Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen babakocsit ajánlanátok...

Milyen babakocsit ajánlanátok újszülöttnek?

Figyelt kérdés

Milyen szempontokat vegyek figyelembe vásárláskor? Pl: a baba kényelme, tisztíthatóság, könnyű kezelés, összecsukhatóság stb. és még mire? Érdemes többet költeni egy több funkciósra vagy inkább később cseréljem le? Mi a véleményetek? Tapasztalatokat várok. Köszönöm!


26 hetes kismama


2011. máj. 2. 15:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én Angliában élek és itt a Mothercare-ben néztem ki egy kocsit. Utánaolvastam és azt írják, hogy a Graco quattro pont ugyanúgy néz ki. Mivel a Graco-t nem láttam élőben, csak a másikat, ezért csak arról tudok véleményt mondani.

Nekem rettentő picinek tűnik a mózes rész. Nekünk téli babánk lesz és ebbe tuti nem férne bele már 2 hónaposan sem a baba a nagy ruhában. Állítólag vízszintesig dönthető, de engem nem nagyon győzött meg élőben. Nagyon nagy kerekei vannak, viszont habszivacs-féléből van. szerintem ez gyorsabban kopik, mint a gumi (főleg ha más nagy a gyerek). Illetve nagyon nehéz. Ha a sportkocsira rárakom a hordozót, akkor majdnem 20 kiló csak a kocsi. Erre még jön a baba súlya. Úgyhogy nekem nagyon tetszett, de ezek miatt nem ezt fogom megvenni. Kettő között vacilálok (bár még Mo-n nem néztem körbe). Az egy ez:

[link]


A másik pedig ez:

[link]

2011. máj. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Pont ma voltam bababoltban és megnéztem néhány kocsit. Szerintem ez a Graco nagyon nehéz :(
2011. máj. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én az eddigi tapasztalataim alapján olyat vennék aminél a vázra lehet tenni akár a mózest,hordozót majd a sportrészt is.

nekem a giordani ilyen tipusu kocsijai jönnek be.

2011. máj. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
utso vagyok:nekem graco volt,olyan amit belinkeltél.szerettem,de nehéz volt,bár ennél vannak nehezebb kocsik is,de a fogása jó volt,nem volt nehéz lépcsözni vele esetlegesen.
2011. máj. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nagyon jó babakocsi, amit belinkeltél, könnyen lehet menni vele bármilyen terepen, a baba kényelmesen fekszik a mózesban, hordozóban, könnyű összecsukni, jól kezelhető.

Ami gond viszont, hogy valóban nehezebb, masszívabb kocsi, így Bkv közlekedés nem lehet vele egyzserű. A csomagtartóba befér, lapra csukható, sok helyet elfoglal, de befér. Én Bkv-n nem használtam, mert várandós voltam a második fiammal és nem akartam nagyon megemelni magamat.

A Peg Perego Pliko P+ babakocsi szerintem jó még, könnyű, könnyen lehet utazni vele, esernyőrecsukható, így kevés helyet foglal. Masszív, jól kezelhető babakocsi.

Szerintem ez a kettő típus nagyon jó.

A Gracot akcióban még olcsóbban tudod megvenni.

2011. máj. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nekünk ilyen van,én imádom(és a gyerkőc is).Mindent tud,ám vegyél figyelembe 1-2 dolgot:nem egy könnyű kocsi(ám nagyon stabil)valószínűleg a textil mózest nem igen fogjátok használni(mi 1x sem)-mivel ott a hordozó-.Ezeket leszámítva tökéletes kocsi:nagyon nagy a kosara,ráadásul lehajtható a hátsó része,így akkor is könnyen tudsz pakolni bele,amikor vízszintesre van állítva a fekvőfelület,a kerekei egyáltalán nem kicsik,és mindenféle úthoz jól alkalmazkodik,1 kézzel,(másodpercek alatt)lapra csukható,könnyen tisztítható,kényelmes,praktikus kocsi.Mi most startolunk a 3.babára,de a kocsit nem cseréljük le,mert még most is szinte újnak néz ki.
2011. máj. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én nagyon fontosnak tartottam ,hogy minden szempontomnak megfeleljen mert ha minden jól megy nem rövid időre választod.

Nekem ami fontos szempont volt:(hátha ez segít neked)

-Kicsire össze lehessen csukni akár egy mozdulattal,

-könnyű legyen (mert én sokat mentem(megyek) BKV-val)

-Többfunkciós(mózes,hordozó)csatlakoztattható legyen viszonylag könnyen,és ne kelljen az egész kocsit hozzá átvariálni, szétszedni.

-Levehető,mosható huzata legyen,

-A sportrész is vízszintesig vagy legalábbis majdnem vízszintesig dönthető legyen és kényelmes széles ülőrésszel rendelkezzen.

-Ja! akkor is elbírható legyen ha a hordozó vagy a mózes van rajta!!!!

Ami mindegyiknek megfelelt: Chicco CT.01-es

Ja és még testvérfellépője is van!

Én imádom!

2 fiam van és nagyon szeretik ők is.


Ha gondolod nézzd meg,tényleg nagyon kis szupi kocsi!


Sok sikert!

2011. máj. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!