Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 23 hetes vagyok és szinte...

23 hetes vagyok és szinte naponta kismama jógázom. Olvastam, hogy jót tesz a baba fejlődésének és a szülés is könnyebben megy. Sokszor nincs kedvem tornázni de egy könnyebb szülés reményében megteszem. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Én jógáztam, ezen belül csináltunk intim tornát is, amit elég rendszeresen gyakoroltam otthon, a jógára elég rendszertelenül jártam és a vége felé szinte nem is. (Előtte többnyire heti 2-szer)

Sokat segített a szülésben, hogy tudtam a légzésemre figyelni, szerintem könnyebb elviselni, ha van feladatod. A fájásoknál meg külön jó a babának is szerintem (meg egyébként is,) ha rendesen veszel levegőt, mert ő akkor elég szorult helyzetben lehet.

A gátamat nem vágták, nem varrták, ami elég optimális szerintem, de nem tudom, hogy a tornának mennyi köze van hozzá. (Mondjuk még vitaminoztam elég durva adagokat, meg a párom az utolsó hónapban néha kezelésbe vette a gerincemet.)

2009. márc. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Első szülésed volt? Azért az elég jó ha nem kellett gátat vágni nem?

Nekem az első lesz és eléggé be vagyok ijedve:)

2009. márc. 4. 15:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Első szülés volt. Be is voltam ijedve, úgy szülés előtt 2-3 nappal megnyugodtam. Nem hallottam, hogy ez általános lenne, de utólag könnyű ilyeneket bele látni.
2009. márc. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!