Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől problémás egy terhesség?...

Mitől problémás egy terhesség? Kinek az?

Figyelt kérdés
Mármint van köztetek olyan kismama, akinél problémák merültek fel? Milyenek?
2011. ápr. 27. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia a 12 hetes genetikai uh nem látták az orrcsontot,ott már azzal riogattak,hogy beteg a baba.Kerestem egy dokit aki csinál 4d ott már látható volt az orra.
2011. ápr. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16 hetes kortól keményedett a hasam félóránként, majd 20 hetesen kinyílt a méhszájam 1 ujjnyira, 25 hetesen kétujjnyira.
2011. ápr. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem volt mar egy pár problémám mióta terhes lettem de úgy néz ki hogy minden rendben van. Most vagyok 18+4 hetes. A 5. és 6. heten pecseteltem. Az 6 hetes uhn nem sok esélyt adtak mivel a méhem tele volt vérrel. 2 hét múlva kellett visszamennem akkor mindent rendben találtak. aztán jött a 12 hetes uh amin szinten probléma akadt. Akkor a nyaki redot mertek 4 mm-nek. Voltam is CVS-en vártam az eredmenyre. Ott is minden rendben volt. Aztán mivel a baba nem Downos így ma voltam neki szívvizsgalaton. Hal istennek itt is minden ok. Amugy sosem voltam rosszul tehát ezt nem nevezném problémának. De remelem mostmár semmi sem fog fel erulni mert elég sokat aggódtam és mar nem szeretnek. Bár nyugtatnak hogy mostmár valószínű hogy minden rendben lesz.

Amugy nem Magyarországon elek így itt ki sitt másabb az ellátás de nem sokkal.

Neked mondtak esetleg valamit ami miatt aggodsz?

2011. ápr. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
1-3 és 6-9 hónapig folyamatosan hánytam, naponta 3-4-szer (a második gyomorsav miatt) + 20 hetesen kinyílt a méhszájam.
2011. ápr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha vérzés lép fel a terhesség bármely szakában. Erős görcsök, keményedések. Korai és nagy fokú vizesedés. Magas vérnyomás. Terhességi diabétesz. Folyamatos rosszullétek, állandó hányás. Hüvelyi fertőzések.


Nekem a legrosszabb a terhességi diabétesz volt, de csak diétáznom kellett, szerencsére ügyesen karban tudtuk tartani. A 8. hét körül volt egy pici vérzés, rohantunk az ambulanciára vele. Bevérzett a méhem. Streptococcus fertőzésem volt, mire kikezeltük antibiotikummal, annyira legyengített odalenn, hogy elkaptam valami ritka gombás fertőzést, amit a szülésig már nem lehetett kikezelni.

De, az összes negatív dolog mellett is teljesen egészséges volt a baba, csak az én szervezetem nem szerette a terhességet. 6 hetes a gyönyörű kisfiam. :)

2011. ápr. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 kisnita ***** válasza:

Sok mindentől lehet problémás. Egyes orvosok, rendelőintézetek már akkor veszélyeztetett terhesnek mondanak ha már volt vetélésed főleg ha több. Ha a terhesség alatt vérzés van az is problémás terhességnek számít. Vagy ha a kismama nem hízik a terhesség alatt vagy ha uh-n ne adja isten észre vesznek valami rendellenességet, stb

Nekem elvileg volt csak problémás (szerencsére) a terhesség előtt közvetlen rossz lett a rákszűrésem eredménye, kaptam egy levelet, hogy menjek vissza az orvoshoz. Csináltak még egyet, az is ugyan olyan lett, különböző vizsgálatokat akartak még csinálni mikor kiderült, hogy terhes vagyok. Az első doki azt mondta nem tarthatom meg a babát mert nem vagyok képes kihordani, ha ki is hordom korszülött vagy beteg lesz, ilyenkor sokkal nagyobb a kockázat. A második doki azt mondta tény, hogy kockázatos, de döntsem el. A harmadik szintén ezt mondta. Kerestem Pesten egy jó hírű dokit ő azt mondta látott már ilyet, e miatt ne szakítsam meg a terhességet, nagy valószínűséggel nem lesz semmi baj, esetleg a szülésnél lehetnek komplikációk ha nem nyílik rendesen a méhszáj. A terhesség problémamentes volt a szülés viszont nehezen ment. Nagyon lassan tágultam 3 napot vajúdtam a szülőszobán, kétszer kaptam zselét és végig oxitocint, a végén a szülésznő már kézzel tágított, iszonyat volt, a baba sem bírta már, egyre gyakrabban és több időre esett le a szívhang végül alig jött vissza ezért megcsászároztak. A kisfiam koraszülött helyett túlhordott baba lett (a rendszertelen vérzésem miatt el lett számolva a terhesség) de szerencsére teljesen egészséges, ma már 21 hónapos eleven kisgyerek. Nagyon ügyes baba volt szinte mindent jó időben kezdett el csinálni, sőt volt amit elég korán, 4 hónapos már ült és mászott, viszont egyedül járni későn tanult meg már elvolt 15 hónapos mikor egyedül ment. 7 hónapos kezdett el bútorok mellett lépegetni, de el is esett és azóta nagyon félt, mindig fogott valamit vagy a kezünket vagy tolt maga előtt széket, vagy kis motort és úgy közlekedett.

