Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33 hetesen foghúzás és Lidokai...

33 hetesen foghúzás és Lidokain? Volt így valaki? Okozhat bajt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

33 hetes kismama vagyok, és ma voltam fogorvosnál, mert a bölcsességes csáprágóm piszkosul megfájdult reggelre. Kihúzták a fájó fogam, viszont előtte kaptam Lidokaint, és bár mikor jeleztem, hogy utolsó trimben lévő kismama vagyok, azt mondták, nem lesz semmi baj, viszont aggódom, mert most olvastam több helyen is, hogy az adott gyógyszer ugyanúgy átjut a méhlepényen.

Volt így valaki? Okozott problémát?

(Azóta, hogy elmúlt az érzéstelenítő hatása, nagyon fáj a fogam helye - ez nem meglepő -, és nagyon szédülök, plusz a hasam is be van keményedve. A baba kicsit kevesebbet mozog, mint szokott, de mozog.)


2011. szept. 15. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
semmi bajod nem lesz az első trimeszterbe veszélyes csak.Én a 14 héttől jártam a 37-hétig.Megcsináltattam az összes fogam.Volt 1 húzás 3 tömésem,de sokszor le kellett mondanom az időpontokat ilyen-olyan okok miatt így elhúzódott.Semmi gond nem lesz.ha nagyon fáj akkor Algopirint bevehetsz de szerintem hideg vizes rhát egyél az arcorda nekem bevállt.
2011. szept. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Namost. Amit adnak -lidokain vagy érzéstelenítő- helyileg hat, nem megy át a babához.

Azért nem szoktak fogat húzni, csak ilyen esetekben (pl. bölcsességfog, gyökérgyulladás), mert 1. nagy vérzéssel jár 2. utána a fog helye fájni fog egy jó darabig. (Nyílt seb)

3. Végülis energiát vesz ki az ember szervezetéből, és ez szülés előtt nem jó dolog.


Amit a fájdalomra tudok javasolni (nekem is mondták), van egy gyógyszer, amit kismamik is szedhetnek. (nem morfondíroztam, h most ez mennyire igaz /nem igaz, ez van a tájékoztatójában és piszkosul fájt a fogam) Neve: Paramax. Érdemes lenne rákérdezni gyógyszerésztől, házidokitól! De jó 1-1 szem Algopyrin is, csak ne folyamatosan szedni. Szóval inkább a fájdalom-mentesség, mint a szenvedés. (Enni se tud rendesen az ember tőle, aludni se)

Fájdalom ellen jó egy kis jegelés is.

Remélem , hamar megnyugszik a fogad (helye)!

2011. szept. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bajod nem lesz! Én 26 hetes vagyok és nemrég voltam fogdokinál. Nekem kétszer is adott szurit!

Az első trimeszterben szokták hanyagolni csak!

Jobb,ha megcsinálják,mint ha szenvedsz!

És ha fáj,akkor Panadolt, Alogpryrin-t nyugodtan bevehetsz!

2011. szept. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!