Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Máglyarakásban nem nyers...

Máglyarakásban nem nyers tojás van ugye? Azt lehet enni?

Figyelt kérdés
Bocsi, ha ez másnak tök egyértelmű, de én nem tudom, uh. gondoltam inkább megkérdezem...
2009. márc. 7. 22:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát olyan félig nyers. Sokszor hallom, hogy amikor egy üzemi étkezdében szalmonella fertőzés van, akkor a máglyarakás volt a ludas. Mondjuk ha otthon akarsz készíteni, akkor szerintem megteheted, ha szlamonella ellen bevizsgált tojást veszel, azzal nem hiszem, hogy gond lenne.
2009. márc. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
felvered a tojást abba teszel cukrokat,tejet és abban forgatod meg a zsemledarabokat...véggi kellett gondolom..hát sült tojás...nem nyers :)
2009. márc. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
arról nem is beszélve h tudtommal a végén még berakod sütőbe is úgyh ott tuti megsül
2009. márc. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

volt arról beszélve, hogy megsül :D .

Ami nyers az pl. tiramisu. Vagy az a túrós, vaniliás dolog, ami alföldön ismert. Nem tudom mi, mert én dúnántúli vagyok--de tudom hogy van olyan.

Amúgy ha a máglyarakás szalmonellás akkor ennyi erővel piskotatekercs is lehet XD

Bármi lehet, ha van baja tojásnak és nem normálisan van elkészítve. Azaz nyersebb maradt valahol

2009. márc. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én úgy hallottam, hogy csak akkor lehet szalmonellát kapni ha a tojást egyáltalán nem hőkezelik. Pl: Van aki minden nap meg eszik egy nyers tojást, na az veszélyben van, de a máglyarakásban megsül. Terhesen én is ettem máglyarakást és nem lett bajom tőle.

Nyugodtan egyél ha megkívánod!

2009. márc. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én pont ma fogok készíteni és biztosíthetlak felőle, hogy minden átsül a sütőben, még a tejet is forralni kell hozzá. Eheted nyugodtan!
2009. márc. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Ma megyünk vendégségbe, és akkor ehetek ezek szerint :) Mégegyszer köszi és minden jót nektek is!
2009. márc. 8. 10:08
 8/11 anonim ***** válasza:
Aki a tiramisut írta, hogy nyers tojás van benne, hát bocs, de egyáltalán nincs benne.
2009. márc. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

13 56 van benne tojás...

direkt van olyan recept ami anélkül írja, de kell bele alapesetben...nem tudom te eddig mit csináltál....

2009. márc. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A Tiramisuban tényleg van nyerstojás. A mascarponés doboz tetejében lévő recept is ír tojást. Én csak ezt a receptet ismerem és az nyerstojással készül. Biztosan van olyan is amikor valamivel halyettesíthető a tojás, de olyat még nem olvastam. Gondolom a cukrászdák is helyetesítík, hogy ne romoljon könnyen.
2009. márc. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!