De most már senki nem mondaná meg róla, hogy későn kezdett el járni, olyan sebesen szaladozik :)

2011. ápr. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Mindenkinek minden jót kívánok! :)

Kedves Kisnita! Az első szülésem nekem is indított volt, oxitocinnal, nálunk is leesett a szívhang, de akkor már nem lehetett császározni. Végül nem mondtak semmit sem ezzel kapcsolatosan, de elképzelhető, hogy akisfiam ezért indult el később: ebben a hónapban, 22 hónaposan.

A mostani terhességem 4 hetesen lázzal, aztán arcüreggyulladással, 6 hetesen antibiotikummal indult. 13 hetesen újra antibiotikumot kaptam, mert előzőleg állandó hőemelkedésem volt. 18 hetesen megint antibiotikumot kellett volna szednem, mert magasak voltak a gyulladásos értékeim, de nem is váltottam ki. Felkerestem egy másik orvost, aki szerint ezek nem olyan magas értékek, és az uh alapján mindent rendben talált, de hozzátette, hogy egyelőre... Ezt nem igazán értem :S Holnap lesz kontroll vérvizsgálatom, remélem mostmár minden rendben lesz!

A kérdést azért tettem fel, mert érdekel, hogy ki jár(t) hasonló cipőben.

2011. ápr. 27. 20:50
 8/10 anonim ***** válasza:
8.5 hetesen barnáztam,erre Utrogestant kaptam.26.héten keményedtem,majd a 35.héten a méhszáj is kinyílt,már csak 1 cm volt a méhnyak,sikerült visszatartani a babát még 2hétig.Már 20 hónapos egészséges kisfiú.
2011. ápr. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szia!

December elején voltam 6-7 hetes, ekkor elkezdtem vérezni, de szerencsére megmaradt a baba. Majd felfáztam, kaptam egy vesemedence-gyulladást, két ünnep között páromtól kaptam el köhögéses megfázást. Januárban azzal fogadott a védőnő, hogy a hepatitis B-m pozitív lett, időpontkérés, újabb vérvétel+2 hét az eredményig, ami negatív lett. Februárban kórházba kerültem a fertőző osztályra infuenza gyanuval. Influenza nem volt, csak kholi baktérium a vizeletben. Majd mellém raktak egy másik kismamát szintén influenza-gyanuval, de mint utóbb kiderült, H1N1-es volt, 2 hét para, nehogy elkapjam. Mikor hazaengedtek, kiderült, hogy alacsony volt az AFP-m, irány Pécs, genetikai UH. Szerencsére minden rendben volt. Majd márciusban véres volt a vizeletem, de nem vizsgálták, mitől. Vesekövet pisiltem ki, szerencsére minden gond nélkül. Most kitalálta a doki, hogy magas a vércukrom, ezért mehetek terheléses vércukorra.

Hát ennyi. Nem mondanám, hogy problémás, inkább hogy nem unatkoztam az elmúlt 27 hétben! :)

Egy 27 hetes kismama

2011. ápr. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Első terhességem problámammentes volt

A másodiK:

-9 hetesen kiderült, hogy ahematómám van, szerncsére 2 hét alatt felszívodott

-miómám lett

-cukorbeteg lettem, az utolsó 3 hónapban diétáztam


ennek ellnére a 35. hétig dolgoztam

2011. ápr. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!