Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt ilyen valamelyikőtök...

Volt ilyen valamelyikőtök babájánál? Bal vesében enyhe pangás. Ma voltam UH-on,29+5 vagyok. Azt mondták, hogy nem komoly, de két hét múlva kontroll.

Figyelt kérdés
Volt valakinek ilyen, mi lett, elmúlt?
2011. jún. 9. 14:18
 1/5 A kérdező kommentje:
Vesetágulatot, pyelont nem említett.
2011. jún. 9. 14:19
 2/5 anonim ***** válasza:
igen nővérem kisfiának de ahogy nőtt a gyerek úgy ment összébb a tágulat.Ki fogja nőni ne aggódj.kontrollra ők is jártam vagy 3x-4x.Most az utolsón azt mondták már nagyon apró nem kell jönn itöbbször,de ha gondolja és ettől megnyugszik akkor 1 év múlva menjenek el újra.nem is kérdés hogy majd elmennek biztos ami biztos.Jobbulást
2011. jún. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez nem gond, fel szokott szívódni. Gyakran előfordul. Újszülötteknél is van de nekik is elmúlik.
2011. jún. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia!Az előző hozzászóló nővére vagyok.Nálunk a kisfiamnál a születése után a csípő UH-on vették észre hogy a bal veséjében tágulata van (pyelon átmérője bő 1,5 hónaposan 11 mm volt.)Azt mondták akkor hogy nem kell aggódni,előfordul az ilyen,kinövi,tehát ez az érték csökkeni fog. 3 havonta kellett járnunk vissza kontrollra ahol azt látták hogy folyamatosan csökken a tágulat átmérője,s most 7 mm,ami negatívnak számít,s minden rendben van vele,nem lesz vele semmi gond.Mondták hogy már nem kell vele visszajárnom UH-ra,maximum akkor ha vmi nem lesz rendben (pl. ha nem pisil eleget,v nem sugárban stb).A fiam most 1,5 éves,s nem volt panaszunk eddig sem.Ne aggódj nem lesz vele gond.Lehet mire újra mész UH-ra már nem is lesz semmi probléma.A pangás nekünk tény nem volt,de ez azt jelenti hogy a vesében kevés vizelet maradt,nem ürült ki teljesen.De ne félj minden rendben lesz.

Majd írd meg hogy mit mondtak.

2011. jún. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocs,kedves 3. válaszoló,de pont az a lényeg,hogy vesetágulatot NEM mondott a doki.
2011. jún. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!