Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok. Éhes nem....

Terhes vagyok. Éhes nem. Bízhatok a szervezetemben?

Figyelt kérdés

Nagyon korai a terhességem, 3 napja teszteltem, de kb. egy hete nem kívánok enni. Nincs émelygésem, nincs hányingerem, tehát nem azért, de étvágyam sincs.

Szerintetek erőt kell vennem magamon, és étkezési időben valamit leerőltetni, vagy rábízhatom magam a természetre, és majd elrendeződik a dolog?

Előre is köszönöm a véleményeket!


2011. máj. 1. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen a természet lerendezi. Nem kell 2 helyett enni meg ilyenek ahogy szokták reklámozni. Azt egyél amit kívánsz.

Sokszor olvasom, hogy védőnő ezt meg azt nem javasolja, hogy együnk. Ez egy baromság!!! Kivéve persze ha nem vagy rá te magad allergiás. De akkor meg ki az a h*lye, hogy azt egye.

2011. máj. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jó kérdés... szerintem nem lesz semmi baj, abból, ha nem eszel, mert nincs étvágyad. inni viszon nagyon fontos, arra azért figyelj, hogy napi legalább két liter, lehetőleg szénsavmentes folyadékot igyál, aztán majd rendeződik a helyzet. meg azért persze egyél is valamit, csak van olyan, amit kívánsz :-) de az erőltetésnek úgyse lenne jó vége. a babád nagyon pici még, és később is el fogja venni tőled, amire szüksége van, őt még nagyon nem befolyásolja szerintem, hogy mit eszel, mit nem. makkegészséges azon kismamik babája is, akik a sorozatos rosszullétek miatt még fogytak is a terhességük alatt.

egyébként gratulálok :-) boldog babavárást!

2011. máj. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

én is gratuálok. nem kell ráparázni az evésre.

én a 12. hétig pirítóson éltem, mert minden kijött. izgultam, gondolhatod ez mennyi tápérték :( de van a szervezetnek annyi tartaléka, hogy a babának bőven elég. szedtem vitamint. aztán helyrejött a dolog.

2011. máj. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, bíztam Bennetek, hogy ezt mondjátok majd :-), mert az erőltetés tényleg rosszabb lenne!

A sok folyadék az megy, érdekes módon azt kívánom is, és eszem vitamint. Akkor ebben maradok.

Köszönöm!

2011. máj. 1. 11:11
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy orvos-genetikus mondta nem rég egy előadáson:

Az első három hónapban a szervezetnek az a legjobb, ha a lehető legkevesebb táplálékot viszik be az anyák. A hányást is "arra találták ki" odafönt... :)


A FŐ érvre nem emlékszem, de mintha azt mondta volna, hogy a szervezet maga csinálja így, mert akkor jobb a babának.

A miértet ne kérdezd, de ez nagyon megragadt bennem!!!

2011. máj. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Oké, nem kérdezem, de mégis.. nem emlékszel? :-)

Tényleg csak az érdekessége miatt..

2011. máj. 1. 11:47
 7/9 anonim ***** válasza:

A babát ilyen "éhezés" mellett sem kell félteni,mindent megkap ha egyébként egészséges vagy.

Maximum neked lehetnek gondjaid belőle,gyomorfájás,reflux,székrekedés stb ha nem nagyon eszel. Próbáld ki azt,hogy sokszor eszel de kis adagokat,és könnyűt.Gyümölcsök,saláták,sovány husok . Egyébként ez csak átmeneti,elrendeződik nem kell izgulni. Azt egyél ami jól esik persze mértékkel.

2011. máj. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Megpróbálok utána nézni a "miértnek"! :) Ha megvan, jelentkezem! :)
2011. máj. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nagyon érdekes, mert ellentmond mindennek, amit eddig gondoltam.

Ráadásul hátha még valaki érintett (lesz) ebben a témában, és épp végigolvassa a válaszokat, annak is okulásul szolgálhat.. :-)

2011. máj. 1. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!