Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek? Nem tudom feldolgo...

Mit tegyek? Nem tudom feldolgozni?

Figyelt kérdés

3 éve megismerkedtem egy most 31 éves 2 gyermekes anyával akinek akkor,és azóta is tart a válópere (gyermekelhelyezés,vagyonmegosztás stb.) élettársi kapcsolatban voltunk albérletben,de a bírónő az anyagi okokat figyelembe véve az apának ítélte a gyerekeket ideiglenesen! a páromnak emiatt több idegösszeomlása volt pánikbeteg lett! most örökölt 1 házat és oda költözött hogy a bírósági perben nagyobb esélye legyen!(engem a munkám egyenlőre ideköt-200km-re lakunk egymástól).

rendkívül rossz egészségügyi és lelki állapotban van és most derült ki hogy 14 hetes terhes(az ultrahang szerint de ez kizárt mert ezek a dolgok miatt az elmult 5 hónapban 3x voltunk együtt,es így csak max.10-11 hetes lehet!) a magzat teljesen ép és az orvos nem támogatja az abortuszt!

mit javasoltok,mi a teendő? hova forduljunk? legyetek szívesek nem leszólni,bármilyen kérdésre szívesen válaszolok! köszönöm! 24/f


2011. ápr. 27. 11:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Azzal kapcsolatban tévedhetnek,hogy mennyi idős a terhesség,nálam is ez volt párom majdnem a szememre is vetette de aztán még egy vizsgálat során pontosították az időt.Hát talán így hogy most van egy háza a párodnak így van esélye visszakapni a gyerekeket.Szerintem tartsátok meg a babát ha megtehetitek mert nagy lelki segítség is egyben az hogy ő megszületik.A párod is jobban érezné magát szerintem.Legalább is magamból kiindulva.Sok sok erőt és kitartást kívánok nektek!!!
2011. ápr. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát,ha jól olvasom el akarjátok vetetni a babát..????

Én mindenképp megtartanám,hisz az a kettőtök közös babája lenne...!!De,ha minden kötél szakad keressetek fel másik orvost!

ÉS nagyon sajnálom,ami veletek történik..!

2011. ápr. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Először is a baba: azt írtad, szerinted 10-11 hetes lehet. Csakhogy ezt nem a fogamzástól számítják, hanem az utolsó menzesz első napjától, tehát az együttléttől még vissza kell számolni 2 hetet, így 2 héttel idősebb a baba. Gondolom, az abortusz miatt van ennek jelentősége, amit a 12. hétig végeznek el. De miért akarjátok elvetetni? Lehet, hogy a kedvesed egészségi és lelki állapota is sokat javulna egy baba miatt.

A gyeremekelhelyezési perről csak annyit, hogy ne adjátok fel. Most pozitív irányban változtak a dolgok a ház miatt, így az esély is nőtt.

Sok-sok kitartást és szerencsét kívánok nektek.

Még valami. Írtad, hogy a párod 7 évvel idősebb nálad. Nálunk is így volt, még az életkor is stimmel, csak nekem 3 gyerekem volt. Több mint nyolc éve vagyunk együtt, és a második közös babánkat várjuk. Szóval minden tiszteletem a tiétek.

2011. ápr. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Tönkrement a per miatt a vállalkozásunk,nem tudom normálisan támogatni és kizártnak tartom hogy kibírna 1 szülést,sőt még azt is megkockáztatom hogy a pánikbetegség miatt teljes értékű anyaként tudná nevelni a babát. védekeztünk,de megtörtént sajnos.

én elfogadtam a kit gyerekét és mindennél jobban szeretnék közöset is,csak nem hinném hogy ilyen körülmények között helyes döntés mindhármunk szempontjából(a baba érdekeit szem előtt tartva)!

2011. ápr. 27. 11:20
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Na

Unk is sok gond volt, teljesen más jellegű, de majdnem szerkezetük párommal, jött a baby, persze nem terveztük, sokat gyotrodtunk és végül úgy döntöttük megtartjuk, együtt maradtunk azóta van egy gyönyörű kislanyunk, minden rokon odáig meg vissza van tőle és a mi kapcsolatunkat is megerősítette. Szerintem jól döntöttünk, ha a másik utat választjuk biztos hogy szerkezetük én meg osszeroppanok lelkileg egy abortuszt mar nem bírtam volna elviselni, ezert én azt mondom tartásról meg a babát, minden nehézség, és anyagi gond a háttérbe szorul ha megszületik a tünemény. Vannak ilyen csaladsegito szakszolgalatok meg anyaprogramok, életvezetési tanácsadás, a helyi onkormanyzatodnal kellene megerdeklodni milyen lehetőségek vannak.

2011. ápr. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
két gyerek nem kít!
2011. ápr. 27. 11:22
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
11.17 vagyok. A 12. hét után már csak abban az esetben lehet elvetetni, ha a baba beteg, vagy valamilyen okból veszélyezteti az anya életét, egészségét. Nem tudom, ebbe a pánikbetegség beletartozik-e. De el kell fogadnod, hogy ez a gyerek valószínűleg meg fog születni, és előre kell nézned.
2011. ápr. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szétmegyunk akart lenni, csak automatikusan kicsereli a gép az ismeretlen szavakat.
2011. ápr. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha az ultrahang szerint 14 hetes terhes akkor már nem lehet elvetetni,csak ha beteg lenne.

Egyébként ne aggódj amiatt hogy nem lenne teljes értékű anya.Nagyon sok pánikbeteg anyuka,kismama van,és lehet hogy pont a ti közös gyermeketek gyógyítaná meg.A körülmények is rendeződni látszanak az örökölt házzal,ha pedig összekapaszkodtok,akkor minden szarból ki lehet mászni?

És te úgy egyébként szeretnéd a babát vagy inkább az abortusz felé hajlasz?És ő?

2011. ápr. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

szeretnénk mind a ketten...de nem most.

lehetetlenek a körülmények,nem tehetjük meg hogy megtartsuk. még annyit hogy most maradt el a menstruáció először,tehát nem volt terhességre utaló jel sem ezért most kell lépni valamit,és az abortusz lenne az egyetlen jó döntés...SAJNOS!

2011. ápr. 27. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!