Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » TGYÁS, GYED számításánál a...

TGYÁS, GYED számításánál a táppénz is beleszámít a biztosított időbe?

Figyelt kérdés
2011. máj. 5. 14:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy szándékosan át akarnak verni, hiszen a munkahelyednek tök mindegy, hogy tgyást/gyedet kapsz vagy gyest, nekik ez pénzükbe nem kerül, max. egy kis papírmunkába (feltéve ha kifizetőhely a munkáltatód).


Az oep honlapon ezt találtam neked:


"A jogosultsághoz szükséges előzetes 365 napi biztosítási időbe be kell számítani:

• a biztosítás megszűnését követő táppénz, baleseti táppénz, terhességi-gyermekágyi segély, gyermekgondozási díj folyósításának idejét,

• a közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél hosszabb ideig folytatott tanulmányok idejéből 180 napot

• a rehabilitációs járadék folyósításának idejét."


[link]


Magyarul ha a munkaviszony megszűnését követő táppénz beleszámít, akkor a rendes táppénz is.


A másik pedig az, hogy a (jogosultság feltétele) 365 nap, ami biztosítotti nap, nem pedig ledolgozott nap.


Én azt tenném a helyedben, hogy megkérném, hogy mutassa meg azt a rendelkezést, ami szerint nem számolható bele a táppénz ideje.

2011. máj. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszi. Azt mondta az ügyintéző csaj, hogy majd kiértesítenek, és azon minden le lesz írva, hogy miért nem vagyok jogosult. Kíváncsian várom, mert elméletileg (kalkulátorok szerint is) jogosult vagyok.
2011. máj. 6. 12:25
 13/13 anonim ***** válasza:
légyszi pontosan írd le a szülés előtti két évedet (dátum szerint) és akkor megpróbálok segíteni.
2012. okt. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!