Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Véleményeket kérek, melyik...

Véleményeket kérek, melyik név hangzik jobban?

Figyelt kérdés
Nálunk a családban abszolút megoszlanak a vélemények,nem is gondoltam,hogy ilyen nehéz lesz.Fiú nevet már választottunk,de lány-név több is felmerült:Ninetta,Norina,Nadin,Natália,Noémi,Armilla.Mindegyik illik a vezetéknévhez,légyszi segítsetek a döntésben.Köszi!
2009. márc. 8. 11:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Nomémi tetszik leginkább a felsoroltakból.

Norina helyett inkább Nóra? sztem az sokkal szebb, elegánsabb. a Norina idétlenke sztem.

2009. márc. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindegyik nagyon szép és mind hasonló hangzású, így mind1 melyik. Én azt csinálnám a helyedbe hogy megnézném mindnek a jelentését. Nem tudom hányadik hónapban vagy, de félidőtől már lehet érezni a baba személyiségét, és annak megfelelően választanám ki a nevet. Szerintem a férjeden és (ha van) a gyerekeiden kívül ne vonj bele mást.
2009. márc. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hasonló helyzetben vagyunk mi is. Nagyon megoszlik a vélemény. Nekünk hármasikreink lesznek, három kislány, és a Leona, Norina, Nikol neveket választottuk. Ezenkívül még talonban van a Noémi, Natali v. Natália (úgyhogy úgy látom hasonló az ízlésünk). A Noémi nagyon szép név, de nem annyira különleges,mint a többi.A Norinával az az egy bajom van, hogy egy kicsit,mintha nyelvtörő lenne. Amúgy tetszik mindegyik név. NÁlunk az a probléma a családban, hogy nem magyarosak. Viszont ha meg akarnánk felelni, akkor nem találnánk olyan nevet, ami mindkettőnknek tetszik.

Amiket felsoroltál megpróbálom sorrendbe tenni,amelyik a legjobban tetszik: (most lehet cáfolom magam :) )

1. Noémi

2. Natália

3. Norina

4. Ninetta

5. Armilla - Nadin

Bár szerintem ezek a nevek olyanok, hogy minél többet mondogatja az ember,annál jobban hozzászokik, és meg is tetszik. Kell hozzá egy aranyos, tündéri kislány, és máris szép a neve is!

2009. márc. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Sokkal nehezebb mint gondolja az ember. Azonkívül, hogy ténylegesen mi tetszik még egy csomó más szempontot figyelembe vesz az ember. Én a választékból a Natáliát választanám. Nem szeretem a számomra negédes hangzású neveket és nekem a Ninetta, Norina ebbe a kategóriába tartozik. A Nadinról pedig a Nadinka ugrik be. A választásnál engem a celeb névadás is befolyásol, ezért most nekem kiesik a Noémi is. Az Armilla pedig egyszerűen nem tetszik.
2009. márc. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
én csak olyan nevet adnék a lányomnak és a fiamnak is, ami nem mindenféle kreált, átvett, magyarosított valami, hanem igazi magyar név! Úgyhogy én a Noémire szavazok.
2009. márc. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Ninettáról a Pipetta ugrik be, a Nadin pedig olyan mintha férfi névről lenne nőiesítve...nem választanám egyiket se.

A Noémi gyönyörű név szerintem ráadásul a jelentése az hogy gyönyörűségem:)

De igen gyakori lett sajnos:(

Nem könnyű ügy az tuti!!

2009. márc. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A Noémi héber eredetű, ez lenne az igazi magyar név? Nekem is tetszik, de úgy utálom,mikor azt mondják, hogy kreált név, és csak magyar nevet adjunk a gyerekünknek,mert magyarok vagyunk! És közben olyan nevekre mondják, hogy magyar, ami nem is az! CSak már megszokott.
2009. márc. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

őszinte leszek! nekem a noémi kivételével mindegyik mű név! és annyira ritka még most,hogy egy év múlva minden második kislányt így fognak hívni!

így én a noémire szavazok!

2009. márc. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is Inkább Noémi párti vagyok :-)

Sok boldogságot a picihez!

2009. márc. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Noémi vagy Norina :)!
2009. márc. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!