Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki magas vérnyomással szült,...

Aki magas vérnyomással szült, az tényleg nem szoptathat utána?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy akinek magas vérnyomás miatt indították a szülést, az utána nem szoptathatott, mert hogy akkor valami olyan gyógyszerrel viszik le, ami átmehet a babába.


Ez igaz? Kicsit félek, mert terhességi magasvérnyomás alakult ki nálam, és ha hirtelen fölmegy, és nem megy vissza, akkor indítják. Gyógyszert eddig nem kaptam rá, mert magától visszament mindig.


2009. márc. 10. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nővéremet magas vérnyomás miatt császározták,utána kapott olyan vérnyomás mérőt ami melett szoptathatott.1.5éves kislánya egézséges.
2009. márc. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is császárral szültem magas volt a vérnyomásom,műtét után is állandó vérnyomásmérésem volt,és kaptam a csillapitokat,de szülés után 2-3nappal kezdett helyreállni.10hónapig szoptattam
2009. márc. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most kicsit megnyugodtam. :D
2009. márc. 10. 21:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Ilyet még nem is hallottam. Nekem az utolsó két hónapban Dopegytet kellett szednem, mert kialakult nálam is magas vérnyomás, és a szülés után is kb. egy hétig szedették velem. A szoptatás simán mehetett mellette. Amilyen gyógyszert szedhetsz terhesség alatt, azt szoptatás alatt is lehet.
2009. márc. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is magas vérnyomás miatt indították meg, a végén császár lett. Kaptam eros fájdalomcsillapítot és vízhajtot is néhány napig, ezeket tényleg nem ajánlott szedni, de orvosi felugyelet mellett adják. Vérnyomásra is szedtem gyogyszert egy hétig (van olyan, amit lehet). Az elso naptol kezdve hozták a babát szoptatásra és nem volt gond. Az elso 2 napban kapott eros fájdalomcsillapítot meg sem érezte a babám - így is alig aludt, és sírt a hasija miatt. Meg ilyenkor még szerintem, míg igazán be nem lovell a tejtermelés, nagyon keveset tudnak kiszívni a babák. A magas vérnyomás pedig magátol megszunt.
2009. márc. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!