Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Névválasztás. Hogyan vegyem...

Névválasztás. Hogyan vegyem rá a másik névre?

Figyelt kérdés
A múlthéten kiderült kisfiú a pocaklakó.A férjem azt akarja hogy az ő nevét kapja a kisfiúnk is,más név nála szóba sem jöhet,de még második névnek sem.A férjemet Istvánnak hívják.Nekem ez a név már túl öreges.A Máté név valahogy jobban tetszik.De a férjem mindig azzal jön,hogy náluk évere visszamenőleg mindenki ezt a nevet kapta.Hogy beszélhetném le róla?Vagy ti mit gondoltok erről a névről?
2011. máj. 3. 13:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele, lehet, hogy neki ez tényleg fontos. Szerintem amúgy egyáltalán nem "öreges" ez a név, ráadásul, ha szereted a férjed, akkor nevét is szereted valamennyire :-D

Mond meg neki, hogy a második gyereknek majd te gyedül adod a nevet :-D

2011. máj. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az oviban van 3 Pistike is. Olyan édesek, és annyira illik rá a nevük. Szerintem aranyos. Felnőttként meg lehet István, Pisti. Annyira szerintem sem öreges... vannak ennél sokkal öregesebb nevek is. (József, Mihály stb. - jaj, meg ne sértődjön ezért senki!!!!!!)
2011. máj. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nincs az István névvel semmi gond, de igazat adok neked abban, hogy ez a név már kevésbé gyakran adott név, és a Máté sokkal szebb. A László után az István férfinévből van hazánkban a legtöbb, ezért is megfontolandó. És persze becézni sem olyan könnyű, illetve lehet, csak nekem személy szerint egyik sem tetszik (pl. Isti, Pista, Pityu stb.). Szerintem beszéld meg a férjeddel, hogy a gyermek névválasztása közös, nem dönthet ebben egyedül ő. Egyébként sem szerencsés, ha a gyermek ugyanazt a nevet kapja, mint az apja.Lehet, hogy ez egy hagyomány, de nekem mindig az jut eszembe, hogy a szülők nem tudtak kitalálni egy nevet a babának. Szóval szerintem ne hagyd magad, beszéljétek meg!
2011. máj. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Én sem értek egyet ezzel a hagyománnyal. Főleg azért nem, mert ha nem akarod, hogy mindketten odaforduljanak, ha szólsz, muszáj leszel a picit becézni. Nagyapa István bácsi, apa Pista, gyerek Pityuka. És pont az István az a név, ami szerintem csodaszép, de csak ebben a formában, becézve már elég gáz.
2011. máj. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Szia! Ha a helyben lennék, és nem hosszú a vezetéknevetek, tutira keresnék a férjemnek is tetsző, második keresztnevet a kisfiamnak. Illetve én az Istvánt adnám második keresztnévnek :-) (de amúgy nekem is tetszik az István, és nem gondolom, hogy öreges, csak úgy veszem ki a szavaidból, hogy szíved szerint valami más nevet adnál a babádnak. Ha a Máté egyáltalán nem jön be a férjednek, akkor írjatok össze fiúneveket, és ami mindkettőtöknél szerepel, az lesz a tuti :-) Jó keresgélést, és nagyon boldog babavárást! Üdv, 16 hónapos kisfiú anyukája.
2011. máj. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Hát én sem engedném semmiképpen h István legyen szegény gyerek :SS (ne hari h így írom de nekem kifejezetten öreges, régimódi név)....a Máté tényleg sokkal szebb..


Esetleg ha Máté István lenne ??? én csak így mennék bele !!!


Amúgy a férjem 2. neve az István és ő kifejezetten utálja, nem is használja :)) jó sokáig jártunk már mire megtudtam hogy István is, ezért ha vmi rosszat csinál csak Pityunak vagy Isti-Pistinek hívom :))

2011. máj. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
na jövök én:)Páromat Jánosnak hívják és mikor kiderült hogy fiú ő is mondta hogy legyen kisJani:))HÁT NEM LETT!!!Ez egy nagyon régi szokás amit én nem akartam folytatni.Após,párom,apám János nem kellett még egy Jani.Dávid lett.Én abból sem engedtem hogy a második neve legyen mert nem tetszenek az ősmagyar nevek így bocsi de az István se.Tesóm később szült 3 hónappal,István lett a fia de mi cak Pittának hívjuk(öcsém nem tudta kimondani régen hogyPista másnál)aranyos cuki,de a sajátomnak nem adnám.....HOgy nem az első neve lett János nem volt vészes a lebeszálés,de hogy másodiknak sem adtam az már nehezebb volt.Sze..ét voltam,de a férfiak nem szeretik ha egy nő sír ezért sírtam sokat:P:P(nem kell elítélni mindenki azt veti be amit akar)Amúgy nagyon lányt szerettem volna és ez is az érvem volt még.hogy ha nem lehet lányom legalább hadd válasszak én nevet:))Bejöttt:.....Dávid lett a neve:))Sok sikert
2011. máj. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Segíteni sajnos nem tudok, de az én páromnak a Manó név tetszik....már előre félek, mi lesz ha kisfiunk lesz...nagy harc az biztos :)))
2011. máj. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nekem a férjem Balázs ami nem rossz név, nagyon szerettem volna ha a fia is az lesz, de én nem tudtam elképzelni hogy a babát is így hívják egyszerűen nem illett a pocaklakómra a név! Végül kiegyeztünk egy másik névben és megígértem, hogy a következő kisfiunk Balázs lesz! :)
2011. máj. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ja.: szerette volna, nem én... :D
2011. máj. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!