Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valaki csak később jön rá,...

Ha valaki csak később jön rá, hogy terhes és addig káros dolgokat fogyaszt, mi történik a magzattal?

Figyelt kérdés

Még akár tervezett gyereknél is előfordulhat, hogy valamilyen okból csak 2-3 hónapos terhességnél "esik le" az anyukának, hogy ő terhes. (Mondjuk eleve rapszódikus menzesz, hibás meddő diagnózis, stb.)


Ha valaki ilyenkor káros dolgokat fogyaszt (cigi, alkohol, stb), mivel nem tudja, hogy kerülnie kellene, mi történik a magzattal?


Nem érint a kérdés, csak eszembe jutott, hogy ilyenkor mi történik.

Illetve anyám is két hónapos terhesen jött rá, hogy gyereket vár, mivel meddővé nyilvánították... Ő addig aránylag sokat dohányzott, csekély mennyiségű alkoholt is ivott (a rosszulléteit apám pálinkával akarta kezelni, azt hitték gyomorrontása van).


2011. ápr. 19. 08:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát ilyenkor csak a szerencsére hagyatkozhat! Vagy lesz baja a babának, vagy nem!

A 6-7. hétig "nem" akkora gond, mert akkor még köldökzsinór. Valahol olvastam,hogy Czeizel Endre mondta,hogy jól kitalálta ezt a természet. Mert alapesetben 6-7.-ig sokan nem tudják,hogy babát várnak, ezért lehet, nem is figyelnek magukra!

De akinek csak nagyon későn derül ki, az tényleg csak imádkozhat,hogy minden rendben legyen!

2011. ápr. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amikor én szültem volt a szobában egy roma asszony. Na hát ő aztán nagyon nem figyelt magára és a babára ilyen szempontból, mégis csodájára jártak a kisgyereknek. Nyilván nem ez a helyes, de ezek a gyerekek mégis sokkal egészségesebbek mint a mi gyakorlatilag szellőtől is óvott gyerekeink. Felénk a roma gyerekek már most mezítlábasan járnak mindent össze vissza esznek -ha esznek- és még csak el se köhentik magukat. :)
2011. ápr. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én csaptam egy görbe estét mielött megtudtam volna,6. hétben voltam.

Nincs semmi gond(persze ez alatt ne lerészegedést értsd,hanem egy borozgatós estét)

2011. ápr. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nagyanyáink idejében a terhes nők nem törődtek azzal,hogy mit esznek-isznak. Nemn szedtek semmilyen vitaminokat. Igaz,nem is dohányoztak annyian,sok tejet ittak,és zöldségeket ettek. Mégis több volt az egészséges baba,mint mostanában.

De ha sokat dohányzik az anya,vagy szeszt iszik,az biztosan nem használ a magzatnak.

2011. ápr. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát, azt azért nem mondanám, hogy nagyanyáink korában több egészséges baba volt! Sokkal több baba halt el az anyja méhében, és sokkal több gyerek halt meg az első 1-2 életévében, esetleg később, gyerekkorában! Persze ennek nem annyira a terhesség alatti táplálkozás, hanem inkább a szűrővizsgálatok (főleg uh) hiánya illetve a fertőző gyerekbetegségek voltak okozói (amik ellen ma már van védőoltás). Manapság sokkal nagyobb esélyünk van egy egészséges várandósságra, mint pár évtizeddel ezelőtt! Viszont igenis oda kell figyelni, mit viszünk be a szervezetünkbe! A 6.-7. hétig tényleg nem nagyon számít, utána viszont, főleg a 7. és 12. hét között komoly gondokat okozhat a cigaretta, egyes gyógyszerek vagy az alkohol (de az csak nagyobb mennyiségebn, 1-1 pohár bor nem!).
2011. ápr. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatban "mennyiségben"-t akartam írni.
2011. ápr. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én is anno hétfőn tudtam meg h baba lesz, és előtte szombatig cigiztem is, meg ha úgy volt alkoholt is fogyasztottam. (itt gondolok 2-3 pohár vörös borra néha este, mikor összegyűlt a család). sőt én terhesség alatt is volt, h ittam 1-1 pohárka VÖRÖS BORT, ami javasolt is volt a vérem miatt. semmi bajom nem volt, se terhesség alatt, se szüléskor, és azóta sem!!!! :) persze mióta szoptatok 1 kortyot sem ittam ,és terhesség alatt is kb 4-5 alkalom volt csak (esküvő, évforduló...)
2011. ápr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Gondolok akár olyanra is, hogy valaki, nem tudván, hogy terhes, mondjuk komolyabban szétcsapja magát egy bulin. Amíg nem terhes, addig évi 1-2 ilyen minden következmény nélkül belefér, mert "majd másnap kialszom magam és sok vizet iszok".

Vagy a 6. hétig nem igazán vannak ezek hatással a magzatra?


Valamint mi a helyzet a betegségekkel? A legnagyobb körültekintéssel is össze lehet szedni vírusokat vagy bakteriális fertőzést.

2011. ápr. 19. 15:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Általában a betegségek sem okoznak problémát. Legalábbis én az 5 terhességem alatt többször kaptam el vírusokat, bakteriális fertőzéseket (többnyire a gyerekeimtől, ezt valóban nehéz lett volna elkerülni), többször az első trimeszterben, de sosem lett gond belőle, hála Istennek! Persze vannak betegségek, amik okozhatnak malőrt, ilyenek a rubeola, bárányhimlő, toxoplazma, szalmonella, stb. De ezeket azért általában ki lehet védeni!

Szerintem egy görbe este sem okoz gondokat, legalábbis több olyanról hallottam már, amikor a másnaposság "nem múlt el", és kiderült, hogy baba van a dologban... :-)

Egy korábbi válaszoló

2011. ápr. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!