Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan utasítsam vissza...

Hogyan utasítsam vissza finoman? Nem bírnék megbántani egy 4 évest!

Figyelt kérdés

Kisfiamnak van egy nagyon jó pajtása oviban.szinte össze vannak nőve.Meghívtak magukhoz,mi is őket,nagyon jól süt el mind a két látogatás,személy szerint az anyukájával is jól kijövök.

Tegnap a gyerek azzal állt elő,h egy másik kisfiú,akire a kezdet kezdetétől panaszkodik,maguk között is rossz fiúnak hívják,meg szeretné magukhoz hívni.Kérdeztem,h és ő akar-e menni,konkrétan mondta,h nem.Neki az anyukája sem tetszik,és még az apukáját sem látta soha.A gyerek szavait idézem.A saját véleményem,h valóban még azt sem szeretem,h ha együtt játszanak,mert a végén úgyis csak panaszkodás van.Elég durva a kisfiú,még a szeretetét is ilyen módon szokta kifejezni.Ezért is nem szeretik a nyugodtabb gyerekek.Az anyukája senkivel nem ápol barátságosabb kapcsolatot,jön-megy.Én sem bratyizok percekig,de mosolyogva köszönök reggelente,és ha mások gyereke szól hozzám,hát kedvesen válaszolok.

Szóval a fiam szerint most várhatom,h az anyukája meg fog hívni minket.Mit tegyek?Nem akarom megbántani.Legszívesebb a bokorból figyelném,h mikor mennek,hogy elkerüljem még a találkozás lehetőségét is.Azt tudom,h a fiamat nem fogom tudni rávenni,h egy általa nem komált gengszterpalántával töltse a délutánt.Segítsetek.Mások hogy csinálják?Ilyenkor alapozódnak meg egy életre a kapcsolatok,barátságok.Én legyek aki összetöri egy életre a szívét a másik gyerekenek?


2011. febr. 1. 06:22
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem, menjetek el a meghívásra - az az érzésem, otthon egész más lesz a gyerek is, a szülők is..

és lehet, hogy pont ettől fog megszelidülni az óvodában is

2011. febr. 1. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyetlen látogatástól még nem lesz semmi gond. Lehet,hogy ha otthon látja a fiad a másik gyereket,akkor az ő véleménye is megváltozik. Elmennék,ha meghív bennünket.
2011. febr. 1. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a fiad dolga lenne megmondani a másik kisfiúnak, hogy ő nem akar hozzá menni vendégségbe.
2011. febr. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Jaj, rákényszeritenétek a gyereket, ha NEM akar menni???

Simán megmondanám, hogy sajnálom, de a fiam nem akar menni. Ennyi. A következtetéseket (vajon miért nem) vonja le ő maga...

2011. febr. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Annyit mondasz hogy köszönöd szépen a meghívást és nagyon sajnálod, de már fix programotok van arra a hétvégére (amit nem tudtok lemondani). Senki sem fogja firtatni hogy mi az, miért, kivel, stb. Azután legfeljebb tényleg elmentek családostul azon a hétvégén rokonlátogatóba, moziba, múzeumba, kirándulni, autózni egyet, bármi, hogy meglegyen a program. Kegyes hazugság, nektek nem kell elmenni, a másik család és a kisgyerek nem bántódik meg.


Amúgy valószínűleg én is elmennék, nem úgy hogy otthagyni a gyereket, hanem úgy hogy ott vagyok vele, már ha van rá lehetőség. Azután ha tényleg nem jó a buli, a gyerekek nem jönnek jól ki, a szülőkkel nem találtok közös témát, kínos feszengés az egész, akkor egy-másfél óra után lelépnék. És persze körbepuhatolóznám hogy melyik gyerekek lesznek még ott, kinek a szülei mennek el. Szerintem ez jól is elsülhet és remek alkalom hogy jobban megismerjétek egymást. Egy kisfiúnak pedig szerintem simán lehet kedvet csinálni a vendégeskedéshez.

2011. febr. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem program,nem buli.Másokat nem hívnak,csak minket.Csak a kisfiú szeretné az enyémet hívni.Ha vmilyen esemény lenne,nem is lenne kérdés,h megyünk-e...a társaság mindent megoldana.Nem itt csak egy privi meghívásról van szó,aminek más esetben örülünk,és viszonozzuk.A probléma az az,h az én kisfiam nem érzi jól magát azzal a kisfiúval.

És tényleg :hogy vennétek rá egy 4 évest,h menjen ahhoz a társához,akiről megvan a kialakult rossz véleménye?És hogy várjam el egy 4 évestől,h lerendezze ezt a dolgot?

Azt sem tudom,h mennyire az én dolgom ráébreszteni egy másik szülőt arra,h "na vajon miért nem akarunk menni".Hogy jövök én ehhez?Ők is nevelik valahogy,én is.Soha meg nem bocsájtanám egyik nagytudásúnak sem,ha akár csak sokat mondó pillantásokkal,kétértelmű utalásokkal célozgatnának.

2011. febr. 1. 13:17
 7/8 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak: Ugye,h az embernek van egy olyan hátsó érzése,h az ilyen elfogadások,visszautasítások kihatnak akár egy gyermek egész további lelki fejlődésére."Lehet,h ettől szelidül meg"...én mennék-felnőtt fejjel....csakhogy megszelidüljön,mert amúgy jópofa gyerek,csakha az enyém lenne,tudnám mit kezdejek vel...Jó nevetni addig amíg a másé csinálja.És ha már itt tartunk azt sem szeretném,ha az enyém bármilyen "jó" szokását eltanulná.

A férjem szerint mondjuk azt,h a miénk fél az ilyen látogatásoktól,de majd mi rábeszéljük,és később biztos szivesen megy majd...És mi erre a későbbre appellálunk kicsit,hátha elég később,h felejtős legyen a dolog. :S Csak maguk között már biztos kitárgyalták,h egy másik kis barátjával milyen jól megvannak ovin kívül is...szóval hazug embert hamarabb...... :S

(Mondjuk azt sem értem,h miért az én fiamat választották ki.)

2011. febr. 1. 13:25
 8/8 anonim ***** válasza:
59%
Én felhívnám az anyukát, megmondanám neki, hogy x időpontban felkeresnéd egy négyszemközti beszélgetésre. Elmondanám neki, hogy a fiad nem akar menni és te nem akarod ráerőltetni. Kérd, segítsen egy olyan közös taktika kialakításában, amelyhez mindketten tartjátok magatokat, talán az oviban később a két gyerek még közelebb kerül egymáshoz. Valahogy próbálja megértetni a saját gyermekével - anélkül, hogy megbántódna -, hogy ez az általa tervezett látogatás most nem fog megtörténni. Közösen nyerjetek időt. Ő sem szeretné kitenni a saját gyermekét egy olyan jelenetnek, ahol a te fiad - őszintén, de - nyersen mondaná meg a saját véleményét.
2011. febr. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!