Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen volt a koraszülést...

Milyen volt a koraszülést követő terhességed és szülésed?

Figyelt kérdés
Problémamentes volt, vagy adódott valami (netán a koraszülést is kiváltó) probléma? Be kellett-e feküdnöd? Hogyan született a baba? A koraszülést követően mennyi idővel született a tesó?
2011. máj. 8. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Én 13 évet vártam utána, nem mertem bevállalni még egyszer, nagyon féltem, hogy megint baj lesz.

Ez a terhességem sem volt felhőtlen, 23-ik héten elkezdtem keményedni, gyógyszert szedtem rá.

Végül 41-ik hétre indított szülés volt, de nem tudtam normál úton megszűlni, így császár lett. Kiderült, hogy 2x volt rátekeredve a köldökzsinór a babára.

Sokan mondják, hogy életük legszebb napja a szülés volt. Hát, nekem életem két legszörnyűbb napja az első és a második "szülés" volt.:(

Mindezek ellenére azt mondom, hogy kár lett volna, ha mégsem merem bevállalni a picit. Ő a család szeme fénye, az öröm a mindennapjainkban. Imádjuk, szeretjük! Én hálát adok az istennek, hogy lett még egy kislányom, még úgy is, hogy végig rettegtem a 9 hónapot.

Egy barátnőm mondta, hogy ha be akarod vonzani a bajt, akkor az be is jön. Lehet, hogy van benne valami:(

Én már elkönyveltem magamban, hogy nem azok közé az anyukák közé fogok tartozni akik hamgosan hírdetik a szülés felemelő és gyönyörű érzését, hanem azok közé akik csendben megküzdenek a pici örömért is. Érdemes!

A koraszülésből sérült lett a gyerekem, a mostani hosszú vajúdás eredményeképp pedig mozgásbeli lemaradása lett a picinek, amit gyógytornával be tudtunk hozni.


Hiába vigyáztam végig mostani terhességemnél is, valahogy úgy érzem, hogy nem tudtam elkerülni a bajt, mintha a testem ezt akarta volna. Tudom, hogy ez misztikusan hangzik, mégis sokszor gondolom ezt. Ez van nekem megírva!

2011. máj. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megosztottad velem. Sajnálom, hogy az első babád nem lett egészséges, de örülök, hogy született testvérkéje (aki hidd el, a gyógytorna hatására gyönyörűen mozog majd).

Az én első babám is két hónappal korábban jött, viszont nagy álmom volt, hogy két gyerekem lesz. Remélem, a gólya is így gondolja és tudok kellően pozitív lenni majd.

2011. máj. 9. 08:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Lombikbabáim vannak. Az elsőnél 19. héten véreztem, akkor derült ki hogy a méhlepény teljesen fedi a méhszájat. 10 hetet feküdtem hol itthon, hol kórházban (egy hónapot). 29 hétre született a babám sürgősségi cszászárral, aki 10 hétig volt a koraszülött osztályon, ma már 3 éves egészséges kislány. 1 éves volt a nagy mikor mentünk a kaáliba tesóért, 21 hónap van köztük. A picivel vérömlenyem volt, minimális esélyt adtak a babának, mert a vérömleny 2x nagyobb volt mint a petezsák vele 5 hetet feküdtem itthon, 12. hétre szívódott fel onnantól semmi bajom nem volt, ő 39 hétre született természetes úton.
2011. máj. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A 33. hét vége 34. hét eleje (pontosan nem tudták) született a fiam. Most 2 éves és hál' Istennek minden ok vele. Jártunk koraszülött fejlestésre és mindenféle vizsgálatra, és mostanra már olyan mint az átlag 2 évesek. Tervezzük a tesót, de sajna eddig nem jött össze. Talán ebben a hónapban.....
2011. máj. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia,

az első gyermekem egy teljesen problémamentes terhesség 36. hetén született, császárral. Mindenképpen császáros lett volna, de természetesen később, egyszerűen csak elindult. 50 cm volt, 2.3 kg.

Leginkább a születési paraméterei miatt került koraszülött kategóriába, mert egyébként nem kellett semmi speciális ellátás számára, 5 nap után hazajöhettünk, 6 hónapig havi 1 kg-ot gyarapodott.


15 hónapos volt, amikor újra állapotos lettem, a kislány sem maradt bent végig, ő a 38. héten indult.

2011. máj. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az első gyermekemet 17 évesen szültem...aki most 16 éves lesz a nyáron...koraszülött lett a 32 hétre született...10 napig intenzív aztán már nem is emlékszem de több mint egy hónap kórház hogy elérje a 2500 grammot és haza mehessünk...

A második gyermekem rá 15 évre született...ő most 14 hónapos...vele veszélyeztetett terhes voltam mert be voltam vérezve 2 helyen is és egyszer (az esküvőnkön) majdnem el is vetéltem (3 hósan)...utána egy hónapig véreztem...elküldtek amniocentézisre is hogy genetikailag minden oké e és nem azért akar kilökődni mert valami baja van...a szülés nagyon jó és gyors volt természetes úton...vajúdással együtt másfél óra ....ez mindkét gyermekemnél így volt....mindketten egészségesek és gyönyörűek....és kb most lehetek a 3. hétben a következő babánkkal akivel remélem semmi nem lesz...és edzhetek és fitt lehetek végig és nem lesz az hogy feküdnöm kell...

2011. máj. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utolsónak problémamentes babavárást, a 16:32-es válaszolónak pedig mielőbbi bébit. :)
2011. máj. 12. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!