Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rossz 12. heti genetikai...

Rossz 12. heti genetikai ultrahang, kombinált teszt? Itt az én történetem, egy kis biztatás!

Figyelt kérdés

Szeretném veletek megosztani a történetemet, mert rossz eredmények mellett is lehet az embernek egészséges babája!

36 éves múltam januárban és más félévnyi próbálkozás, 2 vetélés után idén sikerült teherbe esnem (2. gyerkőc, az első 10 éves).

Az elején minden jól indult, majd jött a 12. hetes UH, ahol az orvosom közölte, h a gyerek nyakiredője meg van vastagodva: 3 mm, ami nem túl jó. Szerencsére másnapra már volt időpontom (04.19) az istenhegyi úti Géndiagnosztikába kombinált tesztre, ahol Lintner Balázs doktor úr végezte a vizsgálatot. Az eredményt sajnos megerősítette, sőt pontosította, hogy 3.3 mm-es a nyakiredő, az orrcsont hypopláziás (visszafejlődött), amúgy a gyerek keze, lába, szíve rendeben, koponyája, gerince, hasfala és koponyája zárt, a mért adatok megfelelnek a 12+3 hetes terhességnek, de további vizsgálatok szükségesek. A vérvizsgálat eredménye jó lett Free b-hCG 0,77 MoM, Papp-A 0,85 MoM, ami nem igazolja az UH eredményt, de ezeket és az életkoromat beleszámítva a kombinált teszt eredménye pozizív lett Down szindrómára, a kockázat 17%, az arány 1:6!!

Letörtem!

Rögtön adtak időpontot magzati kromoszóma vizsgálatra (méhlepényből)04.27-re!

A vizsgálat gyors és fájdalommentes volt, végig mondták mi történik és a vizsgálatot végző orvosok Dr. Bátorfi és Dr. Hajdú Krisztina igazi profik, csak ajánlani tudom őket! Itt már csak 2.5 mm volt a nyaki redő, de az orrcsont még mindig egy kicsit visszafejlődött.

A jövő hét elejére ígérték az eredményt, de ma csöngött a telefon, hogy megjött az eredmény: Dr Kónya Márton biológus hívott, hogy az eredmény negatív lett kromoszóma rendellenességekre és egy egészséges kislány fejlődik a pocakomban:))))

Hatalmas kő esett le a szívemről!

Még hátra van a 16. heti AFP és a 18-20. heti genetikai UH, ami nálam egy kicsit alaposabb lesz az előzmények miatt,de azt mondták h ilyen eredmények után már nagyon ritka h bármi baj történjen!

Szeretnék mindenkibe egy kis lelket önteni, h nem kell rögtön elkeseredni, ha vmi bajt találnak, mérlegelni kell, h megéri-e megszúratni magatokat a biztos eredményért, de utána már egy majdnem 100% eredményt kaptok a babátok egészségi állapotáról és még mindig van időtök eldönteni, hogyan tovább!

Mindenkinek boldog babavárást kívánok! :))))

13+3 hetes km


2011. ápr. 29. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok kedves kismama! Örülök,hogy egészséges a kislányod!Ez a legfontosabb dolog egy anya életében.

Köszönjük,hogy leírtad a történeted, sajnos sokszor hallani rossz eredményekről,és bíztatást tudsz nyújtani az elkeseredett anyukáknak.

Sok boldogságot kívánok!Szép babavárást!

2011. ápr. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
:) Örülök, hogy minden rendben van veletek. További gondmentes babavárást kívánok, és sok sikert a picúrhoz! 35 Hkm
2011. ápr. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gratulálok! Jó hogy leírtad, sokan hasznát veszik majd. Hasonlón mentem én is keresztül, 6. baba, 42 éves vok, az 5. Down -emiatt kínoztak meg. De az én kislánykám is rendben van (27 h)Köszönjük, és boldog babavárást!
2011. ápr. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is 27-én voltam méhlepény bipszián:-)))9.40kor.Nekem is telefonáltak pénteken ,h minden rendben,nálunk kisfiú lakik a pocakban:-)Az előző babámmal nekem is 3mmes volt a nyakiredő,de egészséges lett!Nekem se fájt a szúrás,csak utána görcsöltem,miután lejöttem a vizsgálóasztalról,az kicsit rossz volt,de újra megcsináltatnám,ha arról lenne szó.Jó babavárást!

2011. máj. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves szavakat!


Kedves utolsó sok boldogságot kívánok neked!

2011. máj. 2. 12:42
 6/7 anonim ***** válasza:

szia

egészséges babád született?

2012. máj. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia kedves utolsó, 2011.10.31-án 3050 gr-mal és 53 cm-rel egészséges kislányom született, ma már 7,5 hónapos kis tünemény, 3 foggal, kúszik, próbálkozik a mászással, jól megy a hozzátáplálás is, állandóan vigyorog, nyugodt, kiegyensúlyozott kislány :))))
2012. jún. 14. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!