Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogadott orvossal mindenképp...

Fogadott orvossal mindenképp meg kell beszélni a tarifát, vagy adok amennyit tudok? (már ha nincs fix tarifa) Történhetne valami ha nem adnánk neki pénzt mégsem mert nem úgy állt a dolog a szülésnél vagy terhesgondozás alatt?

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi megkérdeztük hogy mennyi nála egy szülés. Ne mondott árat, azt mondta, ki ahogyan látja, mert senkinek sem egyforma a pénztárcája. Én azért körbekérdezgettem az ismerőseimet, akik körülöttem szültek, hogy mennyit adtak. (Esetleg konkrétan egy adott orvos tarifáira te is itt rákérdezhetsz)

A kérdés második felére nem tudok választ adni,mert é szerencsére nemkerültem ebbe a helyzetbe terhességgondozás alatt, sem pedig szülés közben. Velem végig korrekt volt, a szülésnél meg velem maradt (mert is volna kimenni! állítólag vissza "kiabáltam") szóval én meg voltam vele elégedve. Megmondom őszintén én 50 ezret adtam, de így visszagondolva megérdemelt volna 70-et is. a következő manómat is majd nála szeretném szülni. Szülés után minden nap meglátogatott, rám nézett. Én 6 napot kórházban feküdtem a végén, mert 8 napot túlhordtuk, de ez idő alatt is minden nap meglátogatott, megnézett legalább 2x. Szóval én elégedett voltam nagyon.

Kinél fogsz szülni és hol?

Egy közel 8 hós kisfiú anyukája

2009. márc. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válszod, várom másokét is!

Neked meg írtam privátot!

2009. márc. 4. 21:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem kérdeztem,30.000-adtunk/ennyi volt a keret-többet is adtam volna,ha lehet/.A varratszedésnél adtam neki oda.Azóta voltam már 6 hetes vizsgálaton,és teljesen korrekt volt velem.Szerintem ha nincs fix ár,vagy nem köti ki,akkor nem sértödik meg akár mennyit adsz.Mondjuk az én dokim korrekt és megbizható ember.

Ha mégsem adsz neki,mert ugy viselkedik,szerintem utólag már nem történhetne semmi.No,meg ugyis kap eleget a 9 hónap alatt.Szerintem úgy fizess,ahogy megérdemli!

2009. márc. 5. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt, hogy szüléskor adsz-e neki pénzt, és főleg az, hogy mennyit, szerintem rajtad múlik. Engem kiráz a hideg azoktól a dokiktól akik előre megmondják, hogy mennyibe kerül a szülés. Mert ugye nem a saját szülőszobáján történik a szülés.Ha Te úgy érzed, hogy nem úgy állt a szülésedhez ahogy TE elvártad volna, akkor nem adsz, vagy csak jelképes összeget adsz neki. Egyébként SEMMI az égvilágon nem történhet azért mert nem adsz neki pénzt. Hidd el, senkinek nem fog panaszkodni, hogy Te gonosz módon nem adtál neki a zsebébe, feketén pént, amiért egyébként lehet, hogy a fizetését is megkapta. Amikor én szültem, a fogadott orvosom (akivel nem beszéltem meg, hogy mennyi a tarifa) volt a szülőszobán ügyeletes, tehát rajtam kívül mindenkire figyelt, nem az én kedvemért volt bent a kórházban. Adtam neki pénzt, de nem annyit, mintha a szabadidejét áldozta volna rám.
2009. márc. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én egy hete szültem a Jánosban. A doki miattam maradt ott 2-9-ig, addig tartott a szülés, cszászár lett a vége. 7000-volt a magánrendelésén egy vizit, s varratszedésnél 50.000.- adtam neki. Rendelésen megkérdeztem tőle ha rámjön a szülés bejön-e, azt mondta igen, de nem mondta mennyiért, én meg nem kérdeztem.

Volt szobatársam, kérdeztem ő ad-e valamit a dokinak, azt mondta nem, mert hó vége van, s nem teheti meg egyébként sem, de másik szobatársamnak meg megmondta a doki, 80-at kér, de természetes szülés volt, s a szülésznő vezette le szintem, mert gátmetszés sem volt.

Adj annyit amennyit gondolsz, tudsz,s szerinted amennyit megérdemel.

2009. márc. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én pár hete a magánrendelésen úgymosnd"felkértem" az orvsomat, hogy legyen jelen a szülésnél és vezesse le. Azt mondta, megtiszteletés számára, köszöni és számíthatok rá.

Hát, én árat, őszintén szólva nem is akartam kérdezni. Nem tudom, hogy kellett volna-e.... :S

Azt gondoltam, hogy majd amennyi jut, annyit adok a végén. Havonta úgyis kifizetem a tarifát és hozzá járok hosszú.hoszzú évek óta. Névről előre szólít és ismer.

30 ezer körül gondoltam adni. (Persze a szülés körülményeitől is függ. )

2009. márc. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!