Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség velejárói a...

A terhesség velejárói a szapora szívverés, szédülés, légszomj?

Figyelt kérdés
Holnap töltöm be a 17-ik hetet és pár napja ezek a tünetek jelentkeznek nálam. Az ájulás kerülget. Ma elmentem a háziorvoshoz is meg a szülész orvosomhoz is. Háziorvos azt mondta, hogy szerinte vashiány és a vérnyomásom is 90/60, de ez mindíg ennyi szokott lenni. A 16 hetes vérvételen minden eredményem jó lett. Vérkép szerint a vasam is jó. A szülész orvosom azt mondta, hogy ezek a tünetek a terhesség velejárói. Igaz ez?
2008. febr. 14. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Teljesen igaz, még nem olvastál ezekről?

A szapora szívverés azért van, mert a te szived látja el a babát is vérrel, tehát többet kell dolgoznia, kb 50%-al, tehát a pulzus 100-110 körül alakul.

A vérnyomás alacsonyhsága is normális terhesség alatt, nem sokat lehet tenni vele, vigyázz, el ne ájulj, nehogy beüsd magad.

A légszomj meg azért van, mert nől a baba, és egyre feljebb kerül, így elveszi a helyet a tüdőtől, nem tud annyira kitágulni.Majd a 36. hét kürül enyhül, ha a baba "lesüllyed" szülési pozicíóba.

Ne aggódj, semmi baj:-)

2008. febr. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló tünteteim vannak (alacsony vérnyomás, légszomj), szerintem semmi gond, csak vigyázz magadra, magatokra!

18 hetes kismama

2008. febr. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Ne aggódj..ezek sajnos a terhesség velejárói ahogy már az előttem szólók is írták! Bizony nagyon gyakran van nekem is ilyen,olyankor úgy ver a szívem meg csak kapkodom a levegőt.A légszomj a gyors szívveréstől is lehet.mert amikor gyorsabban ver a szíved több oxigénre van szüksége a szervezetednek! Azért kapkodod a levegőt,meg a baba is nyomja tüdőt!Ilyenkor nyisd ki az ablakot állj oda egy picit és mosd meg hideg vízben az arcod és a csuklód! nekem segíteni szokott!Na meg persze pihenj le!! Boldog babavárást! És ne aggódj!! :D

30 hetes kismama

2008. febr. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
10. héten 1 hétig szédültem most a 18 héten megint egy hete szédülök.A dokim szerint nem normális dolog hogy ennyire-néha kapaszkodnom kell-beutalt a neurologiára.Tudja valaki ott mit csinálnak?
2009. jan. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!