Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nyári baba tényleg nem lehet...

Nyári baba tényleg nem lehet ujjatlan rugiban, vagy rövidujjú body/napozóban?

Figyelt kérdés

Július elejére vagyok kiírva. Ma azt mondta a bababoltos nő, hogy a gyereknek csak hosszú ujjúakat vásároljak, mert az újszülöttnek még abban kell lenni! Tényleg így van??

Pedig eddig csakis rövideket vásároltam :(


2011. ápr. 21. 17:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kb nekem is akkor születik az első baba, amikor neked. Ez egy hatalmas badarság. Én is vettem rövid ujjút, trikót stb.. Napoztatni nem szabad a piciket, mert még nagyon érzékeny a bőrük és nem áll ellen a napnak (pillanatok alatt leégnek), de ha nem a tűző napon lesz, nyugodtan adj rá ujjatlan ruhákat!

2011. ápr. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez megnyugtató!:) Hosszú ujjúból mennyit veszel?


Na még azt nem tudom, hogy 56-osból mennyit vegyek. Eddig csak rövid ujjúakat vettem és 62-es méretben.

2011. ápr. 21. 17:54
 3/16 anonim ***** válasza:

Van aki azt mondja,hogy az újszülöttnek abban kell lennie,de azért nem örökre :)

Persze,az első 1-2 hétben egy vékonyabb hosszú ujjú nem árt, mert kell egy kis idő,mire a benti kellemes 37 fokról átszokik a külső 30-25 fokra. Aztán már lehet rövidben a kicsi. Amikor hosszúban van,akkor figyelni kell,mert ha izzad,akkor sok Neki a ruha.

A 2. lánykánk júl.2-án született,és emlékszem,hogy reggel hosszúban volt, aztán egy hét elteltével délelőtt már rövidet adtam rá.


Boldog babavárást,könnyű szülést és egészséges kisbabát!!

2011. ápr. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Május 31-i csemetém kb egy hétig volt hosszú ujjúban, utána a 40 fokban nem akartam megfőzni, akkor már rövid ujjúban vagy ujjatlanban volt. Emlékszem hogy pont 3 hetes volt amikor bevittem a munkahelyemre, akkor már simán ujjatlanban volt...

Időjárástól is függ, hogy mennyire lesz hűvős-esős vagy gatyarohasztó 40 fok....

2011. ápr. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Eddig egy hosszú ujjút vettem, az is 3 hónaposra való...talán egy-két body is hosszú ujjú...

Méretekről nem nagyon tudok nyilatkozni...jobb kicsit nagyobbat venni - ez a tanács mindenfelé:)) - mert ha pici is a baba, pár hét alatt kinövi a pici újszülött ruhákat..ettől függetlenül én nem tudtam ellenállni pár apró bodynak:)

2011. ápr. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ami újszülöttre való, abból rövidujjút vettem, meg ujjatlan rugit, amit a bodyra adunk. De legyen hosszú ujjú kispóló, vagy melegebb felső, mert az időjárás nyáron is változó, nem csak kánikula lehet. Nem arra gondolt az eladónő, hogy ha jön az ősz, addigra kicsit nagyobbakból vigyél hosszút?
2011. ápr. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha dög meleg van miért adnál rá hosszú ujjút, ha egy felnőtt is csak vízparton tud megmaradni. Kell lenni ilyennek is olyannak is.
2011. ápr. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

pelenka simán a 40 fokban és árnyék! :)

persze nem egy 2 napos babának, de mikor az az igazi 40 fok van és van 1-2 hetes elég annyi.

amugy egy kis trikó...

2011. ápr. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
:D Hát tőlem simán kiakadt volna a hölgy :DD Lányom június végi baba volt, 38 fok volt, és nemhogy ujjatlant nem adtam rá, de voltam annyira elvetemült, hogy egy szál pelenkában volt a babó egész nap. :D A gyerekorvos jött látogatni, és megtapsolt, hogy ezt így kell, mert nem kell megfőzni a gyereket. Ha kimentünk vele kapott ruhát ...rövidujjút, ujjatlan , sőt pántos napozót, így is egy merő víz volt mire hazaértünk. Tűző napot mindenképpen kerülni kell, de árnyékban, és benn a lakásban a hőségben lehet rá adni rövidujjút, de ha nem adsz rá semmit, csak a pelust, az sem baj :)
2011. ápr. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

:) OKé.

Hát....első baba és elbizonytalanított ez az eladónő.


Alváshoz, ill. éjszakára azért majd hosszú kell neki?

2011. ápr. 21. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!