Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az elso trimeszterben jelentke...

Az elso trimeszterben jelentkezhet a folyamatos rosszullet, emelyges es a kivanossag, farkasetvagy egyszerre?

Figyelt kérdés

Most hivott fel a ferjem legjobb baratja, akinek terhes az asszonykaja, 8 hetes.

Furcsa a problema, de az a helyzet, hogy a leendo apuka ketsegbeesetten hivott, kerte, hogy a sajat tapasztalatom alapjan valaszoljak erre a kerdesre, mert nemreg szultem. De nem igazan tudok valaszolni, ugyanis en az elso trimeszterben nem voltam rosszul, nem emelyegtem, a farkasetvagy es a kivanossag, meg csak kesobb, kb 16-18 hetesen jelentkezett.

Az a "problemaja", hogy mar a vegkimerultseg szelen van, mert ket hete, amiota kiderult, hogy babajuk lesz a felesege kifordult onmagabol, az apukanak se ejjele, se nappala, mert eleve ket helyen dolgozik, egyik helyen 24 orazik, amit ket szabadnap kovet, amikor meg masik helyen ejszakazik, egy napot pihen es kezdodik elolrol. Viszont ket hete nem tud pihenni napkozben, mert a kismama ebresztgeti, hogy nagyon rosszul van, legyen mellette, kovetkezo percben meg elfelejti a rosszulletet es a mekibe, a kfc-be, a gyrososhoz, meg hasonlo helyekre zavarja, hogy hozzon neki ezt azt. Befalatozik, majd mire a ferj visszaaludt, ismet ebreszti, hogy emelyeg. Most viszont apukanak eszebe jutott, hogy tenylegesen az emelygesen kivul mas meg nem volt, sohasem hanyt a felesege es furcsalja, hogy a rosszullet egesz nap tart, de egyik pillanatrol a masikra meg tud szunni es epp az ellenkezoje valtja fel.

Kicsit megertem, mert ma peldaul hajnali negykor vegzett az egyik helyen, reggel nyolcra ment a masik helyre, kozben eltervezte, hogy hazamegy, zuhanyozik es alszik ket orat, de nem lett belole semmi, mert harom piacot kellett bejarnia savanyu almaert, ugyanis az elso ket fajta, amit hazavitt nem izlett a felesegenek. Igy elkocsikazta a ket munka kozotti pihenesi idejet.

Most tolem var valaszt arra, hogy tenyleg van ilyen, vagy az asszonykaja csak visszael az allapotaval, mert akkor viszont egy nagy beszelgetes elott allnak (azt mondja, hogy hajlamos tulzasokba esni a feleseg egyeb helyzetekben is, szereti, ha kozeppontban van).


2009. márc. 4. 08:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is 8 hetes múltam nekem is hányingerem van és örülök ha valami lemegy:( Persze eszem rendesen, még többet is, mert amikor eszem akkor legalább nem érzem ezt a hányingert. Én elég nehezen viselem, és pl hamburgert meg ilyeneket eleve nem kívánok, semmit ami zsíros, mert attól még jobban forog a gyomrom. Én azt mondom van egy kis hiszti is a kismamánál, és ha ennyi mindent kíván valószínű nincs ő olyan nagyon rosszul!!
2009. márc. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

őő azért nem ártana az asszonynak sem visszavenni. és ha lenne még két gyereke azt hogy látná el? van rosszullét nem azt mondom de ez nagyon szélsőséges amit csinál én megkérdőjelezném a valódiságot. És hol van még a 40. hét!

Aztán majd ne nagyon csodálkozzon ha a férj bedobja a törülközőt.

esetleg a nővel kéne beszélni.

2009. márc. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a terheségem elején nagyon nagyon rosszul voltam! Állandóan émelyegtem még éjjel is! TEhát a nap 24 órájából, 23-at!

De az evés eszembe sem jutott!

Ellenben most! :))


Lehet hogy van benne valami, hogy egy kicsit visszaél az állapotával az asszonyka, de sajna van akiből ezt válltják ki a hormonok!

Ha nem teljesen így van, egy nagy beszélgetést biztos megérdemel már ez a helyzet ami kialakult köztük!


Meg egyébként is, a terhesség az egy állapot, és nem betegség, menjen le Ő a piacra, a "Mekibe" stb. helyre, a mozgásra neki is szüksége van!!!

A papát meg hagyja pihenni! Nem írigylem a féjet! :S


Kitartást kívánok neki, és mindenképpen beszéljen a párjával, hogy Őt ez mennyire megviseli!


Üdv.: 28 hetes kismama

2009. márc. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. Igy viszont kuldok a baratunkra sms-t, hogy ha szunetet tart hivjon fel es elmondom neki, amit ti tapasztaltatok.

Azzal en is tisztaban vagyok, hogy nagyot tud valtozni egy no, ha terhes, mert en alapvetoen nem vagyok egy siros, hisztizos tipus, terhesen viszont volt, hogy egyik pillanatban sirtam, a masikban meg nevettem. Viszont akkor is es most is azt mondom, hogy le a kalappal a ferjem elott, aki hatalmas turelemmel fogadta ezeket az ingadozasokat.

Meg egyebkent a szitut is megertenem, ha kicsit kesobb lenne, mert a 34. het kornyeken nekem is volt ket olyan hetem, amikor ehes voltam, ettem, majd a baba egy jol iranyzott rugassal visszakuldte a komplett ebedemet, amit meg orult gyomoreges kovetett, igy ra kellett ennem kekszet, joghurtot, vagy valamit, ami lenyomja a savamat. De szerencsere ez elmult, amint leszallt a pocakom es teny, hogy akkor a zsiros kaja volt az utolso, amit megettem volna, mert tapasztalatbol mar csak olyat mertem kis mennyisegben is megenni, aminek nincs borzaszto ize, ha esetleg visszanezne...

2009. márc. 4. 08:33
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én az első 12-13. hétig reggelente hánytam, piritóson és főtt krumpin éltem, DE néha bizony megkívántam két féle kaját: mekis cézársaláta és joghurtos öntetes gyros. Valószínűleg a friss saláta miatt, mert a kiszolgáló helyiségek szagától, hamburgerek szagától émejegtem, de a kajájuk jól esett.

Azt viszont hozzá kell tennem, ha megkívántam, vagy én mentem érte, vagy akár órákig is bírtam nyavalygás nélkül, amíg útba esett. Az csak duma, hogy első trimeszterben úgy kívánjon valamit, hogy azért mészárolni is képes. Hiszen a fenekét se emeli meg érte!!!!

2009. márc. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!