Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy utasítsam vissza, ha nem...

Hogy utasítsam vissza, ha nem tetszik?

Figyelt kérdés
Anyósom felajánlott egy bölcsőt. Nem láttam még, állítólag újra lett festve! Viszont olvastam,hogy a bölcsőt 4-5 hónapos korig lehet használni, tehát kiságya így is-úgy is venni kell. A párom jó ötletnek tartotta,hogy elhozzuk. Igaz még nem láttam, de ha véletlenül nem tetszik, hogy utasítsam vissza úgy, hogy ne legyen sértődés? Nem arról van szó, hogy mindenből újat akarok,de ha egyébként is kell kiságy, meg eleve két gyereket tervezünk, akkor nem cipelném el felesleges, hogy aztán vissza cipelhessem, mert tárolni nem nagyon tudom!
2011. ápr. 26. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Én ugyanebben a helyzetben voltam anno. Én csak annyit mondtam, hogy "köszönöm, de kiságy mindenképpen kell, és így a bölcsőnek már nincs hely". Ennyivel el volt rendezve a dolog. Remélem, Nálatok is elég lesz ennyi!
2011. ápr. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha van hely a baba szobában hozd el, de a ti ágyatok mellé is teheted, és akkor éjszaka nem kell messzire menned, ha felébred a kicsi.
2011. ápr. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
hivatkozz arra, hogy sajnálatosan nem lesz praktikus, mert hamar át kell szoktatni a gyermeket a kiságyra, mivel hosszútávon sajnos nem lehet kihasználni. a tárolása meg számotokra nem megoldható. VISZONT, ha ott vagytok náluk, akkor ott szeretnéd a kicsi altatására használni, amíg lehetséges (4 - 5 hónapos) koráig.
2011. ápr. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A baba ágyat tedd a baba szobájába, a bölcsőt meg az ágyatok mellé. Első időkben hasznát veheted, csak kinyúlsz és megringatod a babát, ha sír.
2011. ápr. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Maximálisan igazat adok neked.Hiába az anyósod jó szándéka,az ember az ilyen fontosabb baba felszerelést szereti saját maga kiválasztani,eldönteni mi tetszik.Na meg persze felesleges egy bölcső,hiszen úgyis kell kiságy.Én is ilyen cipőben járok,annyi különbséggel,hogy Én ezt elmondtam a páromnak,és Ő továbbítja az "üzenetet",így talán nem lesz sértődés.Szerintem próbáld megbeszélni ezt Te is a pároddal,mégiscsak az Ő anyukája.
2011. ápr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

A baba nem fog velünk aludni! Nem is férne el, pici a hálónk.

A gyerekszobában meg azért nem fér el a kiságy meg a bölcső, mert ott van egy franciaágy. A férjem régi franciaágya. Eddig vendég ágy volt, de nekem is jól fog jönni, ha ott kell aludnom a picivel, illetve az lesz az ő ágya, ha már nagyobb lesz és nem kell kiságy!

Nem akarom megsérteni, bár szerintem meg fog. Már eleve azzal kezdte,hogy ebben az ágyban kb. 15 gyerek aludt már. Én ezt értem, de tényleg nem fér el, cipelgetni meg felesleges kétszer oda-vissza!

De lehet,hogy tényleg azt mondom,hogy legyen náluk, majd ott alszik benne!

2011. ápr. 26. 10:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Először mindenképp nézd meg azt a bölcsőt, hátha megtetszik. Nálunk a párom csinált egyet, mire megszületett a baba és imádtuk. Kerekes, tehát azt tologattuk a lakásban napközben, így mindig biztos helyen volt és láthattuk. Este alváskor meg a saját kiságyában aludt el. Tehát nekünk nagyon bevált!
2011. ápr. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!