Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nyers hús, nyers tojás,...

Nyers hús, nyers tojás, penészes sajt. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Egész terhesség alatt az ember próbálja kerülni ezeknek a kóstolgatását, de! Gondolom sok kismama van itt, akik háztartást vezetnek, sütnek, főznek stb. Mennyire kell ettől félni? Én ugyanis megkóstoltam a penészes sajtot is, sőt mikor sütit sütök, akkor a tésztát is kénytelen vagyok, és hússal is dolgozom. Vélemények ezekről?
2011. júl. 6. 07:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az én véleményem az, hogy a terhesség nem betegség. Természetesen nagyon kell figyelni, de azért nem csináltam belőle hatalmas ügyet. Az elsőnél még inkább, a másodiknál pedig a nagyobb miatt nem is tudtam volna.
2011. júl. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
En ebbol a 3-bol csak a nyers tojassal probalkoznek, ha tudom hogy friss. Mondjuk tiramisuban, nem meginni. A masik kettotol eleve undorodom, igy azokat koszonom, nem terhesen is kihagynam. A nyers hust meg kulonosen undoritonak talalom mostanaban. Azert jo vigyazni, nem veletlenul tiltanak sokszor bizonyos dolgoktol. Ha meg csak dolgozol ezekkel a holmikkal, fozol, stb., abbol nem lehet baj. De inkabb ne edd meg a peneszes sajtot, szerintem.
2011. júl. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, csak olyan sok butaságot lehet hallani. Biztos vannak benne igazságok is, csak akkor az ember egy csomó mindent elkerülhetne, szinte nem is ehetnénk semmit. Első babát várom, és azért forognak hülyeségek már a fejemben. 34hkm
2011. júl. 6. 07:48
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

Osztom az elsőt! Nekem pl. többször volt olyan,hogy főzés közben megnyaltam a villát, amin nyers tojás volt. Vagy megkóstoltam a tésztát, ami még nem volt megsülve. Abban is volt tojás.

Nyilván figyeljen az ember, de nem kell ezt túlfújni. Én pl. van,hogy 3 kávét is megiszom egy nap, mert eleve nagyon alacsony a vérnyomásom. Sőt vessen meg bárki a nagy melegekben sörözni is szoktam. Van,hogy egy héten kétszer is megiszom egy pohárral. Megkérdeztem, nem tilt tőle a dokim. Mindig azt mondja,hogy egészségemre.

2011. júl. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az igazsag az, hogyha az adott hus/tojas fertozott, akkor szerintem mindegy, hogy csak megkostolod, vagy kompletten megeszed. Lehet, hogy en gondolom rosszul persze.

De ez pont olyan, mint a mosatlan gyumolcs. Van, aki eveken at nem mos meg semmit sem, amit a boltban megvesz, semmi baja, utana meg belenyul egy darabba, amit meg kellett volna es kesz.

Nyilvan ezeket a kostolasokat nem tudod kikerulni, ha igy szoktad meg, de azt hiszem, hogy a veszely igy is fennall, a te dolgod eldonteni, hogy bevallalod-e.

En kerultem ezeket, de nem csak a terhesseg alatt, hanem egyebkent is. Pedig en is fozok mindennap, de mivel 15 eve fozok ugy, hogy pl nem kosotlom meg a nyers hust, vagy nem rakok nyes tojast a keszetelbe, vagy nem kostolom meg nyersen, igy mar megvan a rutinom es nem jelent gondot kikerulni.

En gyermekkori rossz tapasztalat miatt kerulom, nyers tojast tartalmazo etel teritette le a csaladunk 5 tagjat. Most is elenken el bennem a dolog, igy nekem ez egy eletre a mumusom lett.

2011. júl. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem sem gond, nem kell túlkombinálni mindent, de a penészes sajtot nem értem, miért, miért kóstolgatod. Én kapásból kidobom, nemhogy kóstolgatnám.
2011. júl. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nemes penészes sajtra gondolt a kérdező. Tudod vannak olyanok, akik a penészért súlyos pénzeket adnak, és vannak akik kidobják. :)
2011. júl. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát én azért nem alkoholizálok melegben sem, de a penészes sajtot például imádom, igenis megeszem a Camambert, nem hiszem, hogy bajom lehetne tőle. Nyers húst nem nyalogatok, és nyers tojást sem eszem.
2011. júl. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A penészes sajtot egy franciaországból érkező ismerősünk adta, nem is gondoltam, hogy nem kellene megkóstolnom. Pár falatot ettem belőle, de ezen kívül camambert is ettem, persze nem túlzásba víve. Persze, alapjában véve nyers húst/tojást nem kóstolok, gondolom senki, de tényleg főzés vagy sütés közben az ember megnézi, hogy elég édes-e a süti tésztája még nyersen.
2011. júl. 6. 10:36
 10/13 anonim ***** válasza:

hát én pl. a süti tésztáját nem szoktam kóstolgatni:) De ettől függetlenül majonézt, tükörtojást eszek, penészes sajtot is ettem. Nyers húst is, úgy értem füstölteket, szalonnát, kolbászt. Állítólag a botulizmus miatt jó ezeket elkerülni, de épp a jómúltkorában volt egy riport a tv-ben arról, hogy Mo-on évente 1-2 ember betegszik meg botulizmustól, és azok sem bolti kajától. Szóval elég elenyésző az arány. Én nem stresszelném miatta magam.

Meg aztán annyi mindent hallani, hogy se fetát, se petrezselymet ne egyél, meg nem tudom, milyen fűszereket, mert hatással vannak a méhre. Gondolom, egy vagonnyit kellene megenni belőle, hogy bajod legyen tőle, nem egy csipettel, amit az ételbe teszel.

2011. júl. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!