Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen babakocsit ajánlanátok...

Milyen babakocsit ajánlanátok újszülöttnek?

Figyelt kérdés

Milyen szempontokat vegyek figyelembe vásárláskor? Pl: a baba kényelme, tisztíthatóság, könnyű kezelés, összecsukhatóság stb. és még mire? Érdemes többet költeni egy több funkciósra vagy inkább később cseréljem le? Mi a véleményetek? Tapasztalatokat várok. Köszönöm!


26 hetes kismama


2011. máj. 2. 15:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én nagyon rágörcsöltem anno a babakocsi vásárlásra, mert fogalmam sem volt melyik lehet a jó.

Először is azt mérlegeld, hogy hol fogsz vele sétálni, kell-e cipelned emeletre, fogod-e autóval vinni a babakocsit (és mekkora az autó csomagtartója).


Én az olyan babakocsikat szeretem, amelyeknek nagyobb kerekük van (főleg a hátsó kerekek), mert azokkal könnyebb a hepe-hupás utakon menni (nem csak földes útra gondolok, hanem mindenhol). Én szeretem a mózest, így mi olyat vettünk, amiben mózes is van és sportrész is. 6 hónapig a mózest használtuk, utána pedig már a sportrészt.

Nekünk ilyen van: Baby Point V3

Cipelnem nem kell (nem olyan könnyű, bár nem is a nehéz fajta), kicsi autóban elfér, és könnyen tudok vele közlekedni.

2011. máj. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Minél több babakocsit próbálj ki a boltokban!


útviszonyoktól és az életmódotoktól tedd függővé.


Peg Perego PLiko v. neonato így látatlanban de Te válasz a Ti döntésetek legyen .

2011. máj. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Autóba nem fogom tenni, de fel kell majd emelnem a buszra, tehát úgy gondolom arra is figyelnem kell, hogy ne legyen túl nehéz...
2011. máj. 2. 16:03
 4/17 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes megvenni a többfunkciósat.Leviheted sétálni csak a kocsiban(itt mindenképp arra figyelj, hogy teljesen fektethető legyen), a hordozóban is, utóbbi jó autósülésnek, ha van kocsitok(általában 13 kg-ig jók).

az enyém olyan hogy nem a vázon külön cserélheted a funkciókat,hanem a hordozót rálehet rakni, magára a kocsira.

Ezért nem volt 100ezer.

És persze, ha már ülni tud akkor sporttá lehet alakítani.

2011. máj. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.


[link]


Ehhez mit szóltok?

2011. máj. 2. 16:13
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem tűnik rossznak, bár nekem nem jönnek be a kerekei (nekem kicsik).

Próbáld ki valahol, ha lehet. Lehet, hogy neked épp ez felelne meg.

2011. máj. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyit szánsz rá, de én nem találtam egy babakocsiban meg az összes elvárásomat, így kettőt vettünk. Az egyik egy böhöm nagy, hatalmas mózessel, nagy felfújható kerekekkel, nagy sportrésszel. Azt használom itthon a sétákhoz, mert mi vidéken kertvárosan lakunk, sok a hepehupás utca, néha nehezebb a terep. Ebben alszik a lányom nap közben a teraszon, most 14 hónapos és bőven elfér benne úgy, hogy teljesen vízszintesre dönthető a sportrész, a lábtató is és nem lóg a lába. Igaz, nem egy csicsás darab, de nagyon praktikus. Nem emelgetem, nem csukom össze, nem akarom az autóba berakni. Ezekre alkalmatlan lenne. Újszerű állapotban használtan 20 ezer volt.

A másik kocsit újonnan vettem 60 ezerért ( ma már olcsóbbat vennék, de akkor azt hittem ez jó ár. Az egy lapra csukható sportkocsi hordozóval. Sokat autózunk, egy út alkalmával is többször szállunk ki és be, mindenképpen egy gyorsan kinyitható könnyű kocsi kellett. Ezt használjuk autózáshoz, mert könnyű, kicsire csukható, a hordozó egy mozdulattal a babakocsira rögzíthető, sőt még a bevásárló kocsikra is fixálható. ( A hordozót már nem használjuk)

Szóval nekem a sok igényhez csak két kocsi felelt meg.

Gondold Te is alaposan végig, hogy pontosan mire fogod nap mint nap haszálni, lehet, hogy akár évekig is és ennek ismeretében válasszál.

2011. máj. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, akkor belinkelem a sportkocsinkat, látom hasonló az ízlésünk:)

[link]

Nekünk a zöld van.

Szerintem nem túl kicsik a kerekei, az igaz, hogy a terepkocsiénál jóval kisebbek.

2011. máj. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha csak ezen az oldalon kerestél a keresőjükkel, akkor nézz meg mást is, nagyon szegényes a választék.

Nálunk a 2. baba jön, szóval hordozónk még van, csak kocsi kell, mégpedig újszülött kortól. Fontos a jó összecsukhatóság, a súly most nem annyira, és semmiképp nem veszek multifunkciósat. Nekem olyan lesz, ami nem drága, kétfunkciós, kb. 10 kg, nincs túl kicsi kereke, megfordítható a tolókar. (PC 694) Nekem most ezek a szempontok fontosak.

Te is olyat keress, ami nektek a legjobb, és mindenképp próbáld ki, emeld meg, csukd össze, nyisd ki, tologasd...anélkül ne vedd meg.

2011. máj. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha teljesen fektethető, akkor szerintem felesleges a mózes.
2011. máj. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!