Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miert keletkezik a linea negra?

Miert keletkezik a linea negra?

Figyelt kérdés
2009. márc. 6. 20:21
 1/10 A kérdező kommentje:
Van egyaltalan szerepe?
2009. márc. 6. 20:22
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Elvileg 15.héttől ! DE nem mindenkinek! Nekem nincs! 17 hetes vagyok!
2009. márc. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy megjelenik mindenkinek. Kialakulásának hormonális oka van.
2009. márc. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

22+3 vagyok és nekem sincs ilyenem. De gondolom még lehet, hisz a bőröm még nincs szétrepedve stb.....


Lehet rosszul gondoltam, de én mindig azt hittem ,hogy HA megjelenik a linea nigra, az csak az utolsó trimeszterben, vagyis pocaknövekedés gyorsaságától függően jelenik meg, mikor a bőr már nem nagyon bír tovább nyúlni.

2009. márc. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 27 hetes vagyok és nekem sincs, pedig a pocimon szép nagy repedéseim vannak. Szerintem a kettő nem függ össze! Azért még nem kizárt, hogy nekem is lesz.

Kis olvasmány:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2009. márc. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én úgy tudom hogy azért mert ekezd feszülni a pocak Értelmét nem látom én sem, de jelentősége nincs az tuti. Nekem a 32. héten jelentkezett és még most is meg van pedig már 1,5 hete szültem.
2009. márc. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia

korábban olvastam róla, de nem emlékszem pontosan az orvosi szövegre :) (nagy pocak rövid ész :D), a lényege az volt hogy hormonális okai vannak, tehát egyénfüggő is h kinél jön elő.

nekem az első trim vége felé kezdett megjelenni, kb 2 hét alatt egészen sötét lett, aztán a napokban vettem észre, hogy halványul ... pár nap híján 6 hós a lányom.

2009. márc. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Annak aki azt írta, hogy másfél hete szült, én már három hónapja, és még mindig meg van. A barátnőmnek kilenc hónap múlva tűnt el.
2009. márc. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez valóban hormonális okok miatt válik látszóvá, nem a pocak feszülésétől és méretétől függ, hanem egy pigmentációs elváltozás. Keringenek mendemondák arról is, hogy ha köldök felett van, akkor fiú lesz, ha alatta ér véget, akkor lány (vagy fordítva), de ennek sincs alapja. Állítólag kreol bőrű nőkön intenzívebben látszódhat, tehát a megjelenés és az erősség elsősorban bőrtípus függő.

Én még azt is olvastam, hogy linea negra-ja tulajdonképpen mindenkinek van, tehát az alapcsík megtalálható már magzati kortól nőknél, férfiaknál egyaránt, de csak bizonyos hormonok termelődése és jelenléte következtében történik meg ott a pigmentek sötétedése.

Lehet ezekben valami, mert én picit barnább bőrtípus vagyok és eléggé hamar, ha jól emlékszem akkor már a huszas hetek környékén megjelent, látszódott is szépen, három hónapja szültem és még mindig van, de már halványodott. (Itt valaki korábban azt is írta, hogy mivel ez egy olyan pigmentáció, ami a felső szöveteket érinti, így erősebb mosással, szivacsos dörzsöléssel le is lehet mosni, ahogyan a szoliban szerzett barnaságot is egy erősebb törülközős dörzsöléssel is foltossá lehet tenni. Én ezt nem próbáltam ki, lehet, hogy van benne valami, de kicsit viccesen hangzik, meg nem is zavar annyira, hogy el akarjam tüntetni.)

Egyébként nekem fiam van és születése után neki is élénken látszott a hófehér bőrén a barna csík a kukacától a köldökéig, most kezdett el halványodni. A szülésznő azt mondta, hogy rajta is azért látszik, mert a pocakban ő is megkapta azokat az anyai hormonokat, amelyek nálam is előhozták a csíkot és amint ezek kiürülnek nála is el fog tűnni.

2009. márc. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudom mi az oka, hogy kijön valakire, de rajtam nem volt. Sőt! Már 8 hete, hogy szültem, és a pocimat, ha látná valaki nem tudná, hogy túl vagyok egy szülésen, ugyanis, egy striám sincs, pedig egyszer sem kentem magam terhesség alatt krémmel. Ezek szerintem egyénileg válozó dolgok. De nagyon örülök, hogy ilyen szerencsés vagyok!


Boldog babavárást!

2009. márc. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!