Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség elött dohányzott...

Terhesség elött dohányzott kismamik véleménye? Negativosok most kíméljenek!

Figyelt kérdés
31hetes kismama vagyok miota megtudtam h terhes vagyok nem dohányzom.de most egyfolytában ezen kattogok,hiányzik és ugy érzem szét feszűlök már az idegtől.van egy 2éves lányom és néha h csinál valamit vele kiabálok aztán tök rosszul érzem magam..:( nagyon hiányzik már a cigi!hasonlo valaki?mit csináljak?szedek magnéziumot,vasat..
2011. ápr. 29. 09:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

hááát.... énis nagy bagós voltam, de terhesen és szoptatás alatt is megálltam. nekem is kettő van, néha ki is borulok, de már könnyű mert 16hós a kicsi is és nem szopizik :)

kitartás! inkább csapkodj, az kevesebbet árt!

2011. ápr. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én azt vettem észre, hogy a magnéziumtól még idegesebb vagyok/voltam :)

Találj valamit, ami helyettesíti a cigit ilyen idegesebb helyzetben és amikor érzed, hogy megy fel a pumpa, vagy ingerültebb vagy cselekedd meg. Egyik ismerősöm, amikor rágyújtott volna, helyette virágokat rajzolt, kishajókat és egyéb dolgokat hajtogatott :)

2011. ápr. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ügyes vagy,ha ennyi nem cigizős héten már túl vagy,most már bírd ki!Ha felmegy a pumpa igyál egy csésze citromfű teát,esetleg egy deci minőségi vörösbort vagy bármit ami egy kis kényeztetés a lelkednek.Szerintem ez az érzés benned már nem a cigi hiánya,hanem a terhesség vége felé+egy két éves temperamentuma a nem dohányzókból is kiválthat indulatokat(mint belőlem is)Kitartást és további jó egészséget!egy 2,5 éves és egy 6 hónapos kisfiúk anyukája(aki 7 éve leszokott)
2011. ápr. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Hát,ha végkép nem megy,még úgy se,hogy rágózni kezdesz amikor hiányzik,akkor azt javaslom,hogy vegyél elő egy szál cigit. Nézegesd,ha kedved van,gyújtsd meg. De ezt nyugodt pillanatodba tedd!!! Miért? mert nem biztos,hogy jól fog esni. Évekig dohányoztam,és nálam (1. terhességkor) terhességi tünet volt,hogy nem kívántam a cigit. Majd a vége fele,kb a 7- hónap táján megkívántam,rá gyújtottam,de nem esett jól,és nem is szívtam így végig.


Most,a 3. babánkat hogy várom, és bár már évek óta nem gyújtottam rá, bizony sokszor előfordul,hogy azon kapom magam,hogy jól esne egy szál cigi. Mivel Apósom sűrűn itt van,és ő dohányos,így van,hogy nehéz nem kérni egy szálat, de ilyenkor én a babánkra gondolok,és arra,hogy a lányainknak rossz példát mutatnék,és arra,hogy ha vissza szoknék,a párom iszonyat dühös lenne,és pénzünk sincs arra,hogy én bármilyen szenvedélynek éljek. Ezek segítenek nekem,hogy ne nyúljak ahhoz a bizonyos szálhoz.

(Bár,napi 2 szál nem számít soknak, ha végkép nem tudod megállni,akkor ennél többet lehetőleg ne szívj! -igaz,sok dohányos kismamát ismerek,akiknek a gyermekeik egészségesek lettek,nem volt koraszülés,és a placenta is épp maradt de ezzel nem bíztatni akarlak!!!!)



Sok sikert,hogy megálld a bagót!!!


Boldog babavárást és könnyű szülést!!!


Üdv: 2 gyermekes,20 h.km.

2011. ápr. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szijó!


Én ha nagyon cigizni akarok (van ilyen), akkor leülök egy sarokba és megvárom, amíg elmúlik... arra jöttem rá, hogy ha folyamatosan azon kattogok, hogy nem cigizhetek, ez mekkora gáz már, annál jobban fog kelleni a cigi, így inkább arra gondolok, hogy egy hős vagyok, hogy nem gyújtok rá, hiszen a nikotin függőség 1000x erősebb, mint a heroin, mégis... és utána máris jobb... ha meg nagyon ideges vagyok, a képemre erőltetek pár mosolyt, akár milyen nehezen is megy, és egy idő után már azt veszem észre, hogy vigyorgok :D


Próbáld ki! :)

2011. ápr. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem mákom van, mert nem hiányzik! Illetve néha, de ez ritka. Mondjuk még csak kb. két hónapja nem szívom, 6 hetes vagyok. De én eddig két hétnél többet nem bírtam. Ha ritkán előfordul,hogy rágyújtanék, akkor gyorsan kerítek valami ennivalót! Nekem ez eddig bevált, bár szerencsére tényleg ritkán van!
2011. ápr. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én egy hete hagytam abba a cigit, mikor kiderült a gólyahír... lehet, hogy vicces a módszerem, de nekem bevált: bementem a gyógyszertárba, vettem 325 forintért egy cumit, és valahányszor cigizni akarok, benyomom a számba.

(Jó, utcán meg buszon nem, csak itthon - de nekem hat) :)

2011. ápr. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

Nem kérek a lecseszésbő......

Én cigiztem terhességem közepéig.Utána leraktam,szültem,szoptattam.Na aztán szoptatás abbahagyása után jöttek az éjszakázások,amitől teljesen kiborultam.Rágyújtottam:((azóta is cigizem.Hihetetlenül eleven a fiam és sok s streszz most kötülöttem(NEM KIFOGÁS TUDOM)de próbáld meg hogy NEM gyújtasz rá!!!!Én a napi idetől rá sem merek gondolni hogy lerakjam,mert mivel csak az udvaron van cigizés házba nincs ezért sokszor örülök annak az 5 perc csöndnek.Magnézium.Szedtem 2 hónapig és rájöttem hogy egy kartonnal nem lenne elég egy nap:P

Ez az én sztorim.De lehet hogy van benne valami hogy gyújts rá egyre és lehet hogy mégjobban elmegy a kedved az egésztől.

Sok kitartást kívánok!

2011. ápr. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Menj el egy jó cigifüstöd helyre. Biztos, hogy el megy a kedved tőle.
2011. ápr. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem szabad rá gondolni, el kell hesegetni a gondolatot. Ott a baj, hogy engeded előtörni magadból a cigaretta utáni vágyat. Könnyű mondani, de tényleg ez a legjobb megoldás. El kell magadban könyvelni, hogy nem lehet rágyújtani és kész. Ha ezen kattog az agyad, tulajdonképpen pedzegeted magadban a rágyújtást és keresed a lehetőséget, a magyarázatot, hogy miért engedhesd meg magadnak. Így kínozni is fog a dolog. Nem szabad rá gondolni.
2011. ápr. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!