Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire számíthatok a diabétesz...

Mire számíthatok a diabétesz szakrendelésen?

Figyelt kérdés

A terheléses cukrom 7,1 lett. Azt mondta a doki, hogy ez már határérték, ezért elküldött a szakrendelésre.

Két hét múlva kell mennem és délbe. Most akkor aznap délig nem ehetek semmit?

A védőnő azt mondta, lehetséges, hogy azért lett picit magas az eredmény (állítólag 7,8-ig jó) mert gyümölcs izű teával ittam meg a lötyit amit kellett.

Persze nekem senki nem mondta, hogy csak fekete teát lehet inni.

Az éhgyomri cukrom: 4,1

Légyszi aki hasonló cipőben jár, írja meg, hogy mit tanácsoltak neki.

Előre is köszönöm

24 hetes kismami


2009. márc. 10. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
szia, nekem 7,8 volt, iétázni kellett 150grammos szénhidrátdiéta volt előírva, gondolom ebben fognak segíteni neked
2009. márc. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Sziasztok!

Én már 5 éve cukros vagyok és 16 hetes kismama.Én 180 g CH-ra vagyok beállítva.Az éhgyomri 4.1 az gyönyörű szép cukor.Igen a 7.1 az icipicit magasabb de sztem nem kell majd diétáznod!Reggel sztem ehetsz majd ha mész a rendelésre.Én nekem minden szerdán kell mennem.Hova valósi vagy??? Ne aggódj ez nem jelent semmit ez a cukor, nekem volt ennél magasabb is.!!!

16 hetes kismami

2009. márc. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Egyébként debreceni vagyok.

Kicsit megnyugtattatok!!

2009. márc. 10. 14:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 8.4 lett a cukorterhelésem,az éhgyomri az jó volt,4.6.Nekem is minden héten kell mennem,az első alkalommal tesztreggelit csináltak,ami áll egy éhgyomri vérvételből,ezután egy szendvicset lehet enni és vizet inni,aztán másfél óra múlva újabb vérvétel.Megbeszéli a dietetikus veled a diétádat,ha kell diétázni persze és rendszeresen kell járni rendelésre,hetente,ahol ellenőrzik a vércukorszintedet.Ha diétáznod kell,fontos,hogy betartsd,mert a baba egészsége függ tőle.Meg lehet szokni a diétát,én már egész jól boldogulok,csak az első pár nap volt nehéz.
2009. márc. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én már 8 éve vagyok diabos, ez az érték tényleg csak nagyon picit magasabb a normálisnál, de az éhgyomri értéked az nagyon jó! Szerintem majd a diabetológián is mérnek neked cukorszintet. Valószínűleg csak enyhe diétára fognak majd, vagy még arra sem. Nekem sokszor 8 fölé megy, de inzulinnal karban tudom tartani. 32 hetes kismami.
2009. márc. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!