Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek miért görcsöltem...

Szerintetek miért görcsöltem be az éjjel? Nagyon félek! 22 hetes vagyok!

Figyelt kérdés
Begörcsöltem, mintha erősen meg akarna jönni, közben viszont "fortyogott a hasam" , hasmenés érzet tört rám, ki is kellett mennem (de csak a szél jött, nem is kicsit)-bocsi a kifejezésért...Aztán kicsit enyhült, vettem be magne b6-ot, de ígyis egy órába telt mire elaludtam. Reggel már mozgott a baba is. Szerintetek csak szimpla hascsikarás volt az emésztőrendszeremben, vagy a méhem? Egyébként nem volt keményebb a méhem mint általában szokott, mégis megijedtem. A másik amire gondoltam a magnézium. Mióta szedem mindig "megyeget" a hasam, viszont ha nem szedem az előírt mennyiséget (napi 3*1, összesen 750 miligramm)akkor meg jobban keményedek. Azért kérdezem mert éjjel tényleg nagyon megijedtem, attól féltem elvetélek, mert ugye 22 hetesen még korai lenne ha a baba akar jönni, mert nem igazán tudtam behatárolni honnan ered a görcsölés és úgy tudom szülés előtt is így van, meg hasmenés is van.
2011. máj. 6. 10:25
 1/2 Avery ***** válasza:

Szia,

Ilyen már nekem is volt (20. hétben vagyok). Utána vagy lett hasmenésem, vagy nem. Én napi 1 Magnéziumot szedek, este, mert akkor jobban alszom, nélküle többet fáj a hasam. Sőt, volt olyan is, hogy arra ébredtem, hogy a hasam "nyújtózik". Az nagyon rossz volt, de gyorsan elmúlt.

Szerintem ne aggódj, ha a baba mozog, nincs extra folyásod vagy egyéb tüneted, akkor valószínűleg csak a szelek kínoztak vagy simán hascsikarás.

2011. máj. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ne félj, ha ez a görcsölés a baba jövetelét jelezte volna, akkor már tudnál róla.

nekem is volt ilyen, a magnézium egyébként okozhat "hasmenegetést", rajta van a tájékoztatóján is. A szélgörcs is okozhat ilyen fájdalmakat.

Baj akkor van, ha ez a fájdalom rendszeres és visszatérő.

a koraszülés jeleit pedig itt nagyon jól leírják, erre figyelj [link]

egyszeri alkalomból nem lesz baj.

2011. máj. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!