Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi történhetett? Elveszíthetem...

Mi történhetett? Elveszíthetem a babám?

Figyelt kérdés

A terhesség első 12 hete (amit ugye kritikusnak mondanak) nálam észrevétlenül telt - múlt héten derült ki, hogy egyáltalán baba lesz. Semmilyen előjele nem volt, se rosszullétek, semmi. Többször is hazautaztam, mégsem volt soha semmiféle gond.

Most szombaton viszont hirtelen nagyon rosszul lettem a vonaton, alig 15 perccel azután, hogy felszálltam. Kis híján összeestem, pillanatok alatt leizzadtam és kiszáradtam. Ha egy kedves úriember nem adja át a helyét, biztosan ott esem össze. Előtte mindig szúrt a hasam alja (most már tudom, hogy azért, mert nő a méhem), szombat óta azonban semmi szúrást nem érzek.

Most nagyon ideges vagyok, hogy esetleg a babámmal történt valami. Lehetséges, hogy baj történt?

Csütörtökön kellene mennem terhesgondozásra, de nagyon be vagyok parázva. Ráadásul az orvosomban (Dr. Ita Jenő - kispesti sztk) sem igazán bízom, mert mikor kiderült múlt csütörtökön, hogy babát várok, végig 15 hetes terhességről beszélt, miközben mind az ultrahangos papíron (12w 3d), mind az ambuláns lapon 12+3 szerepel - tehát 12 hét + 3 nap.

Mit tegyek? Tényleg a bébimmel történhetett valami?


2011. ápr. 26. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:
ha nincs görcs vérés, akkor ne ijedj meg valószínűleg csak a szokásos terhesség alatti rosszullét volt. ilyen végig lehet. menj el a gondozásra, úgyis 12hetes korban kötelező az uh, de ha elmondod a panaszodat talán csinálnak még egyet.
2011. ápr. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én még a 20. hét körül is rosszul lettem a boltban, a pénztáros nő székére ültettek le, mert kinyúltam. :)

A babónak nem lett baja, tuti a tiédnek sincs. Ha nem bízol a dokidban, még most az elején cseréld le, mert nincs annál rosszabb, mint olyan orvossal konzultálni, bízni magad, akiben nem bízol. Én a 17. héten váltottam dokit.

A has szurka meg hol jelentkezik, hol nem, emiatt ne parázz, az sokkal többet árt a babádnak.

2011. ápr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt gyakori a vérnyomás ingadozás, könnyen rosszul lesznek a kismamák, ezen igazán ne aggódj.

Az orvosodban meg ha nem bízol, akkor miért nem váltasz?

2011. ápr. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sikerült kicsit megnyugtatnotok. :)


Azért voltam ideges, mert az elmúlt hetekben nagyon sokat utaztam, de ez most fordult elő először. (Sőt, tiszta izgága voltam egész életemben, meg se kottyant, ha úgy szálltam fel a délutáni vonatra, hogy előtte egész nap nem ettem semmit.)


A dokim... hát, nem tudom. A "tévedéseit" (hány hetes terhes vagyok, plusz simán kiírt november 10-re szülni, ami legalább plusz két héttel több, mint lehetne) leszámítva nagyon rendes volt, vigasztalt, nyugtatgatott.

De valószínű, hogy át fogok menni másik orvoshoz - körzetem szerint úgyis az Uzsokihoz tartozom.

2011. ápr. 26. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!