Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Foghúzás 17 hetesen? Lehetséges?

Foghúzás 17 hetesen? Lehetséges?

Figyelt kérdés

Első terhesség alatt nem romlottak a fogaim, de most, 11 hónapos szoptatás után ismét babát várok. Gondoltam elmegyek a kötelező szűrésre (eddig hánytam, azért nem mentem) de ma délután tartottam itthon egy kis "önvizsgálatot" Sajnos látom, hogy a bölcsességfogaim nem egészségesek :( Azért gondolom, hogy húzás lesz a vége, mert 10 éve, mikor elkezdtek nőni, a fogorvos megmondta, sok problémám lesz velük, lehet, hogy már rossz lesz, mire kibújik. Hát így is lett.

Szoktak ilyenkor fogat húzni?


2011. máj. 10. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem is várandósan csinálták meg a fogamat.Kaptam érzéstelenítőt is.A doki azt mondta,hogy nem okoz problémát.
2011. máj. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze, ne aggódj emiatt. Nagyjából ami nem szabad ilyenkor, az a röntgen, és az amalgám. Tehát azzal ne tömjenek, és ne most cseréld ki, ha van olyan tömésed.
2011. máj. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem, szerencsére, nincsenek problémáim a fogaimmal...leszámítva a bölcsességfogaimat, amik már 10 éve nőnek, folyamatosan :( Bevallom, picit félek is. Mindig bátran mentem fogászatra, mert nem voltak rossz fogaim. De már kb 2 éve mondta a doki, hogy ezek valószínű rosszak lesznek, mire kibújnak, akkor viszont "húzás".... :(
2011. máj. 10. 20:50
 4/9 anonim ***** válasza:

én 22hetes vagyok és múlt héten húzták ki 2fogamat is és nem volt semmi gond.kaptam érzéstelenítőt és nem is fájt!!!én elhanyagoltam azt a 2fogam,na nem azért mert nem érdekelt, hanem mert rettegek a fogorvostól,ezért sajnos addig fajult a dolog hogy teljesen letört az a 2fog...:(((..egy szó mint száz:ne félj,simán lehet fogat húzatni.kapsz érzéstelenítőt és nem fogod érezni!!

22hkm

2011. máj. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyszer sem biztos, hogy ki kell húzni :) Érzéstelenítőt lehet adni terhesség alatt is. Nekem 1 órás fog, íny műtétem volt, antibiotikum kúrával egyben. Nem volt semmi gond.
2011. máj. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem 12-13 hetesen 1 hétig gyökérkezelték a fogamat és utána húzni is kellett,mert feldagadt az ínyem. Nálam nem nagyon használt az injekció, eléggé fájt, de gyorsan megvolt.
2011. máj. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó: Ha gyulladt a terület, akkor nem hat sajnos az injekció.


Kérdező: ne félj, menj el, mert ha begyullad, sokkal nagyobb galiba lehet belőle. Jobban fáj a kezelés, illetve ha fertőződik is, az meg a véráramba juthat... Az biztos nem jó a babának. Minél előbb menj!

2011. máj. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!


Igen, én is arra gondoltam, minél előbb elmegyek, nem akarom, hogy esetleg elkezdjen fájni, vagy begyulladjon.


Szép napot mindenkinek!

2011. máj. 11. 08:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm, ezek nagyon hasznos tippek, tanácsok! 2 hete szendvedtem egy fájó jobb 7es foggal, sok orvost felkerestem, és azt mondták, hogy a 20. terhességi hét elött nem adnak érzéstelenitőt, végre találtam egy kedves petőfibányai doktornőt aki beadott érzéstelenitővel elvégezte a mai napon a fogeltávolitást! Külön köszönet érte: Kotrócz Rafaella (18. khm.)
2016. máj. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!