Aztán...

mérleg? Mi nem vettünk, hanem béreltünk. 10ezer kauciót visszakaptuk a végén és 1800Ft volt havonta. Ha jól emlékszem, akkor 3 hónapig tartottunk rá igényt. És még mindig olcsóbban jöttünk ki.


Más hirtelen nem jut eszembe.

Babaápolási szereket fog kiírni a gyerekorvos, ha megszületett a pici, meg mi kaptunk egy csomó mintaterméket még a kórházban, úgyhogy jó darabig el voltunk látva. Ezekből felesleges bevásárolni.


Mellszívó? bár egyre többek írják, hogy nem volt rá szükség. Hát nekem már a belövellésnél sokat segített, mert nagyon fájt a cicim az indulásnál. Simán egy mellgyulladással kezdtem volna, ha nem tudtam volna szívni.


És azt hiszem tényleg nincs több, amivel kiegészíteném.

2011. szept. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg, a fürdetőkád, az nekünk is állványos. Az nagyon jó!


Textilpelusból 3x3 db-os csomagot vettünk, meg volt még néhány ami megmaradt a régi babákról (öcsém). :)

2011. szept. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Lázmérőt szerintem érdemes beszerezni. Bár ne legyen rá szükség, de pl. a keresztlányom ahogy kihoztuk a kórházból, rá két hétre lázas lett.

Vízhőmérő nekem még jól jött, én nem bízom a könyökömben!:)

Szoptatós melltartó, eldobható betét!

Textilpelus nyugodtan mehet 20 db!

Szerintem jobb a hálózsák,mint a pléd!

2011. szept. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
A gumilepedő akkor fog jól jönni,amikor szoktatod a kicsit a szobatisztaságra.Amikor nappal még alszik,de már nem adsz rá pelust,így a gumilepedővel nem gond ha néha-néha bepisil..
2011. szept. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